Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-07-2016, 02:06   #1
Mr.Jones
ford::beginner
 
Imię: Arkadius
Zarejestrowany: 08-07-2016
Skąd: Świdnica
Model: S-max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 11
Domyślnie Dziwny szum , huczenie - chyba skrzynia powershift tdci 140KM

Witam ,naszukałem się w necie sporo ale nie znalazłem potrzebnych informacji.
Po pierwsze mam pytanie kto na dolnym śląsku ,najlepiej okolice wrocławia dobrze ogarnia temat tych skrzyń..

Miesiąc temu kupiłem auto i już podczas zakupu moją uwagę przykuło lekkie huczenie / szum dżwiękiem identyczne jak zdupczone łożysko w kole,może troche podobne do wyjącej dmuchawy powietrza ,ale wmówiłem sobie że to pierdoła i kupiłem smaxa...

Po pierwszym serwisie ,filtrach rozrządach itp... trzeba ogarnąć i tą bolączkę.
przebieg 175tys.km ,na podnośniku widać że do skrzyni już ktoś zaglądał ,,generalnie ładnie zmienia biegi ,nie szarpie i ogólnie nie ma z nią żadnych problemów podczas jazdy...
...poza wspomnianym dżwiękiem ,,,,a jest to o tyle dziwne że dżwięk nie zmienia swojego natężenia ani tempa w zalezności od prędkości czy obrotów silnika,,,w manualu stawialbym na dwumas ale tu.... jakieś łożysko ??

Dżwięk słyszalny już od prędkości ok. klikudziesięciu km/h,najwyrazniej wkurza przy normalnej jezdzie ze stałą prędkością i jest tym bardziej dziwny że lekko zmniejsza się ale nie znika podczas przełączenia podczas jazdy w tryb N...
Na zakrętach tez nie widac różnicy

ze względu na to że przy prędkości 200km/h dżwięk jest taki sam jak przy 60km/h wykluczam także łożyska ,opony itp...

domyślam sie że przez sam opis nie uda się ustalić żródła wkurzającego dżwięku ( chyba że jest na forum jakiś Gandalf Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) zatem proszę o poradę gdzie udać się do kogoś ogarnietego w celu diagnozy / usunięcia usterki....

pozostaje jeszcze czekanie aż sie zesra bo narazie działa normalnie,,,ale ze względów bezpieczeństwa dzieciaków ,chyba słaba opcja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodam że oleju w skrzyni jeszcze nie zmienialem więc i tak mam zamiar.

Z góry dzięki za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez Mr.Jones ; 25-07-2016 o 02:53
Mr.Jones jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2016, 07:11   #2
simon188
ford::beginner
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 14-05-2014
Skąd: Świdnica
Model: S-Max ST-line
Silnik: 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2017
Postów: 34
Domyślnie Odp: Dziwny szum , huczenie - chyba skrzynia powershift tdci 140KM

Witam kolegę ze Świdnicy. Moim zdaniem pierwszą rzeczą jaką powinieneś zrobić to wymiana oleju w skrzyni. Masz może sprawdzone informacje kiedy była ostatnia wymiana?
Pamiętaj proszę tylko za żadne skarby nie wybieraj się do ASO znajdującego się w naszym mieście w tym celu. Uważam, że tylko Wrocław do tego się nadaje.
Jeśli kolega chciałby porównać swoją skrzynię z moją (mam ecoboosta co prawda ale działanie skrzyni nie powinno się za bardzo różnić) to zapraszam, możemy porównać nasze wozidła.
simon188 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2016, 07:40   #3
Mr.Jones
ford::beginner
 
Imię: Arkadius
Zarejestrowany: 08-07-2016
Skąd: Świdnica
Model: S-max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 11
Domyślnie Odp: Dziwny szum , huczenie - chyba skrzynia powershift tdci 140KM

Nie no , do naszego rodzimego ze skrzynią to misja samobójcza ;D

W sumie przekopalem troche neta i chyba sie wybiore do łobody do biestrzykowa, kiedyś tam olej w passerati zmieniałem ,a co do porównania aut to bardzo chetnie - pw :-)
Mr.Jones jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2016, 01:01   #4
wwwpawel
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-06-2010
Model: C-max
Silnik: 2.0.TDCI
Rocznik: .
Postów: 108
Domyślnie Odp: Dziwny szum , huczenie - chyba skrzynia powershift tdci 140KM

Zostaje Ci Długołęka albo Łoboda. Ale weź ze sobą zdrowy rozsądek. Miałem kiedyś Renówkę, która wydawała dziwne dźwięki podczas przyspieszania. Obstawiałem skrzynię, a skończyło się na wymianie wentylatora klimy.
...ale to było reno...
wwwpawel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2016, 09:51   #5
Mr.Jones
ford::beginner
 
Imię: Arkadius
Zarejestrowany: 08-07-2016
Skąd: Świdnica
Model: S-max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 11
Domyślnie Odp: Dziwny szum , huczenie - chyba skrzynia powershift tdci 140KM

Długołekę i ich kolegów z dzierżoniowa omijam szerokim łukiem , kiedyś nieźle mi spier..lili rs6 ......

Na prawde nie uśmiecha mi sie robić skrzyni dla zasady ale nie widze na razie innych przyczyn tego szumienia....
Olej i tak musze zmienic to może jak przy okazji go posłuchają to uda im sie coś zdiagnozowac bez otwierania skrzyni..
Mr.Jones jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2016, 07:38   #6
Mr.Jones
ford::beginner
 
Imię: Arkadius
Zarejestrowany: 08-07-2016
Skąd: Świdnica
Model: S-max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 11
Domyślnie Odp: Dziwny szum , huczenie - chyba skrzynia powershift tdci 140KM

Olej wymieniony (875zł) ale żadnej różnicy nie ma , skrzyniarze pojeździli , posłuchali i powiedzieli że na razie nic by nie robili , pewnie jakieś łożysko szumi alw weź tu teraz rozbieraj wszystko i szukaj a jest opcja że nie znajdziesz i wtedy co ? Wymianiać wszystko po kolei...?
Zatem na razie latam dalej i jak sie objawy nasilą to bede sie przymierzal do rozbierania..
Mr.Jones jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.