Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-02-2017, 10:21   #21
mefisto72
ford::average
 
Imię: Darth Mondeo
Zarejestrowany: 08-08-2012
Skąd: Gryfino-Pniewo
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2000cm benzin/lpg
Rocznik: 2012
Postów: 91
Domyślnie Odp: Nie działają czujniki parkowania (parktronic)

u mnie sprawa wygląda tak że jak jest mróz to wszystko śmiga a jak temperatura dodatnia to nie działają /chodzi o tylne/Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

mefisto72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2017, 17:40   #22
TrzyZagle
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-11-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Kuga
Silnik: Tdci
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie Odp: Nie działają czujniki parkowania (parktronic)

Bump:
Cytat:
Napisał wojcat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bump:


Ten link który podałeś to jest do czujnika znajdującego się w tej plastikowej atrapie na froncie na dole? Nie chodzi mi o te skrajne(ktore są w kolorze).
Tak to jest ten do atrapy z przodu. Teraz padł z tyłu ten w kolorze, ale nie wymieniam czekam do wiosny.....
TrzyZagle jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2017, 19:17   #23
motomysz666
ford::amateur
 
Imię: Filip
Zarejestrowany: 11-02-2017
Skąd: Wieliczka
Model: Kuga MK2
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 8
Domyślnie Odp: Nie działają czujniki parkowania (parktronic)

Witam Serdecznie,
To mój pierwszy post na forum bo od dziś jestem posiadaczem Kugi MK2 2014, auto kupione używane w salonie Forda w Bielsku-Białej i hmmmm, dojechałem do domu i zdałem sobie sprawę, że chyba jest coś nie halo z czujnikami :| a że sobota wieczór to do serwisu nie zadzwonie i nerwy mnie biorą, auta jeszcze nie znam, kupiłem "pewne używane" z małym przebiegiem dla żony...
Po pierwsze - czy każdy ford ma wyłącznik od czujników ? Bo moj, wersja titanium a tam gdzie instrukcja pokazuje guzik to ja mam zaślepke Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale popatrzylem na otomoto i niektóre tak w sumie mają
Po drugie, pomimo tego co powyżej auto ma czujniki przód i tył, no i nic nie działa. Jak zapinana wsteczny to jest krótki sygnał dźwiękowy (1 sekunda) taki standardowy dźwięk jak w wielu autach sygnalizaujacy załączenke się czujników i dalej już tylko głucha cisza....

I tak sobie myślę, bo poczytałem temat, no chyba któryś sensor jest dupnięty i system wyłącza całkowicie park assist w całym aucie ...
motomysz666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2017, 23:16   #24
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Nie działają czujniki parkowania (parktronic)

Podepnij komputer wszystkiego się dowiesz.

Jak będzie cokolwiek nie tak z którymkolwiek czujnikiem, to całość jest wyłączana.

W przedliftowych było tak, że jak były czujniki przód i tył, to był wyłącznik, jak był tylko tył, to nie było wyłącznika - włączał go wsteczny.

Jak mi padł jeden czujnik (mam przód i tył), to pipał przy załączaniu i migała kontrolka na guziku.

Mój przy wbiciu wstecznego / włączeniu czujników NIE PIPA. Pipa dopiero po zauważeniu przeszkody.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2017, 03:12   #25
lsulima
FCP member
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 06-08-2010
Skąd: Skawina
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 1,114
Domyślnie Odp: Nie działają czujniki parkowania (parktronic)

Jak chcesz możesz podjechać do mnie to Ci sprawdzę.
lsulima jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2017, 05:21   #26
motomysz666
ford::amateur
 
Imię: Filip
Zarejestrowany: 11-02-2017
Skąd: Wieliczka
Model: Kuga MK2
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 8
Domyślnie Odp: Nie działają czujniki parkowania (parktronic)

Dzięki, pracuje koło Skawiny więc jak coś to dam znać, ale pierwsze co zrobię w poniedziałek rano to telefon do salonu, rok gwarancji na używane dostałem - ale niemniej jednak sprzedali mi auto w którym coś nie działa a miało działać...


Wrzoch - no to wesoło bo czujniki z przodu mam a wyłącznika nie .... chyba że one tylko tak dla lipy? Kurde auto kupione w salonie w którym kupił go pierwszy i jedyny właściciel, serwisowane przez cały czas właśnie w tym salonie z utrzymaniem gwarancji a na koniec zostawione w rozliczeniu za Kuge RM2017 więc druciarstwa się nie spodziewałem.... jak tak dalej pójdzie to się nieźle naładuje przez jutrzejszą rozmowa z nimi....
motomysz666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2017, 08:20   #27
lsulima
FCP member
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 06-08-2010
Skąd: Skawina
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 1,114
Domyślnie Odp: Nie działają czujniki parkowania (parktronic)

Prześlij VIN. Sprawdzimy, czy ten system oryginalny czy dokładany w salonie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
lsulima jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2017, 11:24   #28
motomysz666
ford::amateur
 
Imię: Filip
Zarejestrowany: 11-02-2017
Skąd: Wieliczka
Model: Kuga MK2
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 8
Domyślnie Odp: Nie działają czujniki parkowania (parktronic)

Wf0axxwpmadj75244 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez motomysz666 ; 12-02-2017 o 11:29
motomysz666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2017, 16:11   #29
lsulima
FCP member
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 06-08-2010
Skąd: Skawina
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 1,114
Domyślnie Odp: Nie działają czujniki parkowania (parktronic)

No to się wyjaśniło dlaczego nie ma przycisku:
"Bez tyln.czujnika odl.przy park.
Bez przed. pom. przy park."
Czujniki parkowania zostały dołożone w salonie. Prawie pewne jest, że niestety zmontowali akcesoryjne...
lsulima jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2017, 16:39   #30
motomysz666
ford::amateur
 
Imię: Filip
Zarejestrowany: 11-02-2017
Skąd: Wieliczka
Model: Kuga MK2
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 8
Domyślnie Odp: Nie działają czujniki parkowania (parktronic)

Wyjaśniło się w między czasie i u mnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Znalazłem włącznik... Jest przed hamulcem ręcznym. Zrobię foto i dodam bo z telefonu mam problem.
Niemniej jednak dziwne jest to, że czujniki są w oryginalnych kolorach - np. te przednie są dwa białe i dwa czarne na tym takim elemencie dekoracyjnym.
W każdym razie - wszystko działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki za chęci pomocy !!!!!!

---------------

EDIT:
Z tym że nie na pewno. Tzn czujniki jak najbardziej działają, ale ... dopiero gdy przeszkoda jest na około 80-100cm i to od razu jest ciągły beep - taki sygnał "stój". Nic nie działa wcześniej, nie ma wzrastania częstotliwości sygnałów dźwiękowych wraz ze zbliżajaniem się do przeszkody. Przypuszczam że to kwestia ustawień centralki.

Ostatnio edytowane przez motomysz666 ; 12-02-2017 o 18:52
motomysz666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.