Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Puma

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-01-2023, 14:34   #1
LESZPOD
ford::amateur
 
Imię: LESZEK
Zarejestrowany: 05-09-2022
Skąd: KATOWICE
Model: FORD PUMA
Silnik: 1,0
Rocznik: 2021
Postów: 7
Smile Wyposażenie wnęki bagażnika - "Megabox"

Chciałbym się dowiedzieć czy i gdzie można ewentualnie kupić wyposażenie tzn. mocowanie-wkład(z tworzywa sztucznego) na koło dojazdowe,lewarek,śruby do kół czy klucze pasujące do schowka "Megabox"w bagażniku Pumy. Wiadomo że lepsze jest np.koło dojazdowe lub zapasowe w razie uszkodzenia opony niż fabryczny zestaw naprawczy.Widziałem to dokładnie na filmiku zamieszczonym na youtubie... [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

LESZPOD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2023, 19:30   #2
pankrakus
ford::professional
 
Avatar pankrakus
 
Zarejestrowany: 18-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 1,328
Domyślnie Odp: Wyposażenie wnęki bagażnika - "Megabox"

Witam

1) A w ASO pytałeś?

2) A wysłałeś zapytania do sprzedawców sprzedających części do Pumy na Allegro / Olx?

Pierwszy z brzegu sprzedawca

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Skoro sprzedają części / dojazdówki z Pumy to inne części też jest szanasa, że mają
Żaden sprzedawca nie jest w stanie wystawić 100% części danego auta

pozdrawiam
pankrakus
__________________
-------------------------------------------------------------
katalog części online
Instrukcje obsługi PDF
pankrakus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2023, 18:42   #3
LESZPOD
ford::amateur
 
Imię: LESZEK
Zarejestrowany: 05-09-2022
Skąd: KATOWICE
Model: FORD PUMA
Silnik: 1,0
Rocznik: 2021
Postów: 7
Thumbs up Odp: Wyposażenie wnęki bagażnika - "Megabox"

Witam. Dzwoniłem gdzie tylko mogłem z różnymi odpowiedziami....np. u siebie u dealera powiedziano mi,że skoro auto jest fabrycznie wyposażone w zestaw naprawczy to nie ma możliwości kupna koła dojazdowego bo nawet gdyby to po co mi ono skoro mam już zestaw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ? Chodziło mi o coś takiego jak w tym filmiku na youtubie,który zamieściłem czyli o to wypełnienie megaboxu bo resztę narzędzia ,koło itd.mogę kupić bez problemu na allegro ale nie chcę aby to mi "latało" wszystko po bagażniku i się tłukło. A podsumowując to w salonach w których byłem lub dzwoniłem do nich to mają człowieka gdzieś bo skoro kupiłeś już u nich auto to koniec z ich strony uprzejmości i jakiejkolwiek pomocy. Pokazałem im filmik to każdy tylko się dziwił i mówił że nawet nie wiedział o tym.

Ostatnio edytowane przez LESZPOD ; 22-01-2023 o 18:51
LESZPOD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2023, 19:17   #4
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,655
Domyślnie Odp: Wyposażenie wnęki bagażnika - "Megabox"

Problem dla ASO jak zwykle, to wszystko ma numery katalogowe i mogą to zamówić i sprzedać, to nie, za trudno.
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2023, 13:07   #5
Farfocel
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 03-10-2020
Skąd: Kraków
Model: Puma
Silnik: 1.0 Ecoboost 125 KM
Rocznik: 2021
Postów: 65
Domyślnie Odp: Wyposażenie wnęki bagażnika - "Megabox"

Nie po to w nowym aucie płacę ciężkie pieniądze za AC i assistance (które częściowo dubluje się tym dawanym przez Forda), żebym sobie ręce brudził zestawem naprawczym, a tym bardziej zmianą koła, szczególnie w czasie deszczu na drodze ekspresowej, ale co kto lubi. Pomijam kwestię, że ostatni raz złapałem gumę 10 lat temu, gdy jeździłem zdezelowanym złomem na starych oponach. To tak na marginesie.

Zamiast pokazywać ASO jakieś filmiki, wystarczy pokazać pozycję z oficjalnego cennika, w którym koło dojazdowe zamiast zestawu naprawczego wymaga 420 zł dopłaty. Z pewnością są w stanie ustalić, z jakich części składa się ta opcja w systemie. Można też napisać do Forda bezpośrednio - odpowiadają bardzo sprawnie na różne zapytania.

Ostatnio edytowane przez Farfocel ; 23-01-2023 o 13:10
Farfocel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2023, 13:26   #6
jarkopa
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 01-11-2020
Skąd: Warszawa
Model: Puma
Silnik: 999
Rocznik: 2020
Postów: 12
Domyślnie Odp: Wyposażenie wnęki bagażnika - "Megabox"

Mogę tylko pozazdrościć tej funkcjonalności MegaBoxa. Ta wnęka powiększyła się do 80l po fabrycznej modyfikacji Pumy - przełożeniu akumulatora (do silnika mHEV) spod bagażnika pod siedzenie pasażera w połowie 2020. Ale moja Puma wyprodukowana w czerwcu 2020 już ma przełożony ten akumulator do przodu ale Megabox w starej, 65 litrowej wersji. I żadne koło dojazdowe (sprawdzałem 16", 17" i 18") nie zmieści się w Megaboxie nawet na ukos. Po ponad dwóch latach eksploatacji samochodu to dla mnie najwiekszy minus mojego auta (no może jeszcze te przepuszczające błoto uszczelki drzwi...)
A jeśli chodzi o pytanie w tytule wątku - to może pasowałyby te dwa kółka styropianowe z tej aukcji [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. Możnaby zapytać sprzedawcę o rozmiar. Koło powinno być OK.
jarkopa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.