Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-02-2023, 05:48   #831
Tomasz76
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 30-10-2021
Skąd: Wielkopolska
Model: Focus Active X FL
Silnik: 1.0 hybrid mhev 155KM A7
Rocznik: 2023
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Cytat:
Napisał dgbi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Samochód kompletny, gotowy do transportu na plac stockowy pod Poznaniem, po tym trafi do dealera Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Więc czekam z niecierpliwością, oby odbyło się to jak najszybciej.

Aplikacja FordPass też już go widzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odebrałeś już auto?

Tomasz76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2023, 21:08   #832
dgbi
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-11-2021
Model: Focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Jeszcze nie, wciąż czekam, auto jest już w Polsce ale jeszcze nie dotarło do dealera.

Cieszę się, że i Twoje się wyprodukowało.
Hmm wygląda na to że wszystkim którzy tu pisali wozy się wyprodukowały.
dgbi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2023, 01:28   #833
ipIV
ford::amateur
 
Avatar ipIV
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 24-06-2009
Skąd: Ruda Śląska
Model: mk4 fl
Silnik: 2,3
Rocznik: 2022
Postów: 6
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Napisałem do Forda w sprawie energochłonności FordSecure.

Mooooże coś z tym zrobią... ciekawe czy oleją temat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Korespondencja (czytać od tyłu).

Cytat:

Szanowny Panie,
dziękuję za kontakt z Działem Obsługi Klienta Ford Polska.

Nawiązując do korespondencji, pragnę Pana uprzejmie poinformować, iż Pańskie wskazówki i sugestie zostały przekazane przez Technika odpowiedzialnego za wsparcie aplikacji FordPass do odpowiedniego działu.

Ewentualne nowe aktualizacje lub poprawki oprogramowania powinny ukazać się z kolejnych wersjach aplikacji FordPass.

W świetle powyższych informacji, czy uważa Pan zgłoszenie za rozwiązane i czy można zamknąć sprawę z poziomu Biura Obsługi Klienta?

Mam nadzieję, iż powyższe zapytanie spotka się ze zrozumieniem.
Z poważaniem,

------------------------------

Dzień dobry,

Proszę się nie przejmować u mnie jak FordSecure jest wyłączone to problemu z rozładowującym się akumulatorem już nie ma… ale inni zapewne mają.

Co do innych funkcji które zasugerowałem fajnie byłoby jakby się pojawiły.

Samochód jest bardzo fajny, szkoda że za niedługo takich już nie będzie.

Serdecznie pozdrawiam

-------------------------

Szanowny Panie,
dziękuję za kontakt z Działem Obsługi Klienta Ford Polska.

Nawiązując do korespondencji, pragnę Pana poinformować, iż w pierwszej kolejności sprawa zostanie skonsultowana z Technikiem odpowiedzialnym za wsparcie aplikacji FordPass i następnie omówiona z odpowiednimi działami, jeśli zajdzie taka konieczność.

Pańskie sugestie także zostaną przekazane do odpowiedniego działu.

Mamy nadzieję, iż powyższe informacje spotkają się ze zrozumieniem.

Z poważaniem,

-----------------------

Dzień dobry,

WF0PXX***************


WARNING: This message originated outside of Ford Motor Company. Use caution when opening attachments, clicking links, or responding.


-----------------------


Dzień dobry,

W październiku odebrałem swojego Focusa ST mk4FL. Jestem z samochodu bardzo zadowolony, ale chciałbym zgłosić usterkę którą zdiagnozowałem, a jest bardzo trudna do diagnostyki.

Problem jest dość powszechny w szczególności na zagranicznych forach dyskusyjnych i dotyczy nowszych modeli forda i serwisy sobie z nim nie radzą… wymieniają niepotrzebnie akumulatory, różne elementy elektroniki itp. – duży zbędny koszt, bez efektu.

Jestem inżynierem elektrykiem, technikiem elektronikiem i mechanikiem, więc dość świadomym użytkownikiem samochodu.

Po odbiorze pojazdu mając na uwadze fakt, że proces technologiczny od montażu samochodu do wydania przez dealera trwał prawie 2 miesiące naładowałem akumulator, aby już na samym początku nie zasiarczył się i długo służył.

Przez pierwszy miesiąc nie było żadnych problemów, pewnego dnia miałem troszeczkę więcej czasu i dodatkowo uruchomiłem hot-spot, zarejestrowałem kartę sim i aktywowałem okres próbny subskrypcji FordSecure.

Mam kamerę w garażu z detekcją ruchu i powiadomieniami wysyłanymi na telefon. Kamera zaczęła mnie co godzinę informować o detekcji ruchu, co się okazało?
Co godzinę, przez całą dobę elektronika samochodu wzbudza się, samochód mruga przednimi światłami pozycyjnymi, włącza się podświetlenie ekranów, słychać klikanie przekaźników.
Samochód postał 3-4 dni i aplikacja FordPass powiadomiła mnie, że „Funkcje zdalne są wyłączone w celu oszczędzania akumulatora”.

Dziwna sytuacja, akumulator naładowany, auto postało kilka dni i jest problem. Podłączyłem ładowarkę i władowała w akumulator 50Ah (pojemność akumulatora 60Ah)….. akumulator był prawie rozładowany… zostało w nim tyle energii żeby kilka razy uruchomić samochód… a ładowanie alternatorem z dużą wydajnością prądową tak mocno rozładowanego akumulatora z elektrolitem płynnym jakim jest EFB to jest dla niego szybki wyrok śmierci… pół roku-rok – czyli gwarancyjnie wymienione 2-3 akumulatory + inne koszty = kilka tysięcy zł straty dla Forda na egzemplarzu.

Problem zaczął się od momentu kiedy aktywowałem Internet w samochodzie i aktywowałem FordSecure…. To zacząłem kolejno wyłączać, włączać te funkcje, restartować ustawienia do fabrycznych itp. aby wszystkie ewentualne zmiany konfiguracji wyeliminować i…. okazało się że problemem jest FordSecure. Po rezygnacji z subskrypcji elektronika samochodu się uspokoiła, nie wzbudza się co godzinę i nawet po tygodniowym postoju ładowarka jest w stanie doładować akumulator tylko 2-3Ah…. Czyli jest ok.

Usterka jest bardzo trudna do diagnostyki – chwilowy duży pobór prądu z akumulatora co godzinę, 24h/d przy uzbrojonym alarmie.

Dobrze byłoby, żebyście poprawili oprogramowanie tak aby zmniejszyć energochłonność FordSecure, bo chciałbym z tego korzystać (optymalizacja czy rezygnacja z energochłonnych funkcjonalności.)

Ponadto fajnie byłoby w ramach aktualizacji oprogramowania samochodu jakby dodać również:
- informację o napięciu akumulatora i stopniu jego naładowania (kwestia oprogramowania)
- dodać możliwość konfiguracji w menu jak długo ma się utrzymywać napięcie w gniazdku zapalniczki (obecnie z moich obserwacji wynika, że jest kryterium napięciowe i czasowe). Ja bym chciał, żeby po wyłączeniu zapłonu napięcie natychmiast znikało (konfiguracja tego to też kwestia oprogramowania).
- dodać możliwość włączenia funkcji RevMatch w trybie normalnym. We wszystkich innych trybach jest, w normalnym nie ma…. A przecież zapłaciłem za tę funkcjonalność.



Serdecznie pozdrawiam




--------------------------------------

W kwestii aku - mam zamontowany EFB 60Ah/600A w obudowie L2 - 242*175*190 (normalny aku, bo w fordach przynajmniej tych z którymi miałem do czynienia były w wersji niższej -175 czyli LB2, LB3 itp.... wg katalogu np exide u mnie powinien być też ~60Ah ale niższy i dłuższy LB3 278*175*175).

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Widać, ze skrzynka jest pod L3 - dł: 278, tylko wystarczy wyjąć tą wstawkę na końcu.

Plan jest taki, że jak padnie aku w Puncie (ma 4,5 roku), to zamontuję aku z Focusa a do Focusa wleci na pokład AGM ~70Ah w obudowie L3. Aku w Puncie pewnie padnie jak skończy się GW na Focusa także Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Oczywiście Forscanem zmienię typ aku z Flooded na AGM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pewnie algorytm ładowania jest inny.
__________________
Focus mk4fl 2.3 EB STX 206 kW & Fiesta mk7fl 1.0 EB 74 kW Titanium & Punto EVO 1.4 MA T 138 kW & Punto II HGT 1.8 Abarth 96 kW & Punto II 5d 1.8 96 kW

Ostatnio edytowane przez ipIV ; 03-02-2023 o 15:33
ipIV jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2023, 09:26   #834
Tomasz76
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 30-10-2021
Skąd: Wielkopolska
Model: Focus Active X FL
Silnik: 1.0 hybrid mhev 155KM A7
Rocznik: 2023
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Cytat:
Napisał dgbi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeszcze nie, wciąż czekam, auto jest już w Polsce ale jeszcze nie dotarło do dealera.

Cieszę się, że i Twoje się wyprodukowało.
Hmm wygląda na to że wszystkim którzy tu pisali wozy się wyprodukowały.
Ile czasu już czekasz od momentu wyprodukowania? W moim przypadku to już dwa tygodnie, gdy się wyprodukował.
Tomasz76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2023, 19:57   #835
dgbi
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-11-2021
Model: Focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Ok muszę sprostować poprzedni komentarz Focus jednak już u dealera.. Produkcja 12.01.2023 dostawa do dealera 27.01.2023, czyli transport zajął dwa tygodnie i jeden dzień Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. W przyszłym tygodniu ma być wydanie.

Jak coś to status:
COMPOUND IN - auto jest na stocku w Polsce
DEALER DELIVERY - oznacza, że auto jest już w salonie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Status możesz sobie sprawdzić w [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Stronka ma 2 dni obsuwy np. data 12.01 pojawia się dopiero 14.01

Ostatnio edytowane przez dgbi ; 03-02-2023 o 20:04
dgbi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2023, 16:52   #836
Tomasz76
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 30-10-2021
Skąd: Wielkopolska
Model: Focus Active X FL
Silnik: 1.0 hybrid mhev 155KM A7
Rocznik: 2023
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Dzięki, w poniedziałek wyciągnę z salonu numer vin.

Ostatnio edytowane przez Tomasz76 ; 04-02-2023 o 16:55
Tomasz76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2023, 06:28   #837
Tomasz76
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 30-10-2021
Skąd: Wielkopolska
Model: Focus Active X FL
Silnik: 1.0 hybrid mhev 155KM A7
Rocznik: 2023
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Wpisując numer nadwozia pojawiają się następujące informacje; zamówiony > wybudowany > zatrzymanie wysyłki. Następna informacja powinna być w tranzycie.
Tomasz76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2023, 18:15   #838
Tomasz76
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 30-10-2021
Skąd: Wielkopolska
Model: Focus Active X FL
Silnik: 1.0 hybrid mhev 155KM A7
Rocznik: 2023
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Strona którą podałeś faktycznie działa z opóźnieniem, ponieważ mój Focus jest już w Polsce. Zobaczymy czy ta strona jest coś warta i kiedy zmieni się status auta. Czy będziesz wykupował dodatkową gwarancję na auto? Ja na pewno tak. Zastanawiam się tylko na ile lat i do jakiego przebiegu.
Tomasz76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2023, 19:38   #839
dgbi
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-11-2021
Model: Focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Jestem już po odbiorze Focusa, pierwsze 100 km za mną. Jak na razie prawie same dobre wrażenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Auto bardzo dobrze wybiera nierówności, lepiej niż Foka 3, dobrze się zbiera. Bardzo dobre wrażanie robi ta nowa skrzynia automatyczna jest fajnie zgrana z silnikiem i miękką hybrydą. Nie czuć zmiany biegów ani gaszenia/zapalania silnika, jedynie po dźwięku silnika i obrotach można poznać że coś się dzieje. Wszystko płynnie chodzi bez żadnych szarpnięć czy zwłoki.

Mam wrażenie, że samochód inaczej reaguje na zdjęcie nogi z gazu (i na hamulec) w zależności od tego co dzieje się wokół. Jeśli nie ma żadnego samochodu przed nami to hamowanie rekuperacyjne (lub zwykłe hamowanie) działa subtelnie a jak widzi auto przed nami to robi to dużo mocniej. Mimo tego, że tempomat aktywny jest wyłączony.

Full ledy statyczne z opcją automatycznego przełączania świateł działają świetnie. To naprawdę działa, a byłem do tego sceptycznie nastawiony po niektórych opiniach w innych markach/modelach samochodów. Jeśli chodzi o doświetlanie zakrętów to też na wielki plus, po prostu spełnia swoją funkcję doświetla stronę w którą się skręca lub tę na którą jest włączony kierunkowskaz.

Klapa elektryczna też działa bez zarzutu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., otwiera się szybko a włożenie nogi pod zderzak wyłapuje bez problemu. Nogą też idzie ją zamknąć mimo tego, że salon twierdził inaczej.

Sync 4, tutaj nie ma co gadać po prostu zapierdziela Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., w 95% przypadków reaguje bez zwłoki.
Opcje bardzo sensownie ulokowane, każdą opcję idzie znaleźć w maksymalnie 3-4 klikach. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie spotkałem się z sytuacją abym musiał się przeszukiwać przez kilka poziomów menu.

Minusy:
Jakości kamery mimo tego, że mam wersję z wysoką rozdzielczością to obraz jest słaby. Muszę sprawdzić czy soczewka nie jest czasem zabrudzona.

Składanie siedzeń z bagażnika nie działa do końca jak powinno, wygląda jakby sprężyny w oparciach były za słabe i nie obalały foteli.

Są to moje subiektywne wrażenia, dodam też że to mój pierwszy samochód z automatyczną skrzynią biegów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a do tej pory jeździłem manualem.

Wykupiłem 5lat/100 tys. jest tam sporo wykluczeń ale i tak postanowiłem zaryzykować.
dgbi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2023, 21:12   #840
Tomasz76
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 30-10-2021
Skąd: Wielkopolska
Model: Focus Active X FL
Silnik: 1.0 hybrid mhev 155KM A7
Rocznik: 2023
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus Mk4 Facelift

Dobrze słyszeć tak pozytywną opinię. Ja z kolei jeżdżę tylko automatami i po jeździe testowej Focusem z nowym dwusprzęgłowym automatem, również miałem takie same spostrzeżenia, jak Ty. Automat w połączeniu z miękką hybrydą działa zadziwiająco płynnie. Nie mogę się już doczekać pojedynku z moim Golfem, gdzie DSG też pracuje świetnie. Jeśli chodzi o ekran dotykowy, to też zauważyłem podczas testu, że działa płynnie. Tak samo sprawnie, jak w nowym elektrycznym Mustangu. Rozumiem, że auto odebrałeś w starej dobrej cenie?
Tomasz76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.