Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-07-2013, 20:25   #1
anpaw
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 13-03-2013
Skąd: Łódź
Model: focus mk2
Silnik: 1,6 16V zetec-s 100PS
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Gdzie znajduje się przepływomierz w 1,6 16V ?

Witam Wszystkich
Przejrzałem wiele tematów ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Gdzie znajduje się (może go nie ma) przepływomierz w Focus mk2 1,6 16V 100 PS (Zetec-s 1.6 pfi (100ps)). Niestety za filtrem powietrza nie ma nic poza rurą prowadzącą do przepustnicy. Za przepustnicą (patrząc od strony zderzaka przedniego po lewej stronie) jest jakiś czujnik ale nie wiem do czego służy.

anpaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2013, 11:17   #2
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: Gdzie znajduje się przepływomierz w 1,6 16V ?

Jeżeli na rurze idącej od obudowy filtra powietrza do przepustnicy nie ma przepływomierza, to znaczy ze go nie masz. Zamiast tego jest czujnik MAP (czujnik ciśnienia bezwzględnego w kolektorze dolotowym).
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2013, 13:27   #3
anpaw
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 13-03-2013
Skąd: Łódź
Model: focus mk2
Silnik: 1,6 16V zetec-s 100PS
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Odp: Gdzie znajduje się przepływomierz w 1,6 16V ?

OK dziękuje - chciałem się upewnić, że nie ma co go szukać gdzie indziej. Z tego co czytałem ten czujnik MAP będzie miał doprowadzone nie tylko sterowanie elektryczne ale również wężyk z powietrzem. Zatem nie będzie to czujnik, który znajduje się tuż przy przepustnicy a właściwie tuż za nią ("jadąc" od filtra do przepustnicy). Zastanawia mnie zatem co to za czujnik i do czego służy. Jest on przykręcony do kolektora choć jeszcze nie plastikowej jego części a aluminiowej (w sumie wygląda to jak dolna część przepustnicy). Chyba, że powietrze jest do niego doprowadzone od strony kolektora (bez odkręcenia tego nie widać) i to będzie właśnie MAP.

Ostatnio edytowane przez anpaw ; 16-07-2013 o 13:32
anpaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2013, 08:27   #4
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Gdzie znajduje się przepływomierz w 1,6 16V ?

FF2 1.6 100 nie ma przepływomierza! ma tylko w kolektorze dolotowym czujnik ciśnienia i temp powietrza
przepływomierz ma silnik 1.6 115 ti-vct - jest on zaraz za puszką filtru powietrza
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
przepływomierz , przepustnica


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.