Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-04-2015, 22:14   #1
wyattearp
ford::beginner
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 22-04-2015
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo MK4 kombii
Silnik: 1.8 TDCI 125KM
Rocznik: 2007
Postów: 14
Post W radiu z nawigacją nie działa sterowanie klimatyzacją i nawiewem

Witam, zwracam się do Szanownych Kolegów z prośbą o pomoc (podobnego wątku nie udało mi się znaleźć).

Posiadam w Mondeo MK4 2007r. a w nim radio z nawigacją (DVD) i panelem dotykowym.

Opis problemu:

Po włączeniu silnika a potem radia pojawia się komunikat o tym, iż "system wyłączy się po godzinie jeśli silnik nie jest włączony" - tak jakby radio nie "widziało" że silnik jest włączony. Ponadto nie działa wtedy klimatyzacja i nawiew (nic nie można włączyć). Dodatkowo radio wyłącza się co kilka/kilkanaście minut. Zauważyłem także że od jakiegoś czasu gdy radio jest wyłączone z ekranu zniknęły data i godzina tzn. kolorowy ekran jest pusty, a po wyłączeniu silnika i zamknięciu auta nie chce zgasnąć. Ewidentnie coś szwankuje. Może coś z pamięcią zasilaniem, choć radio gra a stacje są w pamięci.

Problem narasta i teraz w zasadzie w czasie jazdy autem radio nie chce wejść w normalny tryb (na początku opisywany przeze mnie problem miał miejsce rzadko). Nie wiem czy ma to związek ale ostatnio po włączeniu zapłonu (a mam FORD POWER) pojawiła mi się kontrolka check engine - ale po zapaleniu zgasła. Wcześniej nie miało to miejsca.

Wyciągnąłem płytę z navi, odłączałem akumulator na kilka minut i nic to nie dało. Boje się że to poważna awaria.

Mają Koledzy jakieś pomysły? Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na wszelkie informacje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Poniżej zdjęcie wykonane po zapaleniu silnika i włączeniu radia.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC_0981.jpg (90.5 KB, 151 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez wyattearp ; 22-04-2015 o 22:55
wyattearp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2015, 23:41   #2
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,985
Domyślnie Odp: W radiu z nawigacją nie działa sterowanie klimatyzacją i nawiewem

Standardowy problem z szyną CAN w radiu. Albo kłopot na wiązce radia (w kostce radia) albo poszły odbiorniki (kości) CAN w radiu.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2015, 21:33   #3
wyattearp
ford::beginner
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 22-04-2015
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo MK4 kombii
Silnik: 1.8 TDCI 125KM
Rocznik: 2007
Postów: 14
Domyślnie Odp: W radiu z nawigacją nie działa sterowanie klimatyzacją i nawiewem

Jestem umówiony na diagnostykę w ASO (230zł podłączenie do komputera a potem w zależności od tego co będzie do naprawienia). Niestety Pan z którym rozmawiałem stwierdził, że to chyba jakiś dziwny przypadek. Szukam więc jeszcze innego miejsca gdzie mogą obejrzeć radio..
wyattearp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2015, 21:37   #4
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,985
Domyślnie Odp: W radiu z nawigacją nie działa sterowanie klimatyzacją i nawiewem

Cytat:
Napisał wyattearp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jestem ...Niestety Pan z którym rozmawiałem stwierdził, że to chyba jakiś dziwny przypadek. ...
To raczej bym do niego nie jechał wydawać 230zł...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Będzie bardzo zdziwiony, że radia nie widać na szynie CAN i nie będzie wiedział dlaczego... Ale 230zł przyjmie w kasie z dużą wprawą...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2015, 21:48   #5
wyattearp
ford::beginner
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 22-04-2015
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo MK4 kombii
Silnik: 1.8 TDCI 125KM
Rocznik: 2007
Postów: 14
Domyślnie Odp: W radiu z nawigacją nie działa sterowanie klimatyzacją i nawiewem

Diagnosta będzie inny niż Pan z którym rozmawiałem ale efekt może być podobny..znalazłem jeszcze serwis Bestronic w Poznaniu, mają na stronie info że specjalizują się w naprawie podobnych radioodbiorników, jutro będę się orientował..dzięki za zainteresowanie tematem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wyattearp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2015, 21:52   #6
wyattearp
ford::beginner
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 22-04-2015
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo MK4 kombii
Silnik: 1.8 TDCI 125KM
Rocznik: 2007
Postów: 14
Domyślnie Odp: W radiu z nawigacją nie działa sterowanie klimatyzacją i nawiewem

Radio wymontowane (co nie było łatwe) i oddane do naprawy. Do wtorku będzie wiadomo co i jak, oczywiście dam znać. W serwisie powiedzieli że średnio naprawa tych egzemplarzy to około 400zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (przeważnie wgrywane są nowe softy).
wyattearp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2015, 23:02   #7
wyattearp
ford::beginner
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 22-04-2015
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo MK4 kombii
Silnik: 1.8 TDCI 125KM
Rocznik: 2007
Postów: 14
Domyślnie Odp: W radiu z nawigacją nie działa sterowanie klimatyzacją i nawiewem

Radio dostało nowe oprogramowanie, w pierwszej kolejności ma to pomóc..zobaczymy jak będzie podczas testów..
wyattearp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2015, 22:40   #8
artur1970
ford::expert
 
Avatar artur1970
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 07-08-2012
Skąd: Kraków
Model: było Mondeo mk4, jest Fiesta mk7, EDGE
Silnik: 1.25 , 2.0
Rocznik: 2014, 2019
Postów: 3,028
Domyślnie Odp: W radiu z nawigacją nie działa sterowanie klimatyzacją i nawiewem

Zapytam - ile Kolegę ta przyjemność kosztowała?

Wrzucili nowy soft ? Są z Poznania - tak jak Kolega?
artur1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2015, 19:41   #9
wyattearp
ford::beginner
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 22-04-2015
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo MK4 kombii
Silnik: 1.8 TDCI 125KM
Rocznik: 2007
Postów: 14
Domyślnie Odp: W radiu z nawigacją nie działa sterowanie klimatyzacją i nawiewem

Tak z Poznania jak i ja..przyjemność kosztowała 150zł (soft nowy ale wizualnie dla użytkownika zmiany nie zauważalne). Z tego co wiem cena może być wyższa w zależności jak radio chętnie nowe oprogramowanie "przyjmie". Np jak coś było kombinowane ponoć ciężej jest wgrać taki soft.

Niestety podczas testów okazało się że u mnie problemy nie zostały wyeliminowane i dalej występują ale jakby nie tak często. Zastanawiam się czy to może coś z zasilaniem (jakieś styki) albo to co pisał tedi_k. Albo problem tkwi po stronie samochodu...

Po niedzieli będę kombinował dalej (popytam u majstrów co teraz będą sprawdzać i jaki mają plan bo jak nie oni to chyba ASO).

Macie jeszcze jakieś pomysły...?
wyattearp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2015, 17:46   #10
kabak.k82
ford::amateur
 
Imię: KRZYSIEK
Zarejestrowany: 27-02-2015
Skąd: CZELADŹ
Model: Focus
Silnik: 1.5 ECOBOOST
Rocznik: 2017
Postów: 5
Domyślnie Odp: W radiu z nawigacją nie działa sterowanie klimatyzacją i nawiewem

Witam od dziś mam taki sam problem, udało ci się coś z tym zrobić?
kabak.k82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klimatyzacja , nawiew , nawigacja , radio , silnik


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.