Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-08-2015, 12:27   #11
omeniusz22
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-06-2015
Skąd: Łódź
Model: ford fiesta mk7
Silnik: 1.2
Rocznik: 2010
Postów: 45
Domyślnie Odp: klimatyzacja nie działa cały czas.

Witam: będąc na urlopie wszedłem pod auto, i namacalnie stwierdziłem ze czujnik od ciśnienia klimatyzacji gdy go poruszyłem uciekał gaz, było słychać syczenie. Dokręciłem go kluczem do oporu i już gaz nie ucieka. Myślałem ze już po problemie z klimatyzacją.

Wczoraj przy tych upałach 36 c w samochodzie podczas jazdy temperatura wyświetlana 54 c czy to możliwe, może mi się zawiesza czujnik temperatury zewnętrznej. Klima bardzo słabo mi chłodziła, raz chłodziła a raz nie i było czuć kwaśny zapach w aucie.
Wyraźny spadek mocy przy wciśniętym pedale gazu podczas jazdy.

Czy może to wina czujnika temperatury zewnętrznej?

Proszę o porady.


Ostatnio edytowane przez omeniusz22 ; 09-08-2015 o 12:34
omeniusz22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2015, 19:23   #12
edekp1977
ford::average
 
Imię: Edward
Zarejestrowany: 26-07-2012
Skąd: Kraków
Model: fiesta mk7
Silnik: 1.25 82km
Rocznik: 2012
Postów: 187
Domyślnie Odp: klimatyzacja nie działa cały czas.

pewnie tam dalej ucieka tylko nie słychać syczenia, więc trzeba będzie to naprawić.
Przy nabijaniu klimy zwróć uwagę czy masz skraplacz 12 czy 16 mm, zazwyczaj serwisy dają 390g do klimy z 16 mm skraplaczem (bo tak podaje maszyna) i klima chłodzi kiepsko, ma być 520 g.
edekp1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2015, 11:24   #13
omeniusz22
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-06-2015
Skąd: Łódź
Model: ford fiesta mk7
Silnik: 1.2
Rocznik: 2010
Postów: 45
Domyślnie Odp: klimatyzacja nie działa cały czas.

Wczoraj nabiłem klimatyzację do 520g maszyna pokazała układ szczelny.

Nadal klima mi raz chłodzi a raz nie. Może muszę wymienić filtr kabinowy?

Gdzie ten filtr się znajduję ?

Czy macie jakieś pomysły co to może być za usterka klimatyzacji?
omeniusz22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2015, 16:11   #14
radekg32
ford::professional
 
Avatar radekg32
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 17-12-2007
Skąd: Wałbrzych
Model: MK 4
Silnik: 2.0 TDCI AUTOMAT 140 kucy
Rocznik: 2008
Postów: 1,135
Domyślnie Odp: klimatyzacja nie działa cały czas.

Cytat:
Napisał edekp1977 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy nabijaniu klimy zwróć uwagę czy masz skraplacz 12 czy 16 mm, zazwyczaj serwisy dają 390g do klimy z 16 mm skraplaczem (bo tak podaje maszyna) i klima chłodzi kiepsko, ma być 520 g.
Podłącze się pod tematGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tez u mnie słabiutko chłodzi,szczelność sprawdzona,klima nabita do pełna 390 g,podmieniony na nowy zawór rozprężny a ciągle wieje bardziej letnim niż jak powinno być zimnym.
Sugerujesz żeby nabić więcej tj do 520 g ?
Dodam,że gościu wpuszczał płyn na sprawdzenie ewentualnej nieszczelności i potem jak świecił lampą to mówił,że sprężarka jest nieszczelna..........

Mam używaną sprężarkę na wymianę więc zobaczymy czy to w niej tkwi problem...ewentualnie jeśli by się okazało iż ona jest sprawna to gdzie szukać czujnika od ciśnienia klimatyzacji ?
__________________
pozdrawiam Radek

Ostatnio edytowane przez radekg32 ; 15-08-2015 o 16:42
radekg32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2015, 16:48   #15
patrolk
ford::beginner
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 03-11-2008
Skąd: Bytom
Model: Mondeo MK4 titanium x
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 34
Domyślnie

Ja tez miałem ze raz działała a raz nie przy temperaturze 36 to prawie wcale jak macie elm to sprawdzić przede wszystkim ciśnienie w układzie jak szybko rosnie u mnie rosło bardzo szybko i to właśnie ciśnienie wyłącza Klime po sprawdzeniu wszystkiego co jest opisane na forum. W akcie desperacji pojechałem na myjnie samoobsługowa i umylem obie chłodnice problem znikł czytałem gdzieś że dobrze jest spryskać przed myciem jakimś środkiem do usuwania owadów ja mylem bez i dało radę przed myciem poczekać aż silnik będzie w miarę zimny

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
patrolk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2015, 11:06   #16
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: klimatyzacja nie działa cały czas.

Cytat:
Napisał omeniusz22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdzie ten filtr się znajduję ?
W tunelu centralnym na wysokości nóg (stóp) pasażera. Trzeba zdemontować przednią osłonę tunelu (plastikowa śruba i kilka zatrzasków) i pod nią jest obudowa filtra na śrubę torx. Zmieniałem miesiąc temu, ale nie pamiętam już dokładnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wymiana z 10 minut z chodzeniem po narzędzia, bo zapomniałem torxów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2015, 17:03   #17
radekg32
ford::professional
 
Avatar radekg32
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 17-12-2007
Skąd: Wałbrzych
Model: MK 4
Silnik: 2.0 TDCI AUTOMAT 140 kucy
Rocznik: 2008
Postów: 1,135
Domyślnie Odp: klimatyzacja nie działa cały czas.

Sprężarka wymieniona, klima działa jak należy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
pozdrawiam Radek
radekg32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2015, 08:40   #18
edekp1977
ford::average
 
Imię: Edward
Zarejestrowany: 26-07-2012
Skąd: Kraków
Model: fiesta mk7
Silnik: 1.25 82km
Rocznik: 2012
Postów: 187
Domyślnie Odp: klimatyzacja nie działa cały czas.

Cytat:
Napisał patrolk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja tez miałem ze raz działała a raz nie przy temperaturze 36 to prawie wcale jak macie elm to sprawdzić przede wszystkim ciśnienie w układzie jak szybko rosnie u mnie rosło bardzo szybko i to właśnie ciśnienie wyłącza Klime po sprawdzeniu wszystkiego co jest opisane na forum. W akcie desperacji pojechałem na myjnie samoobsługowa i umylem obie chłodnice problem znikł czytałem gdzieś że dobrze jest spryskać przed myciem jakimś środkiem do usuwania owadów ja mylem bez i dało radę przed myciem poczekać aż silnik będzie w miarę zimny

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Na myjni trzeba bardzo uważać aby nie pogiąć lamelek, dlatego trzeba kierować strumień z daleka i pod kątem prostym do chłodnicy.
edekp1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2015, 18:01   #19
omeniusz22
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-06-2015
Skąd: Łódź
Model: ford fiesta mk7
Silnik: 1.2
Rocznik: 2010
Postów: 45
Domyślnie Odp: klimatyzacja nie działa cały czas.

Witam:

Klima została naprawiona, powodem gdzie klima najpierw chłodziła a po rozgrzaniu się silnika przestawała chłodzić było złe podłączenie wentylatora chłodnicy. Zamiast zasysać powietrze to dmuchał na chłodnicę powietrzem.
Została zamieniony plus z minusem kiedy wymieniali mi wtyczkę wentylatora.

Ostatnio edytowane przez omeniusz22 ; 10-09-2015 o 18:04
omeniusz22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2016, 09:25   #20
radekg32
ford::professional
 
Avatar radekg32
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 17-12-2007
Skąd: Wałbrzych
Model: MK 4
Silnik: 2.0 TDCI AUTOMAT 140 kucy
Rocznik: 2008
Postów: 1,135
Domyślnie Odp: klimatyzacja nie działa cały czas.

Witam,znowu problem powrocil - mianowicie zaczelo wiac letnim powietrzem.
Sprezarka zalacza sie porawidlowo,czyzby znowu do spradzenia pod katem ilosci czynnika w ukladzie ?
__________________
pozdrawiam Radek
radekg32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
czujnik temperatury , klimatyzacja , wymiana



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.