Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit i Tourneo Connect
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-04-2022, 19:00   #21
Komorowscy
ford::average
 
Avatar Komorowscy
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 24-07-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondzio
Silnik: 2,0
Rocznik: 2008
Postów: 165
Domyślnie Odp: Instalacja Sync 3 w nowym modelu 2022 po lifcie.

W sumie większego znaczenia to nie ma bo... radyjko i tak do wymiany na właściwe.

No a ten tablet LCD ze zdjęć z aukcji to zakupiony był jako "singiel" ?... czy jest do niego ew. jakiś osprzęt typu właśnie np. radio (CTR), moduł Sync3 (APIM), HUB itd.
O wiązkę nie będę pytał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Komorowscy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2022, 09:01   #22
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,029
Domyślnie Odp: Instalacja Sync 3 w nowym modelu 2022 po lifcie.

Cytat:
Napisał rowermojezycie_pl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety okazało się, po drugim odczycie vinu...
A po "3-cim odczycie" ja się dziwię co Koledzy widzicie "innego" w wiązkach tego radyjka w stosunku do "pełnego CTR'" (z ekranem dotykowym...)???

W załączeniu widok złączek tego konkretnego radyjka z tego auta...
To, że tego radyjka się nie podłączy do ekranu 6 czy 8 cali z dotykiem - to oczywiste... To, że ono jest do wymiany - też... Natomiast wiązka deski moim zdaniem chyba taka jak pod CTR...
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg ACM.jpg (95.0 KB, 36 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg ACM2.jpg (67.9 KB, 31 wyświetleń)
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2022, 08:40   #23
rb-net
ford::beginner
 
Avatar rb-net
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 20-10-2015
Skąd: Józefów
Model: Ford Focus MK4
Silnik: 1.5 150KM > 182KM
Rocznik: 2020
Postów: 45
Domyślnie Odp: Instalacja Sync 3 w nowym modelu 2022 po lifcie.

Witam, mam pytanko bo już się troszkę zagubiłem w tym. Jest w końcu ta wiązka sync 2.5 > sync 3 czy nie ma? Jak zrozumiałem ja mam "pełny CTR"; ponieważ mam dotykowy ekran 8 cali. Mam z tym sync'iem cały czas problemy, ciągle się wiesza, dźwięk zanika co jakiś czas na sekunde i wraca, ostatnio wywalił się bluetooth, musiałem wszystko resetować. Wiesza się również kamera, ostatnio jechalem z pracy do domu ze stopklatka z cofania. Czasami nie moge przelaczyc na szeroki kąt. Pojawiła się ostatnio z poziomu radia aktualizacja do 1.8.8.1, ale to też nic nie dało. Mam też modem w aucie (Focus 2020) tzn. mogę z aplikacji podejrzeć lokalizację, otworzyć drzwi itp. Nawigacji nie mam. Marzę, żeby się tego pozbyć i wymienić na sync 3. Poradzicie coś?
rb-net jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2022, 08:57   #24
Komorowscy
ford::average
 
Avatar Komorowscy
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 24-07-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondzio
Silnik: 2,0
Rocznik: 2008
Postów: 165
Domyślnie Odp: Instalacja Sync 3 w nowym modelu 2022 po lifcie.

Witam.
Oczywiście, że JEST... no bo jak nie jak tak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Aby za dużo się nie rozpisywać i nie zanudzać [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] można sobie poczytać i fotki (na przykładzie 1-DIN -> SYNC3) - pooglądać ... wszystko już ze zrealizowanych instalacji na naszej wiązce.

Instalacje czy to najnowszy Transit (od 2018 ) czy np. właśnie Focus mk4 - są praktycznie identico.
Różnią się między poszczególnymi autami - naturalnie wszelkimi plastikami, mocowaniami (w tym i m.in ACM/CTR) jak i ramkami.
Komorowscy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2023, 07:19   #25
Tracker
ford::amateur
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 16-08-2023
Model: Ford Focus IV
Silnik: 1.5
Rocznik: 2020
Postów: 5
Domyślnie Odp: Instalacja Sync 3 w nowym modelu Connect 2022 po lifcie.

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety zamontowana jest 4calowa wersja CTRa - czyli Sync2.5 inaczej...
Moim zdaniem przeróbka na Sync3 to tylko u Kolegi @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ... Nie znam nikogo, komu by się chciało "pół auta" wymieniać by zainstalować Sync3 w miejsce CTR...

Alternatywnie, można wymienić na "pełen" (8-calowy) CTR i wtedy będzie Android Auto... Z tym nie powinno być dużo roboty:
- sam CTR do wymiany (na wersję pod ekran 8 cali),
- plastiki kokpitu
- klawisze
- ekran/tablet
Witam jestem nowy na forum, czy mógłbym również poprosić o sprawdzenie czy w moim Focusie jest Sync 2.5 czy Sync 3?

VIN:WF0PXXGCHPLB30577

Na jednym z postów czytałem, że wymiana na Sync 3 to między innymi wymiana całej wiązki deski na wersję do Sync3. Co nie jest takie proste, bo wersji wiązek jest n a do auta będzie pasować jedynie "właściwa"...

Czy to oznacza, że nie wystarczy kupić całego zestawu z allegdrogo, bo może i tak nie pasować?

Dziękuję za pomoc

Ostatnio edytowane przez Tracker ; 18-08-2023 o 07:55
Tracker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2023, 09:11   #26
Komorowscy
ford::average
 
Avatar Komorowscy
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 24-07-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondzio
Silnik: 2,0
Rocznik: 2008
Postów: 165
Domyślnie Odp: Instalacja Sync 3 w nowym modelu 2022 po lifcie.

Przykładowo menu w SYNC 2.5 wygląda jak w załączniku.
... a po wybraniu USTAWIENIA -> OGÓLNE -> Informacje o systemie - będzie to jak widać jasno napisane - czyli SYNC 2.5

SYNC3 wygląda jak w tam piętro wyżej (w poście sprzed półtora roku) czyli [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ].

Wiązka jak widać z powyższego linka jest już dawno, dawno "ogarnięta" - a po jej zastosowaniu - nie potrzeba wymieniać oraz rozbierać połowy auta.
Interesuje nas wtedy jedynie sprzęt audio.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC00406.jpg (98.9 KB, 15 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC00404.jpg (93.6 KB, 13 wyświetleń)
Komorowscy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2023, 11:51   #27
Tracker
ford::amateur
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 16-08-2023
Model: Ford Focus IV
Silnik: 1.5
Rocznik: 2020
Postów: 5
Domyślnie Odp: Instalacja Sync 3 w nowym modelu 2022 po lifcie.

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Ze zdjęć wynika, że mam jeszcze biedniejszą wersję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Rozumiem, że w takim przypadku potrzebowałbym:
- Sync3 z ekranem do FF4;
- panelu przycisków do FF4 w wersji pod Sync3
- radio (moduł ACM) właściwego dla Sync3

photo_2023-08-18_12-48-03.jpg
Tracker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2023, 12:06   #28
Komorowscy
ford::average
 
Avatar Komorowscy
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 24-07-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondzio
Silnik: 2,0
Rocznik: 2008
Postów: 165
Domyślnie Odp: Instalacja Sync 3 w nowym modelu 2022 po lifcie.

No i ... przez grzeczność nie wspomnę, że i [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

To z takimi wyświetlaczami rzeczywiście nie bywały SYNC3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Można się pogubić jedynie w tych "tabletowych" LCD ... bo na pierwszy rzut oka nie widać czy to SYNC2.5 czy SYNC3.

Prawdopobnie te klawisze, które są fabrycznie z dwoma rzędami do obsługi - niekoniecznie byłyby do wymiany ... natomiast górna ich część po prostu byłaby pewno nieaktywna - wszystko inne byłoby zdublowane i tak na wyświetlaczu tabletowym LCD (w tym np. słuchawka do telefonu)
Komorowscy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mk3



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.