Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-03-2014, 17:44   #31
kryzys
ford::average
 
Avatar kryzys
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-07-2006
Skąd: Kraków - miasto smoków i smogu
Model: VW
Silnik: Pb
Rocznik: 2017
Postów: 188
Domyślnie Odp: niedziałający centralny zamek od strony kierowcy

Błędu w zegarach nie pokazywało tylko w programie na kompie (przynajmniej u mnie tak było) ale bez ich kasowania jak zamek jest sprawny to będzie prawidłowo działać tak że można to pominąć a zapytałem o nie z ciekawości. Oczywiście tak jak pisze kolega mrk26 jeżeli mechanizm zamka jest gdzieś uszkodzony to jest do wymiany bo to w zasadzie jedna całość...
ale ja proponuję zacząć od przesmarowania tego mechanizmu (u mnie w 2 mechanizmach zamkowych to wystarczyło i po dziś dzień działają bez problemów).

Jakby kolega dobrze poszukał po forum to już było parę wątków z tym tematem i tam jest nawet opisane gdzieś jak wyciągnąć ten mechanizm.
Tą piankę to jakimś małym scyzorykiem odetnij przecinając tą masę którą jest ona przyklejona do blachy, ona się potem po przyciśnięciu do blachy sama przykleja z powrotem. Mechanizm zamka wykręca się w całości (nie ma obawy że wyjdzie tylko jakaś jego część) ale jak Ci wychodzi w częściach to już wiesz że musisz nowy kupić. Bez jego wyciągania to i tak nic nie zrobisz, i samo się nie naprawi.

__________________
"Życie człowieka ma kolor jego wyobraźni..."

JEDŹ BEZPIECZNIE ! 1.8 TDCI - 220 km/h
kryzys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2014, 09:05   #32
Roland074
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-07-2010
Skąd: Słupno/Płock
Model: było Mondeo Titanium X MK IV hatchback + pakiet stylizacyjny
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 123
Domyślnie Odp: niedziałający centralny zamek od strony kierowcy

Witam ponownie
Po tak długiej przerwie, w końcu wczoraj udało mi się zająć niedziałającym zamkiem w tylnych prawych drzwiach. Wyjąłem cały zamek i na zewnątrz nie ma ślady żeby cokolwiek pękło (plastikowa prowadnica cała,sprężyny również). Oprócz tych elementów przesmarowałem również linkę (strzykawką wpuściłem do pancerza olej), ponownie środkiem do układów elektronicznych popsiukałem wszystkie kostki w drzwiach i w słupku. Gdy ręcznie zamykam drzwi od środka (bolcem nad klamką) i otwieram klamką - wszystko chodzi super. Problem pojawia się gdy otwieram i zamykam za pomocą pilota. Na wyjętym, ale podłączonym do elektryki zamku (przy zamykaniu z pilota) widać że ta plastikowa biała prowadnica połączona do linki przy zamku, przesuwa się tylko do połowy. Gdy 4 razy nacisnę zamykanie samochodu - drzwi się zmykają, a otwierają się po podwójnym naciśnięciu przycisku otwierania.
Ps: zamka nie rozkręcałem na części pierwsze, bo obawiałem się że może jakaś sprężyna lub coś innego wyleci i go nie złożę.
Pod kompa nie podłączałem, ale nie wiem czy to by coś dało. Czy gdyby załóżmy - zamek jest sprawny, a po podłączeniu do kompa pokazuje błąd i czy wtedy kasowanie błędu spowoduje prawidłowe działanie zamka?
A wracając do problemu zamka - nie wiem co dalej robić?
Pozdrawiam i czekam na propozycje szanownych forumowiczów.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Roland074 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2014, 09:11   #33
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: niedziałający centralny zamek od strony kierowcy

Cytat:
Napisał Roland074 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kasowanie błędu spowoduje prawidłowe działanie zamka?
Niestety nie,jest problem z elektrycznym otwieraniem/zamykaniem zamka i kasowanie błędu jeśli takowy jest nic nie zmieni w życiu zamka.
Trzeba go rozebrać,ewentualnie zakupić nowy/używany.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2014, 09:59   #34
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: niedziałający centralny zamek od strony kierowcy

O kurcze, zapomniałem o moich drzwiach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale chyba odkąd się zrobiło ciepło to drzwi się zamykają dobrze ,tak mi się wydaje...
Trzeba będzie potestować, choć zapewne na zimę problem wróci, więc chyba lepiej się tym zająć jak będzie ciepło.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2014, 08:58   #35
Roland074
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-07-2010
Skąd: Słupno/Płock
Model: było Mondeo Titanium X MK IV hatchback + pakiet stylizacyjny
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 123
Domyślnie Odp: niedziałający centralny zamek od strony kierowcy

Witam
Panowie przed zakupem nowego (używanego) zamka do tylnych prawych drzwi, może spróbować zamienić moduły tylnych drzwi. Tylko nie wiem gdzie one się znajdują. Może możecie pomóc je zlokalizować? Nie wiem czy to coś da, ale może warto spróbować.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Roland074 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2014, 17:56   #36
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: niedziałający centralny zamek od strony kierowcy

Bardzo dobry pomysł.Praktycznie będziesz wiedział w 100%,czy to zamek,czy moduł.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2014, 10:06   #37
Roland074
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-07-2010
Skąd: Słupno/Płock
Model: było Mondeo Titanium X MK IV hatchback + pakiet stylizacyjny
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 123
Domyślnie Odp: niedziałający centralny zamek od strony kierowcy

Witam
Panowie zamieniłem moduły drzwi tylnych lewy - prawy i bez zmian. W ten sposób upewniłem się, że to padnięty zamek. Zamówiłem, przysłano mi zamek, ale coś nie tak, bo.... Zobaczcie sami.
Objaśnienia: obraz 1 - zamek zamówiony, ten który przyjechał, obraz 2 - mój zamek, obraz 3 - porównanie (ten po lewo mój). Dziwne, bo wszystkie zamki które przeglądałem wyglądają tak jak ten co mi przysłano, a ten mój wygląda jakoś inaczej (nad miejscem przełączania blokady drzwi mam jakby cewkę z układem elektronicznym). Nie wie czy to się przekłada do innego zamka, czy może powinienem zamówić inny zamek?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg obraz 1.jpg (50.2 KB, 340 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg obraz 2.jpg (49.5 KB, 325 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg obraz 3.jpg (43.8 KB, 327 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Roland074 ; 03-05-2014 o 10:11
Roland074 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2014, 10:18   #38
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: niedziałający centralny zamek od strony kierowcy

Były różne wersje blokady rodzicielskiej drzwi tylnych,z elektryczną blokadą i z mechaniczną.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2014, 10:37   #39
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,984
Domyślnie Odp: niedziałający centralny zamek od strony kierowcy

7S7A-A26412-GC , 7S7A-A26412-GB , 7S7A-A26412-GA Prawy tył , poszukaj sobie zamka z tymi numerami są do ciebie
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2014, 11:01   #40
Roland074
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-07-2010
Skąd: Słupno/Płock
Model: było Mondeo Titanium X MK IV hatchback + pakiet stylizacyjny
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 123
Domyślnie Odp: niedziałający centralny zamek od strony kierowcy

Dzięki
Faktycznie u mnie jest nr: 7S7A-A26412-GA. Wobec tego, postaram się go zwrócić. Może się uda. Dzięki za pomoc. O dalszych postępach poinformuję.
Roland074 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
centralny nie działa , centralny zamek , drzwi , szyby , zamek


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.