Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-10-2016, 00:28   #1
slavczays
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-09-2016
Model: mondeo mk3
Silnik: benzyna 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Pomoc w ocenie autka - Mondeo mk3 2001 benzyna

Koledzy pomóżcie bo mam dylemat
1. Niska cena - z opłatami itd ok 5000zl
2. Ogólnie prezentuje sie ok, korozji prawie brak drzwi zdrowe, spasowanie elementow ogolnie ok, grill i zderzak przedni ma lekkie luzy ale dlaczego juz wiem - pkt. 4
3. Miernik lakieru prodigtech w zasadzie wskazuje praktycznie wszędzie porawne odczyty na dachu blotnikach slupkach w normie i podobnie na obu stronach, brak szachli ALE POZA JEDNYM MIEJSCEM - ma słupku przednim prawym u nasady jest szpachla na grubość ok. 1,5mm na dlugosci ok 6cm, ale tylko od zewnetrznej strony slupka - od wewnetrzej odczyty ok)
4. Auto zaliczyło bicie z przodu - po ściągnieciu grilla widać że znajdująca się za nim trochę poniżej belka (łącznik) jest wgięta prawie do chłodnicy ale sama chlodnica i inne elementy nie ruszone - wygląda na porządne walnięcie w slup(ek) idealnie w środku (nie wygląda natomiast na klasycznego dzwona, nie wskazuje na jakąś masakryczna kolizję)
5. Zastanawiają mnie daty na szybach (kropki przed i po cyfrze) - niby w briefie rejestracja data prod. 08.2001 ale szyba przednia z marca 2000, a boczne i tylna z marca i GRUDNIA 2001 (czyli po dacie prod.???)
6. Brak ksiazki serwisowej od niemca - że niby sie zagubiła
7. Auto pali na dotyk, elektryka ok, zadnych niepokojących dzwiekow z silnika, kontrolka poduszki niby też zapala i gaśnie jak nalezy. Autem nie jezdzilem dopiero zamierzam dokładniej)
8. Dalej to musiałbym dokładnie sprawdzać (jazda probna, potem kontrola w warsztacie)

Koledzy tu chciałem podpytać - czy jest sens pchać się w to dalej - jechac jeszcze raz 50km i dawać na ogledziny do warsztatu (min 150zl przeglad podwozia + komputer + lakier), czy odpuścić na wlocie bo podejrzane, nierokujące (a może to szczepan, skladak, bity). Niby na szczepianego z dwoch nie wyglada ale ten slupek mnie teoche niepokoi i te szyby. Ta zgieta poprzeczka przednia moze tez nie przekreśla go bo wyglada faktycznie na slupek. Podowiedzcie, jest sens w to brnąć i wydac kase na przeglad czy omijac szerokim łukiem? CENA niewielka więc kusi ale boję sie troche szczepana (czytało się o ćwiartkach, połówkach itd) i tego że nawet mechanik mi tego nie potwierdzi. Czy dużo ryzykuję? Co Wy na to?


Ostatnio edytowane przez slavczays ; 02-10-2016 o 09:39
slavczays jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2016, 05:21   #2
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Pomoc w ocenie autka - Mondeo mk3 2001 benzyna

Cytat:
Napisał slavczays Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy dużo ryzykuję? Co Wy na to?
Jak dla Ciebie 4 tys. dużo, to dużo ryzykujesz... Ludzie rowery w tej cenie kupują lub wózek dla dziecka.

Co ja na to?
W tym wieku szuka się dobrze wyklepanych, a nie bezwypadkowych. Kupujesz 15-letnie auto za grosze, a wymagania masz jakbyś mondziaka z 2013r. kupował.
Nie ma książki itp.. to już klasyk z sprowadzanymi autami.

Cytat:
Napisał slavczays Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
CENA niewielka więc kusi ale boję sie troche szczepana (czytało się o ćwiartkach, połówkach itd) i tego że nawet mechanik mi tego nie potwierdzi.
Komu by się chciało przy takiej wartości auta wstawiać ćwiarę itp...?? Za dużo się naczytałeś bajek w necie.

Gdzie pojedziesz sprawdzać auto bez tablic i ubezpieczenia?Handlarz go na lawetę wrzuci? Jak cię dupnie policja to 3600 kary z funduszu gwarancyjnego dostaniesz do zapłaty.

Takie auta targane są z placów od Turków,Pakistanów itp... Często z wadami typu padnięta skrzynia,sprzęgło,zawieszenie,UPG,stłuczka czy urwane koło. Na tym zarabia handlarz bo robi to sam lub Zenek za grosze.
Cofka licznika to już chyba standard przy aucie sprowadzonym w mega cenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2016, 07:40   #3
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,494
Domyślnie Odp: Pomoc w ocenie autka - Mondeo mk3 2001 benzyna

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
zeby sie latwiej czytalo.

Fotel kierownika wygląda na zasiedziany.
Pewnie ma o wiele wiele więcej najeżdżone.
W tej cenie i roczniku to patrz już na stan obecny a nie na przeszłość.
50km jazdy po auto na podkarpaciu to "jak po bułki do najblizszego sklepu". Ostatnio tego doświadczałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Antej ; 02-10-2016 o 07:43
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2016, 07:43   #4
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Pomoc w ocenie autka - Mondeo mk3 2001 benzyna

Ogłoszenie już nieaktualne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2016, 07:46   #5
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,494
Domyślnie Odp: Pomoc w ocenie autka - Mondeo mk3 2001 benzyna

sam zainteresowany podal ten link z aadnotacją ze wciąż aktualne.
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2016, 07:59   #6
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Pomoc w ocenie autka - Mondeo mk3 2001 benzyna

Spoko Antej...nie czepiałem się tylko kliknąłem w link i zobaczyłem,że już nie ma o czym pisać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2016, 08:38   #7
slavczays
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-09-2016
Model: mondeo mk3
Silnik: benzyna 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: Pomoc w ocenie autka - Mondeo mk3 2001 benzyna

Dzięki

Ostatnio edytowane przez slavczays ; 02-10-2016 o 09:38
slavczays jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2016, 19:12   #8
tburzynski
ford::beginner
 
Avatar tburzynski
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 10-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy mk3/mk4 ?
Silnik: 2.0 EB
Rocznik: 2016
Postów: 12
Domyślnie Odp: Pomoc w ocenie autka - Mondeo mk3 2001 benzyna

Jak chcesz zobaczyć w jakim stanie auto było za granicą to kup raport na autodna. Ewentualnie kup bilet na samolot z Jasionki do NL i znajdz cos konkretnego za 500EUR ale za granicą i wróć nim do domu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tam jest pełno takich ofert Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tburzynski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.