Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-08-2018, 00:28   #1
saintos
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-05-2013
Model: s-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 98
Domyślnie Akcja serwisowa 18S07 - silniki:1.0,1.5 i 1.6 Ecoboost + 6bieg przekładnia mech.

Witam,
Pod podanym adresem jest link do listy VINów objętych akcją.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Przedsiębiorca FORD POLSKA Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w samochodach marki Ford, wyposażonych w silniki: 1.0, 1.5 i 1.6 Ecoboost oraz 6-biegową przekładnię mechaniczną, modele:

Cmax i Focus, wyprodukowanych w fabryce w Saarlouis od 01.08.2012 r. do 30.06.2016 r.,
Galaxy i Smax, Mondeo, Transit Connect i Kuga, wyprodukowanych w fabryce w Walencji od 01.08.2009 r. do 30.06.2016 r.,

może pękać tarcza dociskowa sprzęgła. Powoduje to wydzielanie zapachu ze sprzęgła oraz zmniejszenie prędkości i osiągów pojazdu. Natomiast w przypadku oderwania fragmentu sprzęgła może dojść do pożaru pod pokrywą komory silnika.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest 16 358 pojazdów. Lista numerów VIN w załączniku.

Przedsiębiorca zadeklarował, że właściciele samochodów objętych kampanią będą proszeni o kontakt z Autoryzowanymi Dealerami w celu dokonania stosownej naprawy.

Informacji związanych z kampanią serwisową udziela FORD POLSKA Sp. z o.o. (adres: ul. Taśmowa 7; 02-677 Warszawa; tel. 22 608 67 80).


Ostatnio edytowane przez SRS ; 03-09-2018 o 18:23
saintos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2018, 10:14   #2
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,352
Domyślnie Odp: Kampania serwisowa - silniki:1.0,1.5 i 1.6 Ecoboost + 6bieg przekładnia mechanic

W dziale Focus jest już wątek o tej akcji
Teoretycznie wpisana dla Focusów MK3FL, ale MK3 też pod to podchodzi.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Mój się nie łapie, wyprodukowany 3 miesiące przed problemem.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2018, 15:10   #3
_Big_Mac_
ford::advanced
 
Avatar _Big_Mac_
 
Zarejestrowany: 11-04-2013
Skąd: Wrocław
Model: Focus III kombi
Silnik: 1.6 ecoboost 150 @ 182
Rocznik: 2013
Postów: 242
Domyślnie Odp: Kampania serwisowa - silniki:1.0,1.5 i 1.6 Ecoboost + 6bieg przekładnia mechanic

Dzięki za info, tamten wątek olałem, bo mam przedliftowy, a okazuje się, że mojego też dotyczy
_Big_Mac_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2018, 15:12   #4
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Kampania serwisowa - silniki:1.0,1.5 i 1.6 Ecoboost + 6bieg przekładnia mechanic

A mój VIN jest na liście, ale w etis nie mam akcji. Może dlatego, że mam jeszcze zaległą na układ chłodzenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2018, 15:20   #5
Remekw
ford::beginner
 
Imię: Remek
Zarejestrowany: 30-11-2016
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo Mk IV
Silnik: 1.6 T Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 13
Domyślnie Odp: Kampania serwisowa - silniki:1.0,1.5 i 1.6 Ecoboost + 6bieg przekładnia mechanic

Cytat:
Napisał saintos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
Pod podanym adresem jest link do listy VINów objętych akcją.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Przedsiębiorca FORD POLSKA Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w samochodach marki Ford, wyposażonych w silniki: 1.0, 1.5 i 1.6 Ecoboost oraz 6-biegową przekładnię mechaniczną, modele:

Cmax i Focus, wyprodukowanych w fabryce w Saarlouis od 01.08.2012 r. do 30.06.2016 r.,
Galaxy i Smax, Mondeo, Transit Connect i Kuga, wyprodukowanych w fabryce w Walencji od 01.08.2009 r. do 30.06.2016 r.,

może pękać tarcza dociskowa sprzęgła. Powoduje to wydzielanie zapachu ze sprzęgła oraz zmniejszenie prędkości i osiągów pojazdu. Natomiast w przypadku oderwania fragmentu sprzęgła może dojść do pożaru pod pokrywą komory silnika.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest 16 358 pojazdów. Lista numerów VIN w załączniku.

Przedsiębiorca zadeklarował, że właściciele samochodów objętych kampanią będą proszeni o kontakt z Autoryzowanymi Dealerami w celu dokonania stosownej naprawy.

Informacji związanych z kampanią serwisową udziela FORD POLSKA Sp. z o.o. (adres: ul. Taśmowa 7; 02-677 Warszawa; tel. 22 608 67 80).
Moje Mondeo wg VIN jest objęte tą akcją. Dzwoniłem do swojego ASO (w którym w tym roku robiłem przegląd). Pani stwierdziła, że nie ma w ich bazie zgłoszenia tego nr do akcji i nie mogą tego zrobić. To samo w centrali Forda: na razie nie widzą tego nr w ramach uruchomionej akcji, ale jeśli mój nr jest na liście opublikowanej na stronie UOKiK, to mam czekać.

Ile czasu mogę czekać spokojnie, a po jakim czasie znowu dzwonić?
Remekw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2018, 15:25   #6
_Big_Mac_
ford::advanced
 
Avatar _Big_Mac_
 
Zarejestrowany: 11-04-2013
Skąd: Wrocław
Model: Focus III kombi
Silnik: 1.6 ecoboost 150 @ 182
Rocznik: 2013
Postów: 242
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa 18S07 - silniki:1.0,1.5 i 1.6 Ecoboost + 6bieg przekładnia mech.

Mam tak samo. Czekaj, aż zadzwonią/napiszą do Ciebie, ew. sprawdzaj sobie online na ETISie. Nie ma co wydzwaniać nadgorliwie IMO.
_Big_Mac_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2018, 19:42   #7
jaro_anti
ford::amateur
 
Imię: Jarosław
Zarejestrowany: 15-09-2017
Skąd: Lubin
Model: focus
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2013
Postów: 2
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa 18S07 - silniki:1.0,1.5 i 1.6 Ecoboost + 6bieg przekładnia mech.

U mnie ta sama sytuacja sprawdzam na ETIS i czekam.
jaro_anti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2018, 11:49   #8
arturoarturo
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 21-10-2018
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 EB 150
Rocznik: 2013
Postów: 15
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa 18S07 - silniki:1.0,1.5 i 1.6 Ecoboost + 6bieg przekładnia mech.

Pierwsza wizyta w ASO po zakupie pojazdu 120kkm.
Akcja sprzęgłowa niedokończona.Według serwisu kłopoty z 1,2 i wstecznym.Pedał twardy jak na siłowni, łapie bardzo wysoko.
Nie wiem czy wgrali nowy soft, ale po serwisie mam jakieś wibracje na jedynce.
ASO prosi mnie o kontakt w styczniu.
Powiedziano, że na 99% mam wymianę sprzęgła w ramach akcji 18S07.
Zamówiono na styczeń materiały na drugą akcję " zbiornika wyrównawczego płynu... "
Mam nadzieję, że wszystko się dobrze skończy i też będę mógł powiedzieć, że po akcjach poczułem przyjemność z jazdy.
pozdrawiam Artur
arturoarturo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2018, 13:50   #9
arturoarturo
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 21-10-2018
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 EB 150
Rocznik: 2013
Postów: 15
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa 18S07 - silniki:1.0,1.5 i 1.6 Ecoboost + 6bieg przekładnia mech.

Witam !
Tydzień po wizycie w ASO Focus stanął na skrzyżowaniu bez możliwości wrzucenia żadnego biegu ( jakby sprzęgło).
Piątek telefon do ASO, laweta i brak kontaktu.Sobota,wtorek również nie oddzwonili. We wtorek po masakrycznej obsłudze telefonicznej dowiedziałem się, że w środę coś będzie wiadomo.
Środa nie oddzwonili. W końcu mi się udało i usłyszałem ,że części zamówione,wymiana sprzęgła w ramach akcji, odbiór w przyszły piątek.
Auto zastępcze może po niedzieli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
W piątek telefon, ale nie w sprawie auta zastępczego.
"Przeprowadziliśmy akcję,wgraliśmy nowy soft, odbyliśmy jazdy próbne nawet na autostradzie, nic nie haczy w biegach, można zabierać auto"
Wyjeżdżam z ASO,a po jakimś czasie telefon, bo zapomnieli mi oddać kluczyka.
No i żeby nie przedłużać w garażu kałuża oleju, przed bramą plama oleju.na drodze wiele kilometrów śladu paska oleju.
Bagnet silnika max. , więc to ze skrzyni.
W sobotę telefon na serwis. Firma nie widzi związku, że auto przyjechało na lawecie do ASO (suchutkie pod spodem) i z niego, po sprawdzeniu i akcji wyjechało tracąc chyba cały olej ze skrzyni biegów.
Mam dostarczyć lawetą na swój koszt i szykować się na wydatki.
arturoarturo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2018, 14:10   #10
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 23-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa 18S07 - silniki:1.0,1.5 i 1.6 Ecoboost + 6bieg przekładnia mech.

pewnie zaproponują ładną zniżkę na zakup nowego auta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.