Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-01-2023, 06:56   #21
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Odp: Większa przepustnica

I o to chodziło. Masz wahania 0,97-1 bar. Dopiero przy 6580 obr na min masz spadek na 0,95 bara. Pytanie czy jak wyprzedzasz to osiągasz takie obroty? Jeżeli tak to wtedy można myśleć o zmianie przepustnicy na większą (wystarczy nawet o 1 mm szersza). To nie jest jak w Ti-VCT gdzie spadek był znaczny. Jednak przed wymianą przepustnicy jak wspomniałem wcześniej wyczyścić przepływomierz i ew. wyczyścił przepustnicę (jak nie chcesz jej demontować i mechanicznie czyścić to wystarczy zdjąć rurę elastyczną z obudowy filtra i są środki do czyszczenia z takim wężykiem (tutaj możesz kupić dowolny środek).
Jakby dalej brakowało mocy to tylko do tunera. Nie wiem jak w tym silniku, ale w żony Ti-VCT zapłon był bardzo bezpiecznie ustawiony. Wystarczyło przyśpieszyć i jest zupełnie inne auto. Tylko to już nie do mnie. Niby są gotowe mapy na [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] (są pod euro-2 i euro-4). Jednak z tamtąd nie wgrywałem i nie biorę odpowiedzialności za tamte softy.

konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2023, 20:38   #22
Jones_1
FCP member
 
Avatar Jones_1
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 15-06-2021
Skąd: Rawa Maz.
Model: Fokus MK2
Silnik: 2,0 PB
Rocznik: 2008
Postów: 283
Domyślnie Odp: Większa przepustnica

z przepustnicą sobie odpuszczę temat
poszukałbym tunera ale wszyscy odmawiają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wszyscy piszą że u mnie się nie da, jak to się k.... nie da ?
u wszystkich tuning polega na wstawieniu większej turbiny
czym bardziej mnie odwodzą tym bardziej chcę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wszystkim dziękuję za zaangażowanie
__________________

Ostatnio edytowane przez Jones_1 ; 26-01-2023 o 20:57
Jones_1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2023, 21:36   #23
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Odp: Większa przepustnica

Gadają, że się nie da bo albo nie mają programu do edycji tych map, albo im się nie chce Szybsza kasa jest w turboklekotach - nawet jak coś skaszanią to silnik nie padnie tak szybko. Do turbobenzyny już trzeba co nieco wiedzieć. Wolnossak to tyle samo pracy jak turbobenzyna, a nie ma takich przyrostów, więc za to się nie biorą.
Tak samo w moim. Tunerów, którzy ogarniają SIM28/29 jest mało. Znalazłem tylko na tym ruskim forum + przez przypadek greckiego tunera (co miał ten sam silnik i rozpracował mapę, choć sam o kilka rzeczy się pytał na różnych forach).
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2023, 22:50   #24
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,516
Domyślnie Odp: Większa przepustnica

Cytat:
Napisał Jones_1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
poszukałbym tunera ale wszyscy odmawiają
wszyscy piszą że u mnie się nie da, jak to się k.... nie da ?
u wszystkich tuning polega na wstawieniu większej turbiny
Moim zdaniem dlatego, że chip w NA daje niewielkie rezultaty w większości (zauważalne dopiero na stoperze), właściciele nie czują różnicy i potem reklamują.

Z przepustnicą spróbuj zrobić thinblade, może wystarczyć. Plus nie zmieniasz parametrów jej pracy poza tym pożądanym czyli na pełnym gazie, w przypadku wstawienia większej bez programu komp się zaadaptuje ale może być wyższe spalanie czy nierówna praca na wolnych.

Zawsze możesz dać 4 przepustnice z motocykla i jakieś ostre wałki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2023, 06:38   #25
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Odp: Większa przepustnica

Tylko powiedz jak odkręcić motylek. Śruby wykręcają się do pewnego momentu i dalej nie chcą iść (tak było u mnie i sprawdzałem na przepustnicy forda oraz vaga). Zawsze najpierw trzeba wykręcać czujnik położenia przepustnicy?
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2023, 16:58   #26
Jones_1
FCP member
 
Avatar Jones_1
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 15-06-2021
Skąd: Rawa Maz.
Model: Fokus MK2
Silnik: 2,0 PB
Rocznik: 2008
Postów: 283
Domyślnie Odp: Większa przepustnica

zrobić thinblade to trochę roboty
jeszcze tak się zastanawiam mam takie odczyty,bez uruchomienia silnika tylko zapłon
bez dotykania gazu i z pedałem na max w podłodze

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

i teraz czy to fizycznie chodzi w takim zakresie czy sterownik tak ustawia
dla mnie jako laika to jest bez sensu dlaczego nie mam 100% na przepustnicy i 90st. na przepustnicy?
co zrobić żeby pedał poszedł na 100% ? dywanik zdjąć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

edit:
wtedy przepustnica powinna iść na 90st. i problem rozwiązany
__________________

Ostatnio edytowane przez Jones_1 ; 27-01-2023 o 17:57
Jones_1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2023, 19:41   #27
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Odp: Większa przepustnica

Nic to nie da. Mapa silnika zawiera maksymalne otwarcie przepustnicy. U ojca czujnik położenia gazu podaje 7%, a w podłogę 39%. Znany jest zakres "gazu" to odpowiednio jest dobrana mapa silnika. Niby u ciebie otwiera przepustnicę na te 82,5%, ale jak z poprzednich pomiarów, praktycznie nie ma spadków ciśnienia. Większe otwarcie (jakby utrzymywać ten 1 bar) to dałoby te 3-5% (i to powyżej ~6500 obr/min). Tego 1 konia mechanicznego na bank nie odczujesz w niższym zakresie obrotów.
Nie wiem czy masz kombi, więc obliczenia przyjmę do hatchbacka 5 drzwiowego. Masa auta 1420 kg, do łatwiejszych obliczeń przyjmę, że ważysz 80 kg (całkowita masa 1500 kg). Moc przyjmijmy katalogową (choć na ogół jest troszkę więcej).
Wychodzi, że na 1 KM przypada 10,3448 kg. Aby zachować moc na kg to jak dodasz 1 KM to w bagażniku przewieziesz 10 kg. Czujesz różnicę w przyśpieszeniu z pełnym bakiem, a 3/4? Jak tak, to możesz się bawić. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2023, 20:09   #28
Jones_1
FCP member
 
Avatar Jones_1
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 15-06-2021
Skąd: Rawa Maz.
Model: Fokus MK2
Silnik: 2,0 PB
Rocznik: 2008
Postów: 283
Domyślnie Odp: Większa przepustnica

OK rozumiem
dla ścisłości waga auta 1232kg, aktualnie 149HPGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Jones_1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2023, 22:58   #29
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,516
Domyślnie Odp: Większa przepustnica

Cytat:
Napisał Jones_1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
OK rozumiem
dla ścisłości waga auta 1232kg, aktualnie 149HP
Jeśli chodzi o te silniki (2.0 duratec a nie 1.6 jak na początku)to poczytaj na brytyjskich stronach, popularne silniki do tuningu NA, robią nawet na 300km bez doładowania. Aczkolwiek jak NA to wszystko idzie w obroty i raczej trzeba by było zmienić przełożenia w skrzyni na trochę krótsze aby odczuć różnice w momencie.

Ostatnio edytowane przez klocolus ; 30-01-2023 o 23:01
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2023, 15:28   #30
Jones_1
FCP member
 
Avatar Jones_1
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 15-06-2021
Skąd: Rawa Maz.
Model: Fokus MK2
Silnik: 2,0 PB
Rocznik: 2008
Postów: 283
Domyślnie Odp: Większa przepustnica

tak chodzi o 2.0 podpiąłem się bo szkoda zakładać nowy temat
jeszcze mniejsze przełożenie, kurcze na dwójce nawet 100 nie osiągam ale popatrzę co i jak w necie
dzieki
__________________
Jones_1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.