Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-02-2011, 10:24   #21
mateuszford
ford::average
 
Avatar mateuszford
 
Imię: mateusz
Zarejestrowany: 13-02-2009
Skąd: Poznań
Model: ford focus
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 121
Domyślnie Odp: centralny zamek- rano zamki są otwarte

miałem identyczny problem w granicach temperatury 0*C sam się zamykał otwierał i nie chciał sie zamykać, problem ustąpić po......... wymianie akumulatora na nowy nawet przy - 20*C z pilota obsługa bez problemu, też myślałem że to wina gumek i styków ale okazało sie że nie.


tak było u mnie

mateuszford jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2011, 15:47   #22
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: centralny zamek- rano zamki są otwarte

U mnie z akumulatorem nie ma problemu. Nie chcąc się rozpisywać, nie wspomniałem o jednym problemie, który pozostał. Podczas mrozów natychmiast (no, prawie) po otwarciu (tj. odblokowaniu) zamki ponownie zamykają się same, tak że muszę w tym ułamku sekundy szybko otworzyć drzwi.
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2011, 15:57   #23
longpit
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-04-2006
Skąd: Częstochowa
Model: Fokus MK I
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 157
Domyślnie Odp: centralny zamek- rano zamki są otwarte

Akumulator nowy. U mnie po otwarciu słychać drugie pyknięcie siłowników jakby jeszcze raz próbowały otworzyć, na odwrót jak u kolegi korek007. Niestety pogoda na przyszły tydzień jeszcze z niskimi temperaturami.
__________________
Piotr z Częstochowy
longpit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2011, 13:37   #24
mario591
ford::advanced
 
Avatar mario591
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 05-09-2007
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus/ Audi A6C7
Silnik: 1.8 TDDi/2.0 177KM Avant
Rocznik: 1999/2012
Postów: 453
Domyślnie Odp: centralny zamek- rano zamki są otwarte

Ja mam tylko zimą taką przypadłaść, że gdy otwieram drzwi kierowcy 1krotnym naciśnięciem z pilota otwierają mi sie też drzwi od pasażera, gdzie normalnie muszę to zrobić przez 2krotne wciśnięcie klawisza otwierania drzwi. Myślę, że to wynik oblodzenia styków i tyle. I tylko na minusowych temperaturach mi sie tak dzieje. Ale nigdy auto rano nie było otwarte na szczęście.
mario591 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2011, 20:30   #25
romeczek7
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-10-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 16V
Rocznik: 1999
Postów: 41
Domyślnie Odp: centralny zamek- rano zamki są otwarte

Panowie miałem ten sam problem po założeniu nieoryginalnego alarmu, wtedy się on uwidocznił. Próbowałem otworzyć a on się natychmiast zamykał i działo się tak jak na dworze była wilgoć np. po deszczu. Niestety świadczy to o złym stanie styków w zamku. Do modułu komfortu dochodzą 2 przewody odpowiedzialne za sterowanie zamkami zielono-czarny i pomarańczowo-czarny. Przecinając te dwa przewody i izolując je pozbawiamy się zamykania i otwierania wszystkich drzwi od wewnątrz za pomocą klawisza przy klamce kierowcy, ale z oryginalnego pilota już nie. Jeśli to komuś przeszkadza to niech wymienia zamki na nowe, mnie nie przeszkadza więc tak mam i nie boję się, że otworzy mi się samochód w nocy. Co prawda ma to swoje minusy, ale musiałem wybrać prawie 500zł za nowy zamek lub pozbawienie się tych dodatków. Dla mnie rachunek jest prosty. Zaznaczam otwieranie i zamykanie z oryginalnego pilota działa. To rozwiązanie proponuję tym, którzy otwierają i zamykają samochód z pilota. Wszystko jest w 100% odwracalne, bo zawsze przewody można podłączyć ponownie jak wpadnie kasa na wymianę zamków. Wydaje mi się, że koledze, któremu po wymianie akumulatora nastąpiło samoistne uzdrowienie to wynik resetu wcześniej zaprogramowanych funkcji komfortu.
romeczek7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2011, 06:40   #26
longpit
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-04-2006
Skąd: Częstochowa
Model: Fokus MK I
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 157
Domyślnie Odp: centralny zamek- rano zamki są otwarte

Czy jest możliwość by zaprogramować zamykanie auta. Niektórzy z posiadaczy mojego modelu opisują, że auto po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki i wyjściu z samochodu zamyka się po jakimś czasie (to chyba jest ustawiona funkcja w module komfortu). Być może rozwiązało by mi to sprawę.
__________________
Piotr z Częstochowy
longpit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2011, 08:10   #27
romeczek7
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-10-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 16V
Rocznik: 1999
Postów: 41
Domyślnie Odp: centralny zamek- rano zamki są otwarte

Przyznam, że nie słyszałem o takiej funkcji, wiem o otwieraniu po wyjęciu kluczyka, ale o zamykaniu po wyjściu z samochodu to nie. Nie pomogę.
romeczek7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2011, 16:52   #28
mario591
ford::advanced
 
Avatar mario591
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 05-09-2007
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus/ Audi A6C7
Silnik: 1.8 TDDi/2.0 177KM Avant
Rocznik: 1999/2012
Postów: 453
Domyślnie Odp: centralny zamek- rano zamki są otwarte

Nie wiem czy w ogóle Foczka MK I miala taką opcję. Chyba że można wgrać jakąś aktualizację softu, ale to bardzo ryzykowne jak ktoś sie nie zna wiec ryzyko chyba mało opłacalne, że przez jakieś drobne udogodnienie można uszkodzić sobie cały komputer. Pewnie taka opcja będzie jak kupisz sobie dodatkowy modułdo centralnego ale warto by najpierw poczytać o tych rzeczach. Nawet na Allegro masz różne zamki i opis ich funkcji. A najprościej zadzwoń do forda do serwisu to ci powinni powiedzieć wszystko nieodpłatnie !!!
mario591 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2011, 19:16   #29
longpit
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-04-2006
Skąd: Częstochowa
Model: Fokus MK I
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 157
Domyślnie Odp: centralny zamek- rano zamki są otwarte

PO PROBLEMIE
Wyciągnołem zamek wyciołem "czerwoną gumkę"- przeczyściłem i naoliwiłem zamek.
Wszystko wróciło do normy.
__________________
Piotr z Częstochowy
longpit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2011, 19:10   #30
leszek_piesek
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 10-07-2006
Skąd: Bdg
Model: Mondeo Mk4/focus1
Silnik: 2.0tdci /1.8 benzyna
Rocznik: 2009/1999
Postów: 100
Domyślnie Odp: centralny zamek- rano zamki są otwarte

Było wiele tematów dotyczących centralnych zamków. U mnie ponizej ok 10 stopni odbijał jeden zamek (od strony pasazera, z przodu) i otwieral wszystkie drzwi. Zdemontowalem boczek drzwi i odłączylem mechanizm centralnego zamka i mam spokoj ale niestety przednie prawe drzwi mam caly czas zakluczone i tylko 3 pozostałe działają centralnie.
leszek_piesek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
alarm , centralny nie działa , zamek



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.