Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Edge

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-03-2022, 15:30   #1
Greg84
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 04-03-2022
Skąd: Poznań
Model: Edge
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2019
Postów: 19
Domyślnie FordPass - connection error

Próbuję się od jakiegoś czasu połączyć apką do FordPassa w moim Edge 2019 (2.0 benz), żeby mieć dostęp do zdalnych funkcji (uruchomienie silnika etc.).

Dostaję błąd "connection error" jak na obrazku. Wszystkie ustawienia są włączone. Skontaktowałem się z Fordem z USA. Powiedzieli że mój model SE może nie mieć włączonej tej usługi. Czy ktoś wie jak sprawdzić czy usługa ford passa jest włączona w danym modelu? Mam numer seryjny modemu, ale nie mogę znaleźć nigdzie stronki żeby to zweryfikować.

Jeśli ktoś ma jakieś info w temacie to proszę bardzo.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg connection error.jpg (47.5 KB, 71 wyświetleń)

Greg84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2022, 19:22   #2
wit_old1
ford::beginner
 
Imię: Witold
Zarejestrowany: 04-12-2021
Skąd: Kwidzyn
Model: Citroen C6 / Ford Edge USA Tit
Silnik: 2.7 hdi / 2.0 Turbo
Rocznik: 2008 / 2019
Postów: 13
Domyślnie Odp: FordPass - connection error

Odpal w USA - zapewniam, że zadziała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wit_old1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2022, 20:56   #3
Greg84
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 04-03-2022
Skąd: Poznań
Model: Edge
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2019
Postów: 19
Domyślnie Odp: FordPass - connection error

Czyli to kwesta lokalizacji? Dlaczego?
Greg84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2022, 20:24   #4
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,754
Domyślnie Odp: FordPass - connection error

Wymień modem z bagażnika jeśli jest na inny , chyba z fiesty i będzie działać
__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2022, 20:23   #5
wit_old1
ford::beginner
 
Imię: Witold
Zarejestrowany: 04-12-2021
Skąd: Kwidzyn
Model: Citroen C6 / Ford Edge USA Tit
Silnik: 2.7 hdi / 2.0 Turbo
Rocznik: 2008 / 2019
Postów: 13
Domyślnie Odp: FordPass - connection error

Wg opisu ten się nadaje: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
wit_old1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2022, 16:32   #6
Greg84
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 04-03-2022
Skąd: Poznań
Model: Edge
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2019
Postów: 19
Domyślnie Odp: FordPass - connection error

a gdzie dokładnie ten modem w bagażniku jest zamontowany? Ktoś może podlinkować jakieś szczegóły? To jest modem który łączy się z telefonem przez fale radiowe? nie kojarze wogóle tematu więc prośba o info.
Greg84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2022, 21:04   #7
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,015
Domyślnie Odp: FordPass - connection error

Cytat:
Napisał Greg84 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Skontaktowałem się z Fordem z USA...
Na końcu bagażnika. Tuż za oparciem foteli.
Popatrzeć sobie na wątki dotyczące "TCU" - tak się nazywa ten moduł. W dziale S-max (to prawie to samo co Edge) jest bogaty wątek o "dokładaniu TCU"... Zakres prac dla Kolegi dość podobny jak przy owym "dokładaniu".

BTW - TCU "nie łączy się z telefonem" a raczej samo "jest telefonem GSM zintegrowanym z autem". To poprzez TCU "serwer FordPass dzwoni do auta i się z autem komunikuje".
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 12-12-2022 o 21:09
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2022, 21:28   #8
Greg84
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 04-03-2022
Skąd: Poznań
Model: Edge
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2019
Postów: 19
Domyślnie Odp: FordPass - connection error

ok, ogólnie nie byłem pewny czy to kwestia USA / Europa , czy może brak Fordpassa w wersji SE, dzięki za info.
Greg84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2023, 20:32   #9
wit_old1
ford::beginner
 
Imię: Witold
Zarejestrowany: 04-12-2021
Skąd: Kwidzyn
Model: Citroen C6 / Ford Edge USA Tit
Silnik: 2.7 hdi / 2.0 Turbo
Rocznik: 2008 / 2019
Postów: 13
Domyślnie Odp: FordPass - connection error

W końcu zdecydowałem się na przekłądkę TCU. W moim przypadku z KT1T-14G087-FK na KT1T-14G087-EP. Poszło w miarę gładko i można było to ogarnąć forscan'em. Został się jedynie temat HotSpot'a do ogarnięcia, a mianowicie wbicie się w okres próbny na 3 miesiące. Przy próbie podpięcia samochodu do konta uworzonego w Plusie wywala błąd - nie mozna dopisać auta do konta. Upłynęły dopiero dwa dni od przekładki - pytanie do bardziej doświadczonych. Czy trzeba poczekac dłużej aby PLUS zezwlił na dopisanie nowego IMEI - czy trzeba kombinować przypisać go w innym kraju?
wit_old1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2023, 16:59   #10
wit_old1
ford::beginner
 
Imię: Witold
Zarejestrowany: 04-12-2021
Skąd: Kwidzyn
Model: Citroen C6 / Ford Edge USA Tit
Silnik: 2.7 hdi / 2.0 Turbo
Rocznik: 2008 / 2019
Postów: 13
Domyślnie Odp: FordPass - connection error

.. no to sobie sam odpowiem. HotSpot ostatecznie odpalony i działa bez problemów po stoczeiu wręcz batlii z PLUSem/Vodafon. Otóż jak sie okazuje wizyta w najbliższej placówce tylko po to, aby spisać dwód i aktywować konto - w moim przypadku ponad 100km od miejsca gdzie meszkam - to za mało!! Odczekanie kilku dni, aby konto stało się aktywne też za mało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.!! Po paru dniach jak już zniknie komunikat na koncie, że potrzeba jest wizyta w placówce należy przypisać auto do konta. Niestety po połączeniu komórki tylko przez hotspot i próby zalogowania sie do konta jest tylko komunikat: brak internetu. Więc trzeba dodatkowo zadzwonić i i wytłumaczyć jak "krowie na granicy" że nie działa. Jak już to operator pojmie to zakłada zgłoszenie techniczne - trzeba odczekac kolejne parę dni. W tym czasie nikt z PLUSa nie oddzwoni ... tylko samemu trzeba podjąć próbę przypisania auta do konta. Tym razem po zalogowaniu do HotSpta można już zalogować się do konta (tylko do konta - bo jest brak internetu), ... ale tylko zalogować bo auta nie można nadal przypsać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Więc ponownie trzeba zadzwonić do PLUSA aby się dowiedzieć od nich, że problem jest po strone auta i należy interweniowac i producenta auta!!! Ja nie dałem się spławić i wymusiłem ponowną rejestrację problemu technicznego a jeśli się nie da to poprosiłem o mailowe opisanie problemu i mając taki opis powiedziałem, że zgłoszę to do Forda. Po upływie paru godzin dostałem maila, że usługa jest jest aktywowana. Tym razem dało się już auto przypisać do konta - aby to zrobić najpierw trzeba odpalić okres próbny. Czy warto, zdecydowanie nie jeśli ktoś jeździ po Pislandii i zdecydowanie tak jeśli poza - > bo tylko w tedy ma to ekonomiczny sens!!! Może się komuś przyda ten opis
wit_old1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.