Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-01-2019, 16:44   #21
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: bardzo złe prowadzenie przy dużych prędkościach

Na pewne rzeczy można nie zwrócić uwagi w trakcie jazdy testowej... A potem przychodzą przemyślenia - "to u mnie coś nie działa, czy nie zwróciłem uwagi...?". Oczywiście mówię tu o osobach które nie mają tak bogatego doświadczenia jak ktoś kto jeździł każdym Focusem oprócz Mk3RS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2019, 16:55   #22
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: bardzo złe prowadzenie przy dużych prędkościach

Owszem. Możesz nie zauważyć funkcji w inforozrywce, albo haczyka w bagażniku. Trudno nie zauważyć, że auto pływa... O ile pływa. Szczególnie kiedy jeździłeś 9 lat innym Focusem.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2019, 17:04   #23
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: bardzo złe prowadzenie przy dużych prędkościach

I pewnie stąd to pytanie. W mk2 było ok, w mk3 było ok, a odebrany z salonu mk4 zachowuje się dziwnie.

BTW myślę, że autor dowiedział się już wszystkiego co mogłoby go interesować w temacie. Pozostaje mieć nadzieję, że problem uda się prosto i bezkosztowo rozwiązać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2019, 18:07   #24
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: bardzo złe prowadzenie przy dużych prędkościach

Autor się dziś zarejestrował, napisał post i dwie minuty później znikł. Więc nie wiem czego się dowiedział, ale na pewno niczego z tego forum.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2019, 18:08   #25
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: bardzo złe prowadzenie przy dużych prędkościach

może akurat jeździ i sprawdza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2019, 18:21   #26
AdamGdansk1
ford::advanced
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 30-11-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Focus MK3
Silnik: 1,5 TDCI, 120 KM
Rocznik: 2017
Postów: 339
Domyślnie Odp: bardzo złe prowadzenie przy dużych prędkościach

Jeśli próśba jest prawdziwa to należy sprawdzić geometrię. Usługa darmowa w ASO Ford (do jakiegoś czasu lub przebiegu). A drugie to opony. Samochody w salonie są na letnich. Może ktoś zaoszczędził i założył chińskie lub nalewki...
Oprócz tego ciśnienie w oponach.
Mój nowy MK3 jeździ jak po szynach. Nie wiem czy to zasługa różnych systemów (kontrola trakcji, stabilizacja toru jazdy, itp), czy opon (Nokian WR D4), ale jeździ wzorowo. Poprzedni MK2 bez kontroli trakcji na Michelin Alpin A5 prowadził się gorzej. Ale nie oceniam opon. Być może to zasługa elektroniki.
AdamGdansk1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2019, 19:19   #27
Pir
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-03-2010
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2016
Postów: 91
Domyślnie Odp: bardzo złe prowadzenie przy dużych prędkościach

Cytat:
Napisał AdamGdansk1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli próśba jest prawdziwa to należy sprawdzić geometrię. Usługa darmowa w ASO Ford (do jakiegoś czasu lub przebiegu). A drugie to opony. Samochody w salonie są na letnich. Może ktoś zaoszczędził i założył chińskie lub nalewki...
Oprócz tego ciśnienie w oponach.
Mój nowy MK3 jeździ jak po szynach. Nie wiem czy to zasługa różnych systemów (kontrola trakcji, stabilizacja toru jazdy, itp), czy opon (Nokian WR D4), ale jeździ wzorowo. Poprzedni MK2 bez kontroli trakcji na Michelin Alpin A5 prowadził się gorzej. Ale nie oceniam opon. Być może to zasługa elektroniki.
Dokładnie tak jak mówi kolega. Sprawdziłbym geometrię i też jestem ciekaw jakie ma opony.
Jeżeli samochód zachowuje się tak jak pisze autor czyli "potwornie", pływa itp. to z pewnością nie jest to wina modelu a tego konkretnego egzemplarza ew. opon.
Ps. A może żona wpadła w jakąś dziurę albo huknęła w krawężnik i nie chce się przyznać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2019, 20:00   #28
michałek
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-01-2019
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK4
Silnik: 150km EcoBoost
Rocznik: 2018
Postów: 414
Domyślnie Odp: bardzo złe prowadzenie przy dużych prędkościach

Cytat:
Napisał Atlis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Autor się dziś zarejestrował, napisał post i dwie minuty później znikł. Więc nie wiem czego się dowiedział, ale na pewno niczego z tego forum.
Widzę, że robisz za szeryfa. I bardzo mocno mnie obrażasz. Dla twojej wiadomości JA PRACUJĘ. Szok co nie? Jest wieczór, mam chwilę żeby zajrzeć na to co się wydażyło tutaj. Może się zarejestrowałem dzisiaj bo jak niektórzy zauważyli mam problem. Niemniej czytywałem to forum jako właściciel MK2 - były wątpliwości: 2009, 2.0TDCI kombi GHIA, 262tyś km przejechane przeze mnie od salonu. Auto, za którym będę płakał jako że darzyłem go szczerym uczuciem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (do wzięcia)

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi, łącznie z tymi od Atlis-a

Po kolei
1) Ciężko mi uwierzyć, że nowe auto (a ma to od pierwszych kilometrów) ma coś zrąbane, niemniej sprawdziłem już amortyzatory i wybieram się na zbieżność

2) ASO? Chętnie rzucą okiem - pierwszy wolny termin mieli 16 Stycznia (Germaz)

3) Jazda próbna? Kolejny żart, mają tylko modele ST 1.0 z utwardzonym zawieszeniem i kołami 215/R17. Nie ma szans pojeździć wybraną konfiguracją nadwozia+silnik. U innych marek to samo, oglądałem Hundaia, chciałem benzynę a jazda był dieslem, totalny nonsens.

4) Opony? Mój pierwszy typ, salon założył zimówki marki KELLY (są takie? szok). Wydusiłem zamianę na Dunlop Winter 5 bo takie ujeżdżam od trzech lat. Ta sama szerokość 205. Ciężko powiedzieć czy coś pomogło. Na jakich zimówkach jeżdzicie?

Jak ktoś z okolic Wrocka chce posłuchać jak warczy trzycylindrowa jednostka 1.5, to chętnie sie spotkam, nie ma takich w salonie a to jest jednak kuriozum. Jak widać, drzwi jeszcze montują ale księgowi odgryźli cylinder. Ten silnik po porostu ciągle burczy, przyjemnie ale bardzo wyraźnie. Samochód wytłumiony perfekcyjnie to w środku basowy pomruk.

Na razie to tyle, jeszcze raz serdecznie dziękuję.

Ostatnio edytowane przez michałek ; 04-01-2019 o 20:17
michałek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2019, 20:06   #29
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: bardzo złe prowadzenie przy dużych prędkościach

kupiłeś auto za 80 kloców i termin mają 16 stycznia ? co to nfz ?

ja pitole Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. polska jest naprawde cudowna
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2019, 20:26   #30
Pir
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-03-2010
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2016
Postów: 91
Domyślnie Odp: bardzo złe prowadzenie przy dużych prędkościach

Cytat:
Napisał michałek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ten silnik po porostu ciągle burczy, przyjemnie ale bardzo wyraźnie. Samochód wytłumiony perfekcyjnie to w środku basowy pomruk.
3 cylindry + dobre wyciszone wnętrze to dobra kombinacja. Ciekawsze i przyjemniejsze brzmienie niż 4 cylindry moim zdaniem.

A co do tego zachowania przy dużych prędkościach to musi jednak być jakaś wada.
Oszczędności oszczędnościami, księgowi księgowymi ale inżynierowie forda to jednak chyba nie są idioci. Nie pozwoliliby sobie w czasach tak dużej konkurencji na rynku na wypuszczenie samochodu, który pływa, skacze i buja jak łodzią na falach.
No chyba , że jechałeś 200 km/h po nierównej drodze i oczekiwałeś perfekcyjnego prowadzenia...
Pir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.