Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-01-2023, 18:43   #1
Danny11
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-08-2019
Model: Fiesta
Silnik: 1250
Rocznik: 2012
Postów: 8
Domyślnie Lampka Passenger airbag

Witam

Założyłem do przedlifta poliftowy panel decor i przy okazji mam kontrolkę Passenger airbag jak na fotce:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Chciałbym go jakoś uruchomić. Jaki jest mechanizm jego działania?
Po uruchomieniu silnika przez x sekund świecą obie lampki, a potem jedna w zależności od ustawienia wyłącznika w schowku? Czy reaguje na czujnik zajętości fotela pasażera o jak nikt nie siedzi to też świeci off?

Czy były wersje Fiesty w tą lampka a bez wył poduszki pasażera?

Planuję użyć istniejącej instalacji z fiesty przedlift i za pomocą mikokontrolera lub bramki logicznej wysterować lampkę.

Danny11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2023, 18:50   #2
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,471
Domyślnie Odp: Lampka Passenger airbag

przedlift, polift, inny model
zawsze jest tak samo, kontrolka, stacyjka wył poduszki, kodowanie

jest nawet o tym temat na forum, wystarczy poszukać
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2023, 19:24   #3
Danny11
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-08-2019
Model: Fiesta
Silnik: 1250
Rocznik: 2012
Postów: 8
Domyślnie Odp: Lampka Passenger airbag

Nie ma tematu jak działa lampka w polifcie. W przedlifcie wiem, że jest inaczej. Dlatego też napisalem, że użyje mikrokontrolerów lub bramek logicznych żeby wysterowac go. W polifcie jest wspolne +12v i jest sterowana każa lampka oddzielenie stanem niskim ze sterownika. Zdaję sobie sprawę z tego, że w mojej instalacji przedlift była jedną lampka i jest tylko jeden przewód od sterowania.

To nie problem przerobić sterowanie, nawet oddzielić galwanicznie obwód transoptorem. Samo kodowanie nie pomoże sterownika.

Pytam tylko jak się zachowuje lampka oryginalnie, czy reaguje też na sygnał z czujnika zajętości fotela jak to miałem w m. Galant z 2001.

Poza tym ma ktoś rozpiskę pinów kostki z przedlifta albo przycisków airbag off/ESP off/pdc?

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przedlift, polift, inny model
zawsze jest tak samo, kontrolka, stacyjka wył poduszki, kodowanie

jest nawet o tym temat na forum, wystarczy poszukać
Danny11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2023, 19:27   #4
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,471
Domyślnie Odp: Lampka Passenger airbag

Bredzisz.
Napisałem jak to dziala.

Nie cytuj całych postów, zwłaszcza gdy odpowiadasz bezpośrednio na nie.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2023, 19:44   #5
Danny11
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-08-2019
Model: Fiesta
Silnik: 1250
Rocznik: 2012
Postów: 8
Domyślnie Odp: Lampka Passenger airbag

Gdzie napisałeś jak działa? Nie znalazłem na forum przed założeniem tematu.
Danny11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2023, 19:54   #6
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,736
Domyślnie Odp: Lampka Passenger airbag

Moduł zajętości fotela jest w stanach, w Europie poduszkę wyłącza się ręcznie dodatkowym wyłącznikiem na "kluczyk" i wtedy zapala się lampka off.
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2023, 20:52   #7
Danny11
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-08-2019
Model: Fiesta
Silnik: 1250
Rocznik: 2012
Postów: 8
Domyślnie Odp: Lampka Passenger airbag

Dziękuję Tomao.

Wychodzi na to, że ta lampka sygnalizuje jedynie położenie wyłącznika w schowku. I świeci on nawet jak pasażer nie siedzi na fotelu lub siedzi z niezapietymi pasami w czasie jazdy.

Zmylilonoe to, że w siedzeniu pasażera jak zakładałem maty grzewcze, był czujnik zajętości fotela 8A61-A625B02-AA.

Z filmu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] wnioskuję, że nie trzeba uruchamiać silnika , przez ok 3 sek świecą obie lampki potem jedna z nich w zal. od ustawienia przełącznika. Na filmie nie było stacyjki , tylko przycisk, zakładam że odpowiada to kluczyków w poz 2.

Więc skoro ja nie mam przelacznika, nic nie muszę "kodować" . Wystarczy mi zwykły timer 3 sek na np. scalaczku ne555.

Proponuję niektórym wyluzować, iść na spacer, niż obrażać innych zarzucając im bredzenie...

Pozdrawiam
Danny11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2023, 21:12   #8
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,471
Domyślnie Odp: Lampka Passenger airbag

Jak ma być coś więcej poza "świeceniem lub nieświeceniem" diody pod kontrolką Pass AirBag to musi być zmiana konfiguracji w aucie.
Inaczej nic nie zadziała zgodnie z przeznaczeniem.
Dopóki kolega nie zrozumie sensu montażu tego dodatku będzie bredził o scalakach i innych bramkach logicznych.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2023, 21:19   #9
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,736
Domyślnie Odp: Lampka Passenger airbag

Cytat:
Napisał Danny11 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Więc skoro ja nie mam przelacznika, nic nie muszę "kodować
Poduszka funkcjonuje i bez wyłącznika, a jego obwód jest otwarty, po jego założeniu bez kodowania zmieni się dokładnie nic.
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2023, 21:53   #10
Danny11
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-08-2019
Model: Fiesta
Silnik: 1250
Rocznik: 2012
Postów: 8
Domyślnie Odp: Lampka Passenger airbag

Nie mam włącznika i nie zamierzam go mieć. Włącznik nie jest mi do niczego potrzebny. Kupiłem tylko panel decor z polifta i założyłem w przedlifcie. Tak się składa że panel był z lampką. Nawet gdybym wydał te 130 zł, i tak zawsze bylby wlaczony.

Po co mam zmieniać konfigurację szanowny kolego, a tak się składa że mam kabel i Forscan z licencją ta darmową.

W przedlifcie jest inna instalacja. Inna kostka. Lampka jest gdzie indziej i działa inaczej.

Bez włącznika zmiana konfiguracji wywali mi zapewne błąd braku wyłącznika i tak nie będzie działać. Nie znam wyprowadzeń kostki z przedlifta.

Więc skoro mam już ten nieszczęsny panel z tą lampka, to nie mogę sobie na stałe podłączyć lampki on? Nie rozumiem w czym Panowie widzą problem? Może coś źle na początku się wyraziłem i nie zrozumieliśmy się?
Danny11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.