Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-04-2014, 21:36   #11
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Odp: Wycieraczki nie wracają w swoją pierwotną pozycję.

Ale kolego docierają na dół do podszybia! Jak je przesuniesz na nakrętkach trzymających same ramiona, to zatrzymają się pewnie właściwie, jednak podczas pracy wjadą w podszybie a strefa przy słupku będzie niedoczyszczona... Jak sam zauważyłeś nie ma problemów z obijaniem podczas pracy o cokolwiek czy niedoczyszczaniem jakiegoś fragmentu [na zdjęciu widać zresztą jaki fragment czyszczą wycieraczki, a widać że pole pracy jest ok] - problem jest po zatrzymaniu. Para wodziki/mimośród + ramiona jest zatem dobrze zestrojona. Problem jest wiec jak napisałem wcześniej albo w połączeniu/przekazaniu napędu z samego silnika na mimośród/wodzik albo w samym silniku w elektryce odpowiadającej za powrót...

__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości

Ostatnio edytowane przez kosteg ; 19-04-2014 o 21:39
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2014, 05:28   #12
Ricz1927
ford::beginner
 
Avatar Ricz1927
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 15-03-2013
Skąd: Białystok
Model: Ford Mondeo MKIII Kombi
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 43
Domyślnie Odp: Wycieraczki nie wracają w swoją pierwotną pozycję.

Cytat:
Napisał darmodziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tym bym uważał, bo jeżeli wycieraczki pracują w normalnym zakresie, a tylko zatrzymują się w niewłaściwym położeniu, to po takim przestawieniu uderzą w podszybie.
Dokładnie! Będzie tak jak napisałeś!
Gdy wycieraczki dochodzą do swojej normalnej pozycji pod szybą robi się dzwięk "cyk" i podążają w tą pozycję co na zdjęciu.

Problem jest nabyty (nie było tego jak kupiłem auto, dwa, jak kupiłem to wymieniłem silnik bo wycieraczek nie dało się wyłączyć - czasem się same zatrzymywały, a potem już mogłem je normalnie włączyć z tym że się już nie dało wyłączyć - dla tego zmieniłem silnik i wszystko grało jak trzeba).

Bump:
Cytat:
Napisał kosteg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zakładam, że problem się pojawił a nie jest tak od zakupu auta.

Poza opcją uszkodzenia elektrycznego, którą zasugerowałem wcześniej jest jeszcze opcja "przeskoczenia" w miejscu przekazywania napędu z silnika na wodziki wycieraczek.

Aby zweryfikować czy jedną czy drugą opcję musisz w obu wypadkach dostać się do silnika w podszybiu.
Jak zweryfikować tą opcję przeskoczenia? Bo prawdę powiedziawszy jak już są na samym dole - w swojej pozycji - słychać taki dźwięk "cyk" i kończą tak jak na zdjęciu.

Bump:
Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A może wystarczy poluzować nakrętki zaciskajace ramiona wycieraczek,i opuścić ramiona o jeden ząbek w doł.
To nic nie da bo ramiona mi nie przeskoczyły, a będzie gorzej bo wtedy będą nawalać w osłonę pod szybą =/

Ostatnio edytowane przez Ricz1927 ; 20-04-2014 o 05:32
Ricz1927 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2014, 07:02   #13
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,072
Domyślnie Odp: Wycieraczki nie wracają w swoją pierwotną pozycję.

Salomie. Gdyby było tak jak piszesz, (czyli miałoby pomóc przestawienie wycieraczki od położenia widocznego na zdjęciu na dół szyby), to przed przestawieniem lewa wycieraczka podczas pracy uderzałaby w lewy słupek, a autor nic o tym nie pisze. Wg mnie wycieraczki poruszają się we właściwym zakresie, a tylko zatrzymują się w niewłaściwym położeniu, więc przestawienie wycieraczek w dół będzie powodowało uderzenie wycieraczek w podszybie. Uważam, że należałoby szukać powodu niewłaściwego miejsca zatrzymania wycieraczek w silniku, lub połączeniu między silnikiem a ramieniem napędzającym cięgła wycieraczek. Na załączonym rysunku zaznaczyłem to miejsce czerwoną kropką.
Przepraszam, ale nie zauważyłem, że na drugiej stronie były jeszcze dwa wpisy, które to wyjaśniają.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Wycieraczki przednie.jpg (50.1 KB, 48 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez darmodziej ; 20-04-2014 o 07:07
darmodziej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2014, 16:08   #14
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Odp: Wycieraczki nie wracają w swoją pierwotną pozycję.

Cytat:
Napisał Ricz1927 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak zweryfikować tą opcję przeskoczenia? Bo prawdę powiedziawszy jak już są na samym dole - w swojej pozycji - słychać taki dźwięk "cyk" i kończą tak jak na zdjęciu.
A skoro piszesz też:
Cytat:
Napisał Ricz1927 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Problem jest nabyty (nie było tego jak kupiłem auto, dwa, jak kupiłem to wymieniłem silnik bo wycieraczek nie dało się wyłączyć - czasem się same zatrzymywały, a potem już mogłem je normalnie włączyć z tym że się już nie dało wyłączyć - dla tego zmieniłem silnik i wszystko grało jak trzeba).
To może po prostu nie dokręciłeś jego osi jak trzeba. Zdemontuj podszybie by się do niego dostać, odłącz go, przesuń całość z wodzikami we właściwe miejsce (wyłączony silnik zawsze jest w pozycji "na dole") i zmontuj ponownie zwracając uwagę na dokręcenie osi silnika do mimośrodu.

[edit]czerwona kropka na schemacie darmodzieja
__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości

Ostatnio edytowane przez kosteg ; 20-04-2014 o 16:11
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2014, 18:26   #15
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,072
Domyślnie Odp: Wycieraczki nie wracają w swoją pierwotną pozycję.

Cytat:
Napisał Ricz1927 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdy wycieraczki dochodzą do swojej normalnej pozycji pod szybą robi się dzwięk "cyk" i podążają w tą pozycję co na zdjęciu.
Teraz zauważyłem ten fragment i doszedłem do wniosku, że powód może być jeszcze inny. Przyglądnij się jeszcze raz dobrze wycieraczkom podczas zatrzymywania. Jeżeli jest tak, że po przekroczeniu dolnego punktu zwrotnego wycieraczki zwalniają i zatrzymują się wyżej, to prawdopodobnie nie łączy przewód masowy, zwierający styki silnika po wyłączeniu i powodujący nagłe jego zatrzymanie, a nie stopniowe wytracanie prędkości obrotowej. Na załączonym schemacie jest to przewód i przełącznik w silniku zaznaczone czerwoną kropką. Przełącznik może nie łączyć w pozycji 0, pozycja 1 powoduje po wyłączeniu pracę wycieraczek do pozycji spoczynkowej.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Wycieraczki przednie schemat.jpg (97.2 KB, 46 wyświetleń)
darmodziej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2014, 08:27   #16
Ricz1927
ford::beginner
 
Avatar Ricz1927
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 15-03-2013
Skąd: Białystok
Model: Ford Mondeo MKIII Kombi
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 43
Domyślnie Odp: Wycieraczki nie wracają w swoją pierwotną pozycję.

Cytat:
Napisał kosteg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A skoro piszesz też:


To może po prostu nie dokręciłeś jego osi jak trzeba. Zdemontuj podszybie by się do niego dostać, odłącz go, przesuń całość z wodzikami we właściwe miejsce (wyłączony silnik zawsze jest w pozycji "na dole") i zmontuj ponownie zwracając uwagę na dokręcenie osi silnika do mimośrodu.

[edit]czerwona kropka na schemacie darmodzieja

Silniczek wymieniałem ok. 8 miesięcy temu, a problem z ich zatrzymywaniem pojawił się dopiero z 5 dni temu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ricz1927 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2014, 10:09   #17
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Odp: Wycieraczki nie wracają w swoją pierwotną pozycję.

OK, ok, ale mogłeś tego wówczas nie dokręcić jak trzeba i po jakimś czasie po prostu przeskoczyło (tam albo moleta albo wieloklin jest). Moim zdaniem kolega darmodziej na schemacie elektrycznym i na mechanicznym zaznaczył Ci dokładnie dwa miejsca mogące być problemem i do czasu aż ich nie zweryfikujesz niczego mądrego więcej nie doradzimy.
__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2014, 11:14   #18
Ricz1927
ford::beginner
 
Avatar Ricz1927
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 15-03-2013
Skąd: Białystok
Model: Ford Mondeo MKIII Kombi
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 43
Domyślnie Odp: Wycieraczki nie wracają w swoją pierwotną pozycję.

Spoko, jutro będę wymieniał klocki to i od razu wezmę się za wycieraczki.
Ricz1927 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2014, 12:45   #19
prigi88
ford::amateur
 
Imię: Jasiek
Zarejestrowany: 04-01-2013
Model: Ford Focus mk1
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 1999
Postów: 3
Domyślnie Odp: Wycieraczki nie wracają w swoją pierwotną pozycję.

Witam, jakiś czas temu padł mi bezpiecznik bodaj od wycieraczek. Chcąc go wymienić zajrzałem na schemat i porównałem z moimi bezpiecznikami w kostce bezpieczników. Prawie wszystkie kolory były pomieszane tzn. wartości się nie zgadzały. Wymieniłem wszystko tak jak powinno być i od tamtej pory zaczęły się problemy: Od czasu do czasu bo włączeniu zapłonu przednie i tylne włączają się bez możliwości wyłączenia, pomaga wyjecie kluczyka, tylna wycieraczka nie reaguje na moje próby włączenia, działa tylko spryskiwacz. Po włączeniu spryskiwacza przedniego wycieraczki nie włączają się samoczynnie. Nie mogę regulować szybkości pracy wycieraczek. Nie działają elektryczne lusterka i oświetlenie kabiny. Nie działa ogrzewanie tylnej i przedniej szyby. Na domiar złego centralny działa kiedy mu się to podoba. Czy to może być moduł komfortu?
Proszę o pomoc.
prigi88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk3 , przełącznik zespolony , wycieraczki



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.