Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-01-2023, 13:34   #1
lukil
ford::amateur
 
Imię: Sta
Zarejestrowany: 12-05-2019
Skąd: Będzin
Model: Mondeo Vignale
Silnik: 2.0 180 kM
Rocznik: 2018
Postów: 8
Domyślnie Modyfikacje wyposażenia Connect - włączenie dodatkowych funkcji

Witam i od razu pytam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Chciałbym aktywować alarm obwodowy.
Proszę o info co powinienem włączyć.
Czy należy też coś zmienić w module licznika?

Podziękować za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20230131_140543.jpg (105.8 KB, 46 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez lukil ; 07-02-2023 o 17:17
lukil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2023, 21:40   #2
benykuleczka1
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Poznań
Model: kuga 3/mondeo mk5FL A8
Silnik: 2.5 hybryda/2.0 tdci 150@190
Rocznik: 2023/2020
Postów: 167
Domyślnie Odp: Modyfikacje - alarm obwodowy

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW , A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!! , MASZ JESZCZE "CYT.SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego ) jeżeli już......


Nie wiem jak w busie, ale w mondeo to zupełnie inną opcje trzeba wybrać.

Ostatnio edytowane przez SRS ; 04-02-2023 o 19:55
benykuleczka1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2023, 19:23   #3
lukil
ford::amateur
 
Imię: Sta
Zarejestrowany: 12-05-2019
Skąd: Będzin
Model: Mondeo Vignale
Silnik: 2.0 180 kM
Rocznik: 2018
Postów: 8
Domyślnie Odp: Modyfikacje - alarm obwodowy

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW , A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!! , MASZ JESZCZE "CYT.SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego ) jeżeli już......

Dlatego pytam.
Coś jednak czuję, że to zbyt skomplikowane
Wszędzie tylko Mondeo.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie potrzebuję do Mondeo w moim Mondeo jest fabrycznie włączone.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez SRS ; 04-02-2023 o 19:55
lukil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2023, 20:08   #4
benykuleczka1
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Poznań
Model: kuga 3/mondeo mk5FL A8
Silnik: 2.5 hybryda/2.0 tdci 150@190
Rocznik: 2023/2020
Postów: 167
Domyślnie Odp: Modyfikacje - alarm obwodowy

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW , A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!! , MASZ JESZCZE "CYT.SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego ) jeżeli już......

Zrobiłeś filtr na alarm a ta opcja w mondeo tak się nie nazywa. U mnie jest opcja taka: security configuration i dalej mam 4 opcje: undefined, inclination and intrusion, nachylenie, intrusion. Specjalnie napisałem tak jak widać, bo dokładnie tak brzmią. Zdjęcia wstawić nie mogę, ale myślę, że nie potrzebne jest. Ja zaznaczyłem opcje "intrusion", ponieważ i tak nie mam czujnika przechyłu, bo alarmu nie mam fabrycznie.
Jeszcze jedno, jeśli udałoby się włączyć, pamiętaj, że przy sprawdzaniu działania alarmu kluczyk musi być daleko od auta, ja o tym nie pomyślałem i na początku myślałem, że nie działa alarm.

Ostatnio edytowane przez SRS ; 04-02-2023 o 19:56
benykuleczka1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2023, 15:00   #5
lukil
ford::amateur
 
Imię: Sta
Zarejestrowany: 12-05-2019
Skąd: Będzin
Model: Mondeo Vignale
Silnik: 2.0 180 kM
Rocznik: 2018
Postów: 8
Domyślnie Odp: Modyfikacje - alarm obwodowy

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW , A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!! , MASZ JESZCZE "CYT.SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego ) jeżeli już......

Pięknie dziękuję za info jednak alarm nie działa.
Kluczyk zostawiony około 25 m. od samochodu. Otwierając klamką przez otwarte okno cisza.

Włączyłem jak pisałeś security configuration > intrusion (próbowałem wszystkich opcji z wyboru).
oraz
IPC > Perimeter Alarm Guard Control > Enabled (wyświetlacz w liczniku)

Co jeszcze zmienić żeby zadziałało?

Ostatnio edytowane przez SRS ; 04-02-2023 o 19:56
lukil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2023, 16:43   #6
benykuleczka1
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Poznań
Model: kuga 3/mondeo mk5FL A8
Silnik: 2.5 hybryda/2.0 tdci 150@190
Rocznik: 2023/2020
Postów: 167
Domyślnie Odp: Modyfikacje - alarm obwodowy

Ech…nie robie tego na codzień, nie zajmuje się grzebaniem w autach zawodowo. Zapomniałem, pokręciłem. To o czym napisałem to rodzaj działania tzn czy ma działać tyko na otwarcie czy tez na otwarcie i przechyl. No, ale żeby wogóle alarm zaczął działać to trzeba go uaktywnić. I do tego służy bodajże opcja: alarm perymetryczy. Trzeba ja załączyć.
benykuleczka1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2023, 21:12   #7
lukil
ford::amateur
 
Imię: Sta
Zarejestrowany: 12-05-2019
Skąd: Będzin
Model: Mondeo Vignale
Silnik: 2.0 180 kM
Rocznik: 2018
Postów: 8
Domyślnie Odp: Modyfikacje - alarm obwodowy

Dzięki temu, że nie grzebiesz w autach zawodowo potrafisz pomóc za co dziękuje i doceniam ;-)
Dziś na forach ciężko o pomoc. To w większości przypadków działa w taki sposób, że wiem ale nie powiem bo żyje z tego.

Jeżeli chodzi o alarm perymetryczy to mam nadzieję, że chodzi o czwartą opcje ze zdjęcia jakie umieściłem w pierwszym poście. Włączyłem to ale i tak nie działa.

Chyba nie dałem "pisz" poprzednim razem.
Jeszcze raz włączyłem alarm perymetryczy no i zatrybiło.
Dziękuję za pomoc ;-)

Ostatnio edytowane przez lukil ; 06-02-2023 o 18:33
lukil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2023, 17:30   #8
benykuleczka1
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Poznań
Model: kuga 3/mondeo mk5FL A8
Silnik: 2.5 hybryda/2.0 tdci 150@190
Rocznik: 2023/2020
Postów: 167
Domyślnie Odp: Modyfikacje - alarm obwodowy

Nie pamietam, czy czasem alarm nie uzbraja się dopiero po chwili a nie mogę teraz tego sprawdzić u siebie. Być może w busie inaczej się to ustawia, tego nie wiem, bo nie testowałem osobiście.

Co do pomocy na forum...coż pewne tematy to tabu i zapomnij, że ktoś napisze coś więcej poza "można jak się wie i jak się ma czym"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.,sam się o tym niejednokrotnie przekonałem a nie pytałem wcale o poradnik krok po kroku. Sporo informacji jest na forum forscana, a jeśli ma się ucds-a to na stronie ucds sa całe poradniki jak dokonywać zmian w poszególnych modelach forda, zatem w wielu przypadkach wcale nie potrzeba szczególnie potężnej wiedzy. Owszem rozumiem, forscan kosztuje za wersje pełna, ucds wymaga płatnych kredytów a dostęp dilerski to już zupełny kosmos cenowy. Wiedza i doświadczenie są bezcenne, wiem o tym doskonale, ale najbardziej rozwala kiedy ktoś udziela info w stylu "było, szukać, czytać". Jak już komuś chce się aż tyle napisać to mogłby podać linka do tematu a jak ma się tylko wymądrzać to niech lepiej swój jakże cenny czas spożytkuje na coś innego co być może przyniesie mu więcej korzyści może nawet finansowych. Tyle w temacieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

PS Sory, dopiero teraz doczytałem, że jednak misja zakończona sukcesem. Gratulacje. W liczniku "IPC" wyłącz alarm, bo jeśli nie ma czujników ruchu to nie ma sensu a "BCM" ochronę ustaw na "wtargnięcie" i będzie wszystko prawilnie, tak myślę.

Ostatnio edytowane przez benykuleczka1 ; 07-02-2023 o 17:37
benykuleczka1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2023, 17:30   #9
lukil
ford::amateur
 
Imię: Sta
Zarejestrowany: 12-05-2019
Skąd: Będzin
Model: Mondeo Vignale
Silnik: 2.0 180 kM
Rocznik: 2018
Postów: 8
Domyślnie Modyfikacje wyposażenia Connect - włączenie dodatkowych funkcji

Kolejna rzecz jaką chciałem włączyć to doświetlanie zakrętów halogenami, domykanie szyb i wyłączyć chcę start/stop silnika

Proszę o podpowiedzi.
Włączyłem szyby tak jak na załączonym zdjęciu + globalne otwieranie i zamykanie szyb w wyświetlaczu licznika. Niestety domykanie dalej nie działa. Co należy jeszcze włączyć by zadziałało?

Do czego służy BMS / Auto Stop Start system w BCMii?
Jak wyłączyć START/STOP

Czy da się zrobić doświetlanie zakrętów halogenami?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20230207_172229.jpg (94.1 KB, 12 wyświetleń)
lukil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2023, 18:04   #10
benykuleczka1
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Poznań
Model: kuga 3/mondeo mk5FL A8
Silnik: 2.5 hybryda/2.0 tdci 150@190
Rocznik: 2023/2020
Postów: 167
Domyślnie Odp: Modyfikacje - alarm obwodowy

Musisz pamiętać, że mimo dostępnych opcji w programie nie wszystko uda się uruchomić. Jeśli auto nie posiada możliwości sprzętowych to nie uda się uruchomić danej funkcji. W tym przypadku tak pewnie będzie z oknami. Doświetlanie być może uda się uruchomić, choć to zależy czy jest taka funkcja konfiguracyjna. Niestety nie pomogę, nie miałem przyjemności obcować z busem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Co do start/stop w wielu przypadkach nie jest możliwe w taki sposób pozbycie się tego wynalazku.
Tak na przyszłość: Pamiętaj czasem lepiej nie mieszać w konfiguracji jeśli nie masz pewności, chwila nieuwagi może słono kosztować
benykuleczka1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.