Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-12-2022, 20:02   #101
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,006
Domyślnie Odp: Błąd DPF P246B, P2463, P2463-C

Cytat:
Napisał adimen101 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy spróbować wypalić trybem serwisowym na miejscu DPFa
myślę, że procedura nie ruszy albo ruszy bez zwiększania obrotów silnika i będzie sobie pyrkał przez 20min, wyświetli komunikat że wszystko ok a po ujechaniu kawałka znowu czek endzin i nagromadzenie sadzy. Blad "Warunki pracy pojazdu nieprawidłowe dla regeneracji filtra cząstek stałych" sugeruje, że jest coś co nie daje sie wypalić temu dpfu, albo temperatury, albo ciśnienie róznicowe albo milion innych problemów, o którym się nie śniło fizjonomom - nieszczelność rur od turbo, nieszczelność silnik-kolektor-turbina-wydech, zaciety egr, zacieta geometria w turbinie i inne. Drogi są dwie: trudniejsza - mozolna weryfikacja i usuwanie usterek - może być czaso i kosztochłonne no i nie jeździmy bo dpf się zakamieni i auto stanie + koszty za płukanie, droga łatwiejsza - wykuć wkład, wyprogramować od razu z egrem i w drogę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. godzina roboty i koszt ja wiem, z pińcet?

Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2023, 12:37   #102
adimen101
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-12-2022
Skąd: Opole
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.2
Rocznik: 2013
Postów: 15
Domyślnie Odp: Błąd DPF P246B, P2463, P2463-C

Cytat:
Napisał Speedo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
myślę, że procedura nie ruszy albo ruszy bez zwiększania obrotów silnika i będzie sobie pyrkał przez 20min, wyświetli komunikat że wszystko ok a po ujechaniu kawałka znowu czek endzin i nagromadzenie sadzy. Blad "Warunki pracy pojazdu nieprawidłowe dla regeneracji filtra cząstek stałych" sugeruje, że jest coś co nie daje sie wypalić temu dpfu, albo temperatury, albo ciśnienie róznicowe albo milion innych problemów, o którym się nie śniło fizjonomom - nieszczelność rur od turbo, nieszczelność silnik-kolektor-turbina-wydech, zaciety egr, zacieta geometria w turbinie i inne. Drogi są dwie: trudniejsza - mozolna weryfikacja i usuwanie usterek - może być czaso i kosztochłonne no i nie jeździmy bo dpf się zakamieni i auto stanie + koszty za płukanie, droga łatwiejsza - wykuć wkład, wyprogramować od razu z egrem i w drogę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. godzina roboty i koszt ja wiem, z pińcet?
Witam,
Odpaliłem sobie procedurę serwisową wypalanie DPF. Auto chodziło gdzies 40min na wyższych obrotach, po tym wyskoczylo ze procedura nie zakonczona sukcesem bo nagromadzenie sadzy jest ponad w gornej granicy.
Zobaczyłem Parametry DPF i ukazalo sie DPF Load 23% A DPF Scout 28 ...
Po tym wszytkich błędy udało się skasować zrobiłęm reset DPF reset modułu PCM i czujnika różnicy ciśnień po tym ukazało sie DPF load 0% a Scout 28% wymieniłem Olej i jak narazie jezdzi 100 km za mną zobaczymy czy znow wyskoczy błąd przy wypalaniu..
adimen101 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2023, 14:55   #103
PSG AUTOSERVICES
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 23-12-2022
Skąd: SKIERNIEWICE
Model: S-MAX / FOCUS MK3
Silnik: DW10 / DW10C
Rocznik: 2009 / 2012
Postów: 24
Domyślnie Odp: Zatkany DPF 2.0TDCI

DW10C
load- zerujesz opcją nowego dpf. używa się tylko jeśli scoot jest niższy niż 100%

jeśli load ma 180, a scoot więcej niż 100 na trasie musi zejść poniżej 100.

soot musi być poniżej 100 !!! wszystko zależy od dyszy par paliwa.
jeśli jest w znacznym stopniu zapchana to procedura nie wyjdzie ( za wolno load i soot będą spadać, a nawet load będzie trzymać

DW10

load i soot będzie spadać i procedura przechodzi tylko gdy czujnik na turbo jest sprawny (większość jest wytarta na druku, a część jest w wodzie )
PSG AUTOSERVICES jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2023, 07:52   #104
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,327
Domyślnie Odp: Zatkany DPF 2.0TDCI

no nie do końca, jest już na ten temat dość obszerny wątek w którym zapełnienie dpfa jest błędnie interpretowane przez pcm i wystarczy wykonać procedury resetu opisane w temacie

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2023, 13:41   #105
adimen101
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-12-2022
Skąd: Opole
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.2
Rocznik: 2013
Postów: 15
Domyślnie Odp: Zapchany DPF

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam DPF w mondeo mk4 2.2 wypalił się po 370km i przy sprawdzeniu błędów ukazało się takie coś ? Co to może być DPF wypalał się 7km i żaden błąd na desce się nie pokazał.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
adimen101 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2023, 14:05   #106
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,988
Domyślnie Odp: Zatkany DPF 2.0TDCI

Więc czemu piszesz w temacie o zapchanym DPF, skoro to nic wspólnego nie ma?
kln1920 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2023, 15:46   #107
adimen101
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-12-2022
Skąd: Opole
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.2
Rocznik: 2013
Postów: 15
Domyślnie Odp: Zapchany DPF

Po wypaleniu DOF taki błąd się pokazał jeśli to nie w tym problem przepraszam za posta u góry pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
adimen101 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2023, 14:40   #108
adimen101
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-12-2022
Skąd: Opole
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.2
Rocznik: 2013
Postów: 15
Domyślnie Odp: Zapchany DPF

Witam, po 70km dpf znów się zaczął wypalać i po 3km skończyło się wypalanie i wyskoczyła awaria silnika + błąd nieprawidłowe warunki do wypalania + zbyt niska temperatura.
Na forum wyczytałem ze może to być świeca wypalająca wiec odkręciłem cały moduł wraz z świeca nie było wcale ciężko. Po wykręceniu modułu całego i wykręceniu świecy oczywiście zanim ja wykręciłem trzeba było ja podgrzać … zmierzyłem omomierzem i wyszło 1.1 ohma wiec git podłączyłem tez do akumulatora ( grzeje szybko ). Przy okazji chciałem zobaczyć czy paliwo leci przez ta świece do dpf i to był problem dziura była zatkana… wiec drucik do ręki Nafta i zaczynamy czyszczenie aż otwór będzie drożny. Po wyczyszczeniu złożeniu wszystkiego do samochodu dpf po 1km zaczął się wypalać. Temperatura na czujniki 12/13 630 stopni czyli wszystko w porządku oczywiscie DPF sie wypalał 12km wszystko wróciło do normy pozdrawiam. Problemem był zatkany otwór który podaje ropę do DPF.
Tutaj zdjęcie w trakcie wypalania
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zdjęcie świecy dopalającej
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
adimen101 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2024, 07:15   #109
Danielosq007
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 24-03-2024
Skąd: Szczecin
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 1
Domyślnie Zbyt niska temperatura dla wypalania dpf

Witam, wiem ze temat zbyt niskiej temperatury wypalania dpf był wielokrotnie poruszany i czesto problemem byla uszkodzona swieca dopalająca dpf. Mam jednak pytanie czy uszkodzony termostat wody przez co silnik nie osiaga 90 stopni moze byc tego powodem?
Danielosq007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dpf , mondeo mk4 , tdci



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.