Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-07-2018, 23:30   #11
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,577
Domyślnie Odp: 1.8 TDDI wyciek oleju z... No właśnie, z czego?

W teorii ten „grzybek” od egr jest nierozbieralny, ale jak odegniesz te blaszki to dostęp jest. Najlepszym rozwiązaniem jest po prostu zrzucenie kolektora ssącego i dokładne jego wyczyszczenie, gdyż to w nim siedzi najwiecej syfu. Wiąże się to z demontażem kolektora wydechowego wraz z turbo. Jestem po tym zabiegu już jakiś czas, robiłem to samemu na kanale. Nie działający bądź źle działający egr może też być powodem tego mulenia auta do 2000rpm. Turbo odczuwalnie zabiera się do pracy około 1800rpm (poza tym to pracuje cały czas). Co do tych cybantów to warto to zdemontować, te bałwanki od IC również, tak samo jak sam IC - wtedy samemu ocenisz ile jest oleju w układzie dolotowym turbo. Co do przytkanej odmy, jest to dobry trop, a samo sprawdzenie odmy jak i jej udrożnienie, jest proste. Jest to taka czarna puszka podłużna do której idą gumowe węże, znajduje się od strony akumulatora, jest przykręcona do bloku silnika, blisko pompy podciśnienia.

zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2018, 16:43   #12
pawelczi
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 12-07-2018
Skąd: Gdynia
Model: Mk1 3d
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 36
Domyślnie Odp: 1.8 TDDI wyciek oleju z... No właśnie, z czego?

Odma jest ok. Korek udało mi się w końcu odkręcić na zimnym silniku.
Poszedłem za radą użytkownika zmulim i rozkręciłem te plastiki przy intercoolerze, bałwany, kolano idące do kolektora itp. Wszędzie moim oczom (i spodniom też przy okazji) ukazał się olej. Nie zaschnięty, więc wyciek jest.
Jakie są dalsze procedury?

Bump: Nadmienie, iż jest to 15W40. Lada moment mam w planach zejść na 10W40, ale w tej sytuacji mam obawy.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez pawelczi ; 19-07-2018 o 20:23
pawelczi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2018, 20:22   #13
pawelczi
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 12-07-2018
Skąd: Gdynia
Model: Mk1 3d
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 36
Domyślnie Odp: 1.8 TDDI wyciek oleju z... No właśnie, z czego?

Jakby kogos interesowalo, to zdemontowalem rury od intercoolera, kolano wchodzace do puszki egr, intercooler, odme, weze od odmy itp.
Calosc jutro przemyje benzyna bardzo dokladnie i bede czekal na rozwoj wydarzeń. Wedlug mnie (patrzac po cybantach) ktos juz mial swiadomosc, ze turbina puszcza i zdecydowal sie auto sprzedać. W razie niemca (mam nadzieje, ze sie jednak myle, chcialem zainwestować w blacharke poki co) zrobie, ale nie znalazłem informacji co do potencjalnych kosztów.


Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
pawelczi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2018, 20:36   #14
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: 1.8 TDDI wyciek oleju z... No właśnie, z czego?

Poskładaj to wszystko do kupy, poskręcaj, ,jak chcesz zaslepić EGR, to zaslep, ale nie ładuj się w koszty, nic nie kombinuj przy turbo , bo takie zaolejenie w rurach jak na zdjeciu, to prawie żadne.
Jak jedzie 200, to silnik wytrzyma, a buda sie rozleci.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2018, 20:58   #15
pawelczi
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 12-07-2018
Skąd: Gdynia
Model: Mk1 3d
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 36
Domyślnie Odp: 1.8 TDDI wyciek oleju z... No właśnie, z czego?

Cytat:
Napisał Jaryska Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poskładaj to wszystko do kupy, poskręcaj, ,jak chcesz zaslepić EGR, to zaslep, ale nie ładuj się w koszty, nic nie kombinuj przy turbo , bo takie zaolejenie w rurach jak na zdjeciu, to prawie żadne.
Jak jedzie 200, to silnik wytrzyma, a buda sie rozleci.
To w takim razie skad ten wyciek?
Wyglada jakby juz mial jakies znaczenie. Nie rozumiem, skad ten wyciek, skoro "tylko" taka ilosc jest pchana w dolot. Zdemontowalem balwanki, intercooler wisial przez godzinę i ani kropla oleju nie zleciała. Tym bardziej, ze tak jak mowie, silnik nie daje mi tego odczuc. Przesiadlem sie z 141km (tyle, ze buda 700kg wiecej wazyla) i to auto daje mi nieopisana frajde z jazdy (zawieszenie sztywne, dobre opony na 15stkach alufelgach 195/60/r15, 3drzwiowy) no i chcialem zadbac o to autko. W C5 wladowalem 6k w niecaly rok i sprzedalem nadal nie do konca zrobiony, licze ze fordzik będzie wdzieczniejszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
pawelczi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2018, 21:14   #16
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,577
Domyślnie Odp: 1.8 TDDI wyciek oleju z... No właśnie, z czego?

Dokładnie, jeśli tylko tyle masz oleju w układzie intercoolera to turbo jest szczelne, a mgła olejowa w tym układzie zawsze będzie krążyła. Gdyby tego oleju było dużo (a spotkałem się z takim czymś w A3 1.9 TDI - cały IC zawalony olejem) to wtedy byłoby to groźne. Te plamy to najpewniej skutek zawalenia kolektora ssącego mieszaniną mgły olejowej, plus trochę sadzy.
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2018, 21:31   #17
pawelczi
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 12-07-2018
Skąd: Gdynia
Model: Mk1 3d
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 36
Domyślnie Odp: 1.8 TDDI wyciek oleju z... No właśnie, z czego?

Ok, to teraz ostatnie rady (odma jutro będzie odświeżona, wszystkie węże wypucowane, intercooler też).
Wlać płukankę do tego oleju co jest, spuścić, wlać (właśnie, jaki, 5W30 dla tego silnika niby zalecany, ale nawet moja C5 go żarła i to w dużych ilościach, mimo braku oznak zużycia i spadków mocy na hamowni, stąd myślałem albo o 5W40 albo 10W40, wolałbym jednak zapewnić silnikowi jak najlepszą ochronę przed moim ciężkim butem) najtańszy docelowy, dać mu popracować, a następnie zmienić wraz z filtrem na docelowy, czy płukankę już do docelowego taniego, a na koniec zmienić filtr i wlać docelowy? Co czlowiek to opinia, zaufam ludziom zaznajomionym z tym silnikiem,
No i co z tym wyciekiem? Syfu w rurach BRAK, sam olej, więc chwilowo nie będę się śpieszył z czyszczeniem kolektora ssącego. Przegląd zaraz wyjdzie, trzeba zrobić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
pawelczi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2018, 09:28   #18
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: 1.8 TDDI wyciek oleju z... No właśnie, z czego?

Jak zrobisz to co napisałeś, to dopiero zaczną Ci się schody. Wtedy trzymaj ię za kieszeń. Z 18 letniego auta, nowego bolida nigdy nie zrobisz. A dopytujesz się o takie sprawy, jak byś dopiero co wyprowadził auto z salonu.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2018, 11:38   #19
ministerq
ford::professional
 
Avatar ministerq
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford fiesta mk4, mondeo mk4
Silnik: 1.8MTDI/170KM 2.0TDCI/140KM
Rocznik: 1998/2010
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: 1.8 TDDI wyciek oleju z... No właśnie, z czego?

Żadnych płukanek, po prostu zmienić olej na docelowy...
__________________
"Diesel jak każdy, musi puścić porządnego bąka żeby się cieszyć zdrowiem. "
ministerq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2018, 14:42   #20
pawelczi
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 12-07-2018
Skąd: Gdynia
Model: Mk1 3d
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 36
Domyślnie Odp: 1.8 TDDI wyciek oleju z... No właśnie, z czego?

Cytat:
Napisał Jaryska Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak zrobisz to co napisałeś, to dopiero zaczną Ci się schody. Wtedy trzymaj ię za kieszeń. Z 18 letniego auta, nowego bolida nigdy nie zrobisz. A dopytujesz się o takie sprawy, jak byś dopiero co wyprowadził auto z salonu.
Ta inwestycja to by bylo ledwo 200PLN.
Wykonanie własne, wiec to nie az takie koszty. Citroen przyzwyczail mnie do tego tak pisze co druga osoba na kazdym forum, ale też mialem lekkie wątpliwości.
Po prostu wymienie szybciej ten olej i chyba tak temat zamkne.
A ten wyciek? Dlaczego, po co, jak to zniwelowac?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
pawelczi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
olej , przepływomierz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.