Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-08-2013, 21:21   #101
MAREK606
ford::amateur
 
Imię: MAREK
Zarejestrowany: 21-08-2013
Skąd: RZESZÓW
Model: ford c-max
Silnik: 1,6TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 1
Exclamation Odp: Ogłoszenie - Pękają przednie sprężyny

Cytat:
Napisał miron Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
uwaga ! Zaczeły pękać przednie spręzyny , w bardzo wielu autach osobowych ford 2003-2005 ,cała seria , ostatni dolny zwój . Pech jest taki że te sprężyny mają beczułkowaty kształt i z tego powodu uszkodzone bardzo łatwo zeskakują . Koniec jazdy. Może rozpruć opone.
//////////////////////////////
piszecie że pękeją,ale po jakim przebiegu.
W moim po 150 tys. Pękła prawa przednia-wymieniłem komplet / 2 szt./

MAREK606 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2013, 09:30   #102
amfi1107
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 19-06-2013
Skąd: 3Miasto
Model: Fusion
Silnik: 1,4 Duratec
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Odp: Ogłoszenie - Pękają przednie sprężyny

U mnie pękła lewa przednia sprężyna przejechane ok 100 tyś(auto ma 6 lat) podczas pokonywania leżącego policjanta. Miałem farta i sprężyna nie uszkodziła niczego.
amfi1107 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2014, 19:24   #103
Kuba_77
ford::amateur
 
Avatar Kuba_77
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 04-09-2011
Skąd: Ostrołęka
Model: Fusion
Silnik: 1,4 duratec
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: Ogłoszenie - Pękają przednie sprężyny

I mi się to wczoraj przydarzyło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ciekawostką jest to że na raz z dwóch stron Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Z jednej widać było po pęknięciu, że od dawna uszkodzenie już postępowało (rdza w 80 % przekroju pęknięcia). Druga (prawa) sprężyna w miejscu pęknięcia czysta (czyli uszkodzenie gwałtowne). A taka nieduża dziurka w jezdni... Prędkość 50 km/h a huk taki że myślałem początkowo o pęknięciu opony. Szkody dodatkowe: zgięty trochę łącznik stabilizatora i lekko obtarta opona. I tak dobrze że zdarzyło mi się to niedaleko garażu i dojechałem o własnych siłach. Wymienione sprężyny - koszt to dwa razy 172 zł i praca własna.
Kuba_77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2014, 09:55   #104
domel82
ford::beginner
 
Avatar domel82
 
Imię: Domin
Zarejestrowany: 27-04-2013
Model: Fusin
Silnik: 1.4
Rocznik: 2004
Postów: 26
Domyślnie Odp: Ogłoszenie - Pękają przednie sprężyny

Jestem kolejny. We wtorek pekla mi prawa sprężyna jak przejezdzalem przez prog zwalnoajacy 20km/h. Na szczescie pęknoł ostatni zwoj i dalo sie dojechac do domu normalnie. Wymienilem juz obydwie sprezyny na monroe i dalem nowe lozyska skretne przy okazji. Koszty ;296zl czesci. Sprezyny 100zl sztuka, lozysko 48zl sztuka. Robota wlasna.
Stan licznola 73tys, fusion 2004 rok.
domel82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2014, 09:21   #105
redhot64
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 21-11-2013
Skąd: Złotoryja
Model: Focus MK2
Silnik: 1596
Rocznik: 2006
Postów: 20
Domyślnie Odp: Ogłoszenie - Pękają przednie sprężyny

Jestem zaniepokojony tym co piszecie. W poprzednim samochodzie Renault pękła mi prawa przednia, ale z pękniętą zrobiłem jeszcze 100 km. Moja Fuzja ma 10 lat i 90 kkm. Ciekawi mnie czy usterka jest powszechna czy może zależy od stanu zawieszenia a sprężyn w szczególności? No i teraz kwestia najważniejsza, czy warto działać profilaktycznie? Bo jeśli tak to zacznę powoli odkładać pieniądze na ten cel. A co jeśli wymienione sprężyny będą mniej trwałe od oryginału?
redhot64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2014, 19:46   #106
domel82
ford::beginner
 
Avatar domel82
 
Imię: Domin
Zarejestrowany: 27-04-2013
Model: Fusin
Silnik: 1.4
Rocznik: 2004
Postów: 26
Domyślnie Odp: Ogłoszenie - Pękają przednie sprężyny

zależy od kiedy masz ten samochód, jeśli masz 90tys to prawdopodobnie już ktoś to wymienił, zerknij na nakrętki trzymające mcpersona pod maską czy widac ślady odkręcania.
wymiana sprężyn w fusionie jest stosunkowo prosta, jeśli się ma ściągacz do sprężyn można to zrobić samemu, tylko ceny części troche wysokie według mnie na tę klase autka.

polecam ci wymienić od razu łożyska skrętne oraz amortyzatory bo ja w zeszłym tygodniu wymieniałem sprężyny, a w tym tygodniu chyba jeszcze raz to rozbiore i wymienie amortyzatory bo jeden mam w słabej kondycji.
domel82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2014, 21:27   #107
jacoch
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-06-2010
Model: Fusion
Silnik: 1.4 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 25
Domyślnie Odp: Ogłoszenie - Pękają przednie sprężyny

Witam, w moim tez ostatnio wymienilem. Mimo ze po 2004 sprezyny sa troche grubsze tez mi pekly. Jena byla juz peknieta od jakiegos czasu, ale na koncowce takze przejezdzilem z nia troche czasu. Powodem jest pewnie konstrukcja: otoz sprezyna po zalozeniu jest troche wygieta w luk co pewnie obniza ich trwalosc. Pzdr.
jacoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2014, 05:24   #108
domel82
ford::beginner
 
Avatar domel82
 
Imię: Domin
Zarejestrowany: 27-04-2013
Model: Fusin
Silnik: 1.4
Rocznik: 2004
Postów: 26
Domyślnie Odp: Ogłoszenie - Pękają przednie sprężyny

to nie wina konstrukcji kolego, to jest dzisiejsza technologia która pozwala wyliczyć inżynierom trwałość materiału, tak żeby po gwarancji od razu było co wymieniać bo wiadomo że przy takiej sprężynie najlepiej po drodze wymienić resztę zawieszenia w serwisie. tak się teraz buduje samochody.
domel82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2014, 20:38   #109
ppioro
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-06-2008
Skąd: Łódź
Model: Fusion
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Odp: Ogłoszenie - Pękają przednie sprężyny

Ponieważ jest to mój pierwszy wpis na forum - Witam wszystkich.

Moja sprężyna - prawa przednia - uległa uszkodzeniu przy przebiegu 89900 (samochód miał wtedy 6,5 roku). Samochód postawiony na parkingu i rano okazało się, że nie da się jechać. Złamana sprężyna ocierała o wewnętrzną część opony - istniało ryzyko przecięcia. Pozostała laweta i warsztat. Do wymiany sprężyna, łożysko skrętne.
ppioro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2014, 05:48   #110
MIRON
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-04-2005
Model: FX SILVER
Silnik: 1,4 BENZYNA
Rocznik: 2004
Postów: 88
Domyślnie Odp: Ogłoszenie - Pękają przednie sprężyny

FORD NIE PODEJMUJE AKCJI SERWISOWEJ mimo zgłoszeń bo 100% awarii po gwarancji.

Awaria bardzo niebezpieczna bo przy większej prędkości może zabić .

To tak jakby pękały drążki kierownicze albo opony rozrywały się na strzępy z winy wady materiałowej lub konstrukcyjnej .

Było wiele akcji serwisowych różnych marek i powiedzmy mniej niebezpiecznych dla życia kierowcy i eksploatacji auta.

I niech Ford nie pierniczy , że po gwarancji bo nawet Fiat do tej pory utrzymuje bezpłatną wymianę (akcja serwisowa) rdzewiejących przewodów hamulcowych do Punto 1 , a ostatnie Punto 1 zjechał z taśmy chyba w 2000 r.
MIRON jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
fusion , fusion amortyzatory , fusion sprężyny , sprężyna , zawieszenie przód


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.