Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-12-2020, 07:50   #1
Adriancf
ford::amateur
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 02-12-2020
Skąd: Żary
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 1
Angry "Uszkodzony układ esp" uszkodzony układ silnika" jak zdiagnozować.

Auto : Ford Focus mk2 1.6 benzyna 2005r.

Witam w zeszłym tygodniu mojej żonie wyskiczyl błąd a dokładnie uszkodzony układ esp.. Po ponownym przekreceniu kluczyka komunikat najczęściej gasł i niekiedy pojawiał się w czasie jazdy... Po kilku dniach wyskoczył inny błąd uszkodzony układ silnika i te 2 błędy występowały na przemian. Aku poszedł pod prostownik. Po zamontowaniu przejechane kilka km bez jakiegokolwiek błędu. Przy próbie ponownego uruchomienia choinka na desce i auto nie odpala zero reakcji. Po kilku minutach auto odpaliło ale z błędami jak wyżej. Chciałem wymienić aku lecz Pan w serwisie sprawdził go i jest ok. Teraz po odpaleniu wszystko jest ok lecz żona boi się jeździc. Pytanie moje czym jest spowodowana taka usterka i jak ja zdiagnozować.
Dodam też że teraz po przekreceniu stacyjki strzałka prędkościomierza lekko faluje.


Ostatnio edytowane przez Adriancf ; 02-12-2020 o 08:27
Adriancf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2020, 07:57   #2
Krzysiek128
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 04-11-2014
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 1,6 115KM
Rocznik: 2006
Postów: 76
Domyślnie Odp: Problem z błędami "uszkodzony układ esp" uszkodzony układ silnika".

hmm zimne luty? jak się pokaże błąd to stuknij od góry w zegary, tak mi pierwsze do głowy przyszło.

Nawet na postoju.

Jeśli to zegary, to jak masz choć trochę pojęcia i lupę to są filmiki jak to zrobić krok po kroku.

Ostatnio edytowane przez Krzysiek128 ; 02-12-2020 o 08:11
Krzysiek128 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
błąd


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.