Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-12-2012, 22:08   #1
dar66
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 19-11-2008
Skąd: Bydgoszcz
Model: C-MAX
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 75
Domyślnie Wymiana licznika

Witam. Mój prolem i związane z nim pytanie to samodzielna wymiana licznika w C-Maxie Chodzi o t czy można to wykonać samodzielnie bez potrzeby jakiegoś programowania, czy jest to wogóle możliwe? Sama wymiana jest dośc prosta natomiast nie wiem czy nie trzeba czegoś tam ustawiać. Poprzedni właściciel coś kombinował ponieważ w aucie którym teraz jeżdżę (1,6 TDCI) założył licznik z obrotomierzem od benzyny ze skalą do 8tys obr/min , natomiast w dieslu jest do 6 tys obr/min. Chciałbym tylko wymienić licznik właściwy dla diesla i tyle, bez jakiś tam liftów itp. Pytanie moje jest takie czy można to zrobić samodzielnie?

dar66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2012, 22:51   #2
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,985
Domyślnie Odp: Wymiana licznika

W FF2/C-maxie licznik zawiera immobiliser. W związku z tym jego wymiana wymaga użycia komputera serwisowego w celu dopisania kluczyków do IMMO oraz doprogramowania nowego IMMO do sterownika silnika.
Wymiana "pod domem" bez specjalistycznego sprzętu nie do wykonania.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2012, 13:11   #3
Janusz Z
ford::beginner
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 05-10-2005
Skąd: podkarpacie
Model: c-max
Silnik: 1.5 tdci
Rocznik: 2016
Postów: 25
Domyślnie Re: Wymiana licznika

Witam. A czy w c-max mk1 też tak jest. U mnie nie gaśnie wogóle podświetlenie licznika kilometrów i po nocy rozładowuje mi akumulator. Myślałem żeby odpiąć cały licznik możę się zresetuje tylko nie wiem co z tym IMMO ???
Janusz Z jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2012, 17:03   #4
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,985
Domyślnie Odp: Wymiana licznika

Wątek zgodnie z prefixem dotyczy MK1, więc po co pytasz? Odpięcie i wpięcie licznika niczym się nie różni od opięcia aku, więc po co sobie życie komplikować????
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2013, 12:53   #5
betap
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-05-2007
Model: C-max
Silnik: 2.0 140ps
Rocznik: 2012
Postów: 90
Domyślnie Wymiana liczników i programowanie immo

Witam,
własnie stoję przed dylematem wymiany liczników w c-max 1 - od jakiegoś czasu z elektroniką w mim fordzie dzieją się cuda ( problem z odpalaniem, tryb awaryjny itd itd ) padło na liczniki -

1) czy w warunkach "domowych" da się zaprogramować immo do nowych liczników - od czego się zabrać ?

2) a może jest to jakiś fachowiec, który we Wrocławiu lub okolicach jest w stanie zaprogramować immo do nowych liczników ?

z góry dzięki za odpowiedz,
betap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2013, 16:36   #6
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,985
Domyślnie Odp: Wymiana liczników i programowanie immo

Nie da się sensownie "przełożyć IMMO". Tylko wymiana całych zegarów z ich doprogramowaniem do samochodu. Jak "fachowiec" mówi co innego, to wyjdzie Cię to co najmniej 2x drożej - najpierw "spartolenie" przez "fachowca" a potem właściwa wymiana.
Zapraszam do mnie. I tak włącznie z trasą wyjdzie sporo taniej niż w ASO, które będzie deliberowało 4 godziny jak to się robi, potem stwierdzi, że "licznik jest z Kugi i się nie da"... itp.
U mnie operacja trwa 0,5 godziny, dają się założyć wszelkie liczniki od FF2/C-maxa/Kugi (poliftowe). Jak bardzo będziesz chciał, to przedliftowy także założę - twój gust, Twoje auto.
Oczywiście licznik od diesla do diesla a od benzyny do benzyny (poznać po obrotomierzu). Typ silnika nie ma znaczenia. Licznik może być angielski - prędkość będziesz miał w milach/godz (Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) ale przebieg w kilometrach. Co przywieziesz to się założy i doprogramuje.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2013, 18:40   #7
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Wymiana liczników i programowanie immo

Ja i zapewne każdy inny, który odwiedził tedi_k w tym właśnie celu potwierdzi, że wszystko działa jak trzeba.
Mam założony licznik od Kugi w C-Maxie MK1 i wszystko działa jak trzeba.
Dodatkowo przybyło spalanie chwilowe, Ford Eco Mode i informacje z radia na ekranie licznika.

Jak masz kluczyk dorabiany przez klonowanie przypadkiem, to się postaraj o inną pastylkę immo do niego, bo klonowanych kluczyków niestety nie da się dopisać.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2013, 21:01   #8
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,148
Domyślnie Odp: Wymiana liczników i programowanie immo

jakbyś miał wątpliwości nt. wymiany zegarów, to tu jest lektura: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - warto! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2013, 09:37   #9
betap
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-05-2007
Model: C-max
Silnik: 2.0 140ps
Rocznik: 2012
Postów: 90
Domyślnie Odp: Wymiana liczników i programowanie immo

Panowie,
dziękuję za odpowiedz tedi_k do Ciebie mam najbliżej a więc pewnie do Ciebie się wybiorę

- jeszcze jedno czy mogę to mojego c-max MK2 - kupić takie liczniki z forda kuga ?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
?
betap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2013, 10:08   #10
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Wymiana liczników i programowanie immo

Cytat:
Napisał betap Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- jeszcze jedno czy mogę to mojego c-max MK2 - kupić takie liczniki z forda kuga ?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
?
No przecież masz napisane, że każdy. Benzin do benzin, a Diesel do Diesel - wot cała filozofia.
Nawet taki możesz sobie kupić:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
z dużym wyświetlaczem.

300 za mały to trochę więcej niż średnia. Spokojnie za 250 dało się kupić, a nawet w porywach za 200 taki jak pokazałeś. Te z dużym wyświetlaczem są rzadsze i droższe, ale moim zdaniem warto dołożyć.

Pytaj o przebieg - powinien być mniejszy lub równy Twojemu.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
c-max , licznik , zegary


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.