Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-10-2018, 15:23   #41
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Re: Odp: Błąd skrzyni Powershift oraz EGR

Cytat:
Napisał oslowek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A próbowałeś już to, co napisałem wyżej w postach 32 i 34 - bez wykręcania czegokolwiek? To działa, przejechałem ponad 1000km i o błędzie zdążyłem zapomnieć.
Ale z filmiku wynika, że to nie problem mechaniki tylko tego elektromagnesu. No chyba, że facet zanim wymieni elektromagnes to porusza mechanikę i rozrusza zawór - w takim razie niepotrzebnie kupuje nowe zawory. Solidne czyszczenie pewnie pomoże na niewiele krócej jak nowy zawór. Czy to nasmarowanie pomogło na dłuższy czas?

kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2018, 18:38   #42
oslowek
ford::advanced
 
Avatar oslowek
 
Imię: Ondraszek
Zarejestrowany: 03-12-2008
Skąd: Poznań
Model: Mondeo Kombi mk5 ST-Line manual / Fiesta mk7 Platinum X manual
Silnik: 2,0 TDCi DW10F 150KM/180KM / 1,0 Ecoboost 100KM
Rocznik: V 2017 / II 2014
Postów: 204
Domyślnie Odp: Re: Odp: Błąd skrzyni Powershift oraz EGR

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale z filmiku wynika, że to nie problem mechaniki tylko tego elektromagnesu.
Nie bardzo wiem, o jakim elektromagnesie piszesz. Ja tam żadnego nie znalazłem a jedynie ruchome elementy mechaniczne.

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Solidne czyszczenie pewnie pomoże na niewiele krócej jak nowy zawór. Czy to nasmarowanie pomogło na dłuższy czas?
Póki co 1,5 miesiąca i ok. 3000km bez problemów. Ale skoro chcesz kupować nowy, to przecież nikt Ci nie zabrania. Ja wybraĺem drogę możliwie ekonomiczną, dopóki się udaje.
__________________
Mondeo Kombi mkV ST-Line Euro6 2017 TDCi 150KM/180KM manual 170000km / Fiesta mkVII Platinium X Euro5 2014 Ecoboost 100KM manual 48000km
oslowek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2018, 18:00   #43
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Błąd skrzyni Powershift oraz EGR

Ten mechanik poruszał elementy mechaniczne EGR i działały bez zarzutu, Stwierdził że wymieni elektromagnes (siłownik) który napędzi ten mechanizm przekładni z zaworem grzybkowym. Tyle, że jako sam element nie występuje więc i tak musiał kupic cały zawór.
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2021, 18:31   #44
Luk35
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-12-2020
Model: Mondeo mkV/Yaris Verso
Silnik: 2.0TDCI 150KM/1.3 2NZ-FE
Rocznik: 2016/2002
Postów: 30
Domyślnie Odp: Re: Odp: Błąd skrzyni Powershift oraz EGR

Cytat:
Napisał oslowek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Póki co 1,5 miesiąca i ok. 3000km bez problemów. Ale skoro chcesz kupować nowy, to przecież nikt Ci nie zabrania. Ja wybraĺem drogę możliwie ekonomiczną, dopóki się udaje.
Jak się dalej potoczyła historia? U mnie wypalanie DPF co 100 km, do tego dzisiaj znalazłem zamrożoną ramkę P1719. Uchyliłem pokrywkę od grzybka [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. Mocniej nie mogę uchylić. Palcem księżyc trochę poszedł, ale mocniej nie dało mi się go ruszyć. Lekko zaskrzypiało. Narzędziem żadnym nie udało mi się tam dostać. Pamiętasz, jak duży był opór sprężyny?
Luk35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2021, 09:26   #45
Czarny95
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 05-08-2021
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi 150
Rocznik: 2015
Postów: 1
Domyślnie Odp: Błąd skrzyni Powershift oraz EGR

Witam wszystkich, podpinam się pod temat i proszę o poradę na wakacjach nieoczekiwanie wyświetlił mi się błąd skrzyni power-shift '' skrzynia biegów ograniczone działanie '' z ikonką koła zębatego a w środku termometr, objawiało się to tym że skrzynia miała problemy ze zmienianiem biegów obroty wzrastały a bieg wchodził później, następnego dnia po odpaleniu silnika na wyświetlaczu pojawiła się kontrolka check engine. Samochód zawiozłem do ASO gdzie po diagnostyce stwierdzili ze powodem awarii był zapchany EGR. Odebrałem samochód i po przejechaniu ok 250 km usterka wróciła. Moje pytanie brzmi czy EGR możne spowodować takie błędy skrzyni, Mondeo miał wymieniany olej i filtr w skrzyni na 64 tyś i 109 tyś aktualny przebieg to 110 tyś, po ponownej wizycie w ASO stwierdzili że EGR kwalifikuje się do wymiany, dzwoniłem po kilku warsztatach i proponowali mi wyłączeni erg-u za ok 600 zł czy jest to dobre wyjście z zaistniałem sytuacji czy wyłącznie erg-u nie spowoduje większych problemów. pozdrawiam
Czarny95 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2021, 09:44   #46
oslowek
ford::advanced
 
Avatar oslowek
 
Imię: Ondraszek
Zarejestrowany: 03-12-2008
Skąd: Poznań
Model: Mondeo Kombi mk5 ST-Line manual / Fiesta mk7 Platinum X manual
Silnik: 2,0 TDCi DW10F 150KM/180KM / 1,0 Ecoboost 100KM
Rocznik: V 2017 / II 2014
Postów: 204
Domyślnie Odp: Re: Odp: Błąd skrzyni Powershift oraz EGR

Cytat:
Napisał Luk35 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak się dalej potoczyła historia?
Zapomniałem o temacie aż do sprzedaży samochodu
Cytat:
Napisał Luk35 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Palcem księżyc trochę poszedł, ale mocniej nie dało mi się go ruszyć. Lekko zaskrzypiało. Narzędziem żadnym nie udało mi się tam dostać.
Księżyc wykonuje ruch obrotowy ok. 60 stopni (może więcej) - długą przedłużką od nasadek 1/8" naciskasz czubek księżyca i powodujesz jego obrót o ok. 60 stopni, co powoduje naciśnięcie grzybka od egr. Jak jest wciśnięty, możesz psiknąć, ale tylko na prowadnicę, nieco WD40 czy inną lepszą chemią, która dostanie się w prowadnicę grzybka smarując go. I tak kilka razy wciskasz aż księżyc sam będzie wracał do góry poprzez sprężynę. Jak się przycina, jeszcze trochę nasmarowania grzybka. To działało i nie trzeba było nic wyjmować czy wymieniać (przynajmniej ja tak miałem). 10 minut roboty a parę tysięcy w kieszeni
__________________
Mondeo Kombi mkV ST-Line Euro6 2017 TDCi 150KM/180KM manual 170000km / Fiesta mkVII Platinium X Euro5 2014 Ecoboost 100KM manual 48000km

Ostatnio edytowane przez oslowek ; 05-08-2021 o 09:47
oslowek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2021, 17:52   #47
PawełK86
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 24-12-2020
Skąd: Chełm
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 tdci 180 km
Rocznik: 2015
Postów: 4
Domyślnie Powershift - ograniczone działanie skrzyni biegów

Witam!

Pragnę podzielić się swoją historią, mam nadzieję, że komuś się przyda.

Wracając niedawno z Chorwacji gdzieś mniej więcej na obwodnicy Budapesztu auto delikatnie szarpnęło i pojawił się błąd:
ograniczone działanie skrzyni biegów.

Objawy: podczas dodawania gazu obroty szły w górę a bieg się zmieniał w jakimś dziwnym momencie i wyraźnie było czuć zmianę. W dół biegi zmieniały się bardzo płynnie, bez problemu.

Po zgaszeniu auta i odpaleniu przez jakiś czas, 1-2 minuty auto jechało bez problemu, biegi zmieniały się idealnie aż do momentu jak wskoczył w/w błąd.

Miałem do domu ok. 800km więc jechałem z duszą na ramieniu i przekonaniem, że trzeba będzie dołożyć do wakacyjnego wyjazdu z 7-9 tys.

Udało mi się dojechać, znalazłem sposób żeby w miarę szło: przełączyłem skrzynię na tryb sport i sam zmieniałem biegi łopatkami - dodawałem gazu, noga z gazu, zmiana biegu, noga na gaz...i tak całą drogę.

Po powrocie pojechałem do mechanika na komputer i ku memu zdziwieniu okazało się, że w skrzyni nie ma żadnego błędu za to jest błąd EGR - zawór zablokowany otwarty czy coś w tym stylu.

Wrociłem od mechanika, obejrzałem film na youtube jak się dobrać do zaworu EGR i wyciągnałem go.

Jest to dość czasochłonne zajęcie dla amatora ale udało się.

I tu kolejne zdziwienie - zawór EGR był zaskakująco czysty, w zasadzie był na nim tylko taki delikatny nalot jakby ktoś go mąką przypruszył.

Ale za to po drodze do EGR była przepustnica i jakby dolot i tam siedział taki czujnik - chyba ciśnienia powietrza albo czegoś w tym stylu i był zalepiony trochę.

Wyczyściłem to wszystko ładnie preparatem do czyszenia EGR i po złożeniu do kupy i odpaleniu auta wszystko wrociło do normy...

Pojechałem jeszcze raz do mechanika żeby skasował błąd i zrobił adaptację EGR i auto jeździ jak nowe...

W zasadzie nie trzeba było dobierac się do EGR...
Wystarczyłoby wyjąć czujnik z tego dolotu, wyczyścić i wsadzić z powrotem...15 min roboty.

Tyle stresu przez takie gówienko...

Pozdrawiam serdecznie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PawełK86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2022, 17:33   #48
smiechu
ford::advanced
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 10-08-2007
Skąd: Wrocław
Model: S-max mk2/Fiesta mk7 FL
Silnik: TDCi 2.0 210KM/Duratec 1.25 82KM
Rocznik: 2017/2013
Postów: 433
Domyślnie Odp: Powershift - ograniczone działanie skrzyni biegów

Cytat:
Napisał PawełK86 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam!
Ale za to po drodze do EGR była przepustnica i jakby dolot i tam siedział taki czujnik - chyba ciśnienia powietrza albo czegoś w tym stylu i był zalepiony trochę.

Wyczyściłem to wszystko ładnie preparatem do czyszenia EGR i po złożeniu do kupy i odpaleniu auta wszystko wrociło do normy...

Pojechałem jeszcze raz do mechanika żeby skasował błąd i zrobił adaptację EGR i auto jeździ jak nowe...

W zasadzie nie trzeba było dobierac się do EGR...
Wystarczyłoby wyjąć czujnik z tego dolotu, wyczyścić i wsadzić z powrotem...15 min roboty.
Czy mogę prosić o doprecyzowanie gdzie jest ten czujnik który wyczyściłeś?
Załączam zdjęcie silnika.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg TDCI2.0 210KM biturbo EGR.jpg (98.0 KB, 87 wyświetleń)
__________________
Pozdrawiam. Marcin

Był: S-max mk1 FL 2011 TDCi 2.0 140KM, Focus mk1 FL 2003 Zetec-SE 1.6 100KM
smiechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.