Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-08-2019, 22:10   #1
MirekG51
ford::amateur
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 30-12-2016
Model: S-max, Focus
Silnik: 2.0 TDCi, 2,3T
Rocznik: 2012
Postów: 4
Domyślnie Hamulce RS - miękki pedał

Witam Forumowiczów,

mam problem z hamulcami. Auto ma przejechane 8kkm. Po ostrzejszej jeździe pedał zrobił się bardzo miękki. Wymieniłem płyn w serwisie. Pedał zrobił się jeszcze miększy.
Testy na rolkach wskazały następujące siły hamowania:
Przód L/P - 5,58 / 6,17 kN różnica 10%
Tył L/P - 4,44 / 3,70 kN. różnica 17%

Jak dla mnie przy tak małym przebiegu różnice są trochę za duże delikatnie mówiąc. Gdyby nie ABS to przy hamowaniu było by ciekawie.

Pedał można wcisnąć do samej podłogi, że słychać uderzenie ogranicznika.
W serwisie nie stwierdzono żadnych wycieków płynów, zawór na wspomaganiu szczelny.
Auto nie zostało odebrane z serwisu gdzie jeszcze 2x odpowietrzali układ. Pedał się trochę utwardził, ale do podłogi dalej można go wcisnąć. Jednak testów na rolkach już nie zrobili. Dostałem informację, że auto mogę zostawić i jak pojawi się inny RS to wtedy porównają!

Za każdym razem naprawy dokonywał ten sam pracownik więc nie ma pewności czy nie popełnił tego samego błędu w ocenie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Robiłem testy w różnych samochodach z silnikiem benzynowym i na uruchomionym silniku nie byłem w stanie wcisnąć pedału hamulca w podłogę. Przestałem mieć zaufanie do tych hamulców.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam nadzieję, że wśród Forumowiczów znajdą się właściciele tego modelu i odniosą się do powyższego opisu.

Z góry dziękuję za pomoc!

MirekG51 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2019, 07:48   #2
sanczo17
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 16-07-2016
Model: Focus MK3 ST 415 KM
Silnik: 2.3
Rocznik: 2017
Postów: 157
Domyślnie Odp: Hamulce RS - miękki pedał

Po ostrej jezdzie pedał hamulca może zrobić się miękki ale to na chwile do czasu ostudzenia się hamulców nie powinno już tak zostać

musiałeś naprawdę dać konkretnie
podejrzewam przewody przy zaciskach przegrzałeś je i straciły swoje właściwości (puchną)

Wymienił bym na twoim miejscu przewody na te w metalowym oplocie
ja kupiłem takie
Ford Focus RS Mk3 2016 -> Goodridge Stainless Phantom Brakeline SFD1216-4C-CL

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
to nie jest duży koszt ale robotę zrobią no i oczywiście dobry jakiś płyn (Motul RBF 600 lub 660)

ja osttanio też dałem po garach ( tylko że w ST podkręconym) tarcze rozgrzało do czerwoności
i o dziwo pedał nie zrobił się miękki ( a powinien po takiej jezdzie)

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


od razu stwierdziłem wymiana hamulców będzie bo te fabryczne kiepskie
duży koszt ale podstawa to mieć dobre hamulce (kupiłem zaciski od RS i tarcze DBA 5000 i zółte EBC klocki)

Ostatnio edytowane przez sanczo17 ; 17-08-2019 o 10:56
sanczo17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2019, 12:12   #3
MirekG51
ford::amateur
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 30-12-2016
Model: S-max, Focus
Silnik: 2.0 TDCi, 2,3T
Rocznik: 2012
Postów: 4
Domyślnie Odp: Hamulce RS - miękki pedał

Faktycznie pedał zrobił się twardszy. Jednak dalej można go wcisnąć do podłogi. Poza tym ten samochód jest raczej tworzony z myślą o szybszej jeździe więc było by śmieszne jeżeli faktycznie to był powód. Każda ostrzejsza jazda i od razu pozbędę się hamulców, yyyy. No bo idąc tym tropem to skoro już raz się naciągnęły to każdy kolejny będzie występował szybciej.

Poza tym jak mi uwalą gwarancję za taką modyfikację to będzie problem.

Jednak dzięki za sugestię.
MirekG51 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2019, 16:30   #4
sanczo17
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 16-07-2016
Model: Focus MK3 ST 415 KM
Silnik: 2.3
Rocznik: 2017
Postów: 157
Domyślnie Odp: Hamulce RS - miękki pedał

Czemu uwalą gwarancję kupujesz nowe przewodu jedziesz do forda i wymieniają
i nic nie tracisz

Jak wymienisz oponę na inną niż były też tracisz gwarancję?

Kupując nowy samochód nie musisz serwisiwać go tam gdzie kupiłeś
możesz wybrac inny garaż nie autoryzowany i zadnej gwarancji się nie traci
jedyny problem to jest PL bo tu dochodzić swoich praw to jest mordenga
ja mieszkam w UK i tu 0 kłopotów z gwarancją



Cytat:
Prawa i obowiązki właściciela
Przyjęte w listopadzie 2010 poprawki do europejskiego rozporządzenia Euro 5/6, obowiązujące obecnie wspólnie z Rozporządzeniem o wyłączeniach blokowych w motoryzacji (461/2010 z 1 czerwca 2010, tzw. nowe GVO), gwarantują swobodny wybór miejsca serwisowania pojazdu. Poprawnie wykonany pod względem technicznym przegląd w serwisie nieautoryzowanym nie może być powodem odmówienia posiadaczowi samochodu praw wynikających z udzielonej mu gwarancji, nawet jeśli podczas obsługi zainstalowano w jego samochodzie części nieoryginalne. Jedyny warunek to wykonanie usług zgodnie z procedurami jakościowymi, zaleceniami technicznymi oraz specyfikacjami producenta samochodu.

Jeżeli chodzi o hamule to że samochód jest sportowy to nie znaczy że ma sportowe hamulce (wyjątki sa samochody sportowe z górnej półki )
hamulce masz lekko ulepszone powiekszone tarcze i zaciski 4 tłoczkowe przód nic wiecej
2x przyhamuj z 200 do 0 i już nie masz hamulców dobrych
tarcza przód do twojego kosztuje 600zł szt. oryginał a dobra tarcza sportowa kosztuje od 2000zł w górę szt.

Dlatego dobrze jest mieć bardzo dobre sportowe hamulce

Ostatnio edytowane przez sanczo17 ; 17-08-2019 o 16:51
sanczo17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2019, 21:16   #5
MirekG51
ford::amateur
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 30-12-2016
Model: S-max, Focus
Silnik: 2.0 TDCi, 2,3T
Rocznik: 2012
Postów: 4
Domyślnie Odp: Hamulce RS - miękki pedał

Widzisz podchodzę do tego trochę inaczej. Skoro mam gwarancję to niech wymieniają. Jeżeli problem byłby z tarczami czy klockami to o nich bym myślał, a teraz mam inny problem.
Mając niesprawną pompę czy przewody obojętne jakie miałbym tarcze czy klocki i tak nie będzie hamować tak jak trzeba. Dlatego pierw muszę doprowadzić auto do stanu sprzed awarii.

Co do wyższości sportowych tarcz czy klocków nad seryjnymi nie musisz mnie przekonywać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
MirekG51 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2019, 16:28   #6
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,354
Domyślnie Odp: Hamulce RS - miękki pedał

Cytat:
Napisał MirekG51 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Widzisz podchodzę do tego trochę inaczej. Skoro mam gwarancję to niech wymieniają.
Zajrzyj proszę do warunków gwarancji i jak nic znajdziesz, że mimo że masz auto sportowe,
to nie zwalnia Cię to z używania auta w granicach rozsądku czyli z wyłączeniem "zajeżdżania auta" na granicach możliwości.
Co innego gwarancja gdzie ewidentnie jest wina producenta, co innego użytkownik
który standardowe hamulce w aucie sportowych zabiera na rajdy/wyścigi/mocne użytkowanie.
edmun jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2019, 22:11   #7
MirekG51
ford::amateur
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 30-12-2016
Model: S-max, Focus
Silnik: 2.0 TDCi, 2,3T
Rocznik: 2012
Postów: 4
Domyślnie Odp: Hamulce RS - miękki pedał

Dziękuję za sugestię. Sprawdzę to sobie.

Pozdrawiam
Mirek
MirekG51 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2019, 18:11   #8
mateusz.szczurek
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 02-12-2016
Skąd: Warszawa
Model: Cortina mk1; Galaxy 3; Focus RS
Silnik: 1.5; 2.0tdci; 2.3t
Rocznik: 1966; 2014; 2017
Postów: 60
Domyślnie Odp: Hamulce RS - miękki pedał

Moje doświadczenia z hamulcami RS na torze też są mieszane. Po track day'u często miałem podobny objaw, płyn zmieniony (RBF660), sprawdzony jeszcze raz.
Ale w tym sezonie klocki z przodu Ferodo DS111 i problem jakby ustąpił, nawet przy półgodzinnej sesji na Spa Frankorchamps. Przewodów nie zmieniałem. Na pewno warto do torowej jazdy dawać lepszy płyn i zmieniać go przynajmniej co rok, bo wtedy ryzyko podgotowania i zapowietrzenia układu rośnie.
mateusz.szczurek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus rs , hamulce , mk3


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.