Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-08-2013, 19:42   #1
zniesmaczony
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 10-08-2013
Skąd: Nowy Sącz
Model: Toyota Corolla GR sport
Silnik: 2.0 hybrid
Rocznik: 2022
Postów: 13
Domyślnie wycieraczki nie wracają do pierwotnego położenia, przełącznik sprawny

Na początek - witam wszystkich jako że to mój pierwszy temat na tym forum. Z góry przepraszam za moje "laickie" wysławianie się, mam Focusa od kilku lat ale po raz pierwszy próbuję w nim zrobić coś samodzielnie (poza zmianą żarówki i tankowaniem haha Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) zatem proszę o wyrozumiałość. A problem w sprawie którego proszę o pomoc jest następujący; jak już wspomniałem mam Focusa mk 1 Hatchbacka. Kupiłem go jako auto używane i od początku użytkowania miałem problem z pracą wycieraczek, tj. po wciśnięciu przełącznika w dół wycieraczki zaczynają pracować ale w momencie gdy puszczam przełącznik, stają w miejscu zamiast wrócić do pozycji wyjściowej. Wiem że tak nie powinno być, wiem że najczęstszym problemem jest awaria przełącznika, zatem kupiłem przełącznik, zamieniłem go i... problem jest nadal. Przy zmianie przełącznika natomiast rzuciła mi się w oczy żółtawa lepka ciecz pokrywająca kostkę. Moje pytanie brzmi - czy po wymianie kostki problem stających w miejscu wycieraczek zniknie a jeśli nie to co jeszcze może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Dodam że we wszystkich innych położeniach przełącznika wycieraczki, zarówno przednie, tylne, interwał jak i spryskiwacze działają poprawnie. Z góry dzięki za pomoc.


Ostatnio edytowane przez zniesmaczony ; 14-08-2013 o 10:29
zniesmaczony jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2013, 20:23   #2
dcf142
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 19-09-2011
Skąd: Skarżysko-Kamienna
Model: Focus
Silnik: 1.6 Zetec SE
Rocznik: 2004
Postów: 15
Domyślnie Odp: problem z pracą wycieraczek, przełącznik sprawny

Problem powoduje przekaźnik przednich wycieraczek. Temat przerabiałem u ojca. Nowy przekaźnik ok 100zł bodajże. Ja kupiłem kompletną używaną skrzynkę z bezpiecznikami (i przekaźnikami) za niecałe 20zł (na alledrogo jest masa takich ofert, zawsze się mogą przekaźniki i bezpieczniki przydać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). Po wymianie przekaźnika problem z głowy, a że skrzynka była z hatchback'a, to mam jeszcze jeden przekaźnik na zapas do mojego sedana.
Przekaźnik wygląda tak [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez dcf142 ; 13-08-2013 o 20:27
dcf142 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2013, 22:10   #3
zniesmaczony
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 10-08-2013
Skąd: Nowy Sącz
Model: Toyota Corolla GR sport
Silnik: 2.0 hybrid
Rocznik: 2022
Postów: 13
Domyślnie Odp: problem z pracą wycieraczek, przełącznik sprawny

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Coby mieć pewność - rozumiem że powinienem wymienić jeden z tych popielatych przekaźników w skrzynce na bezpieczniki? Nie wiesz może który konkretnie? A co z tym żółtym zaciekiem na kostce o którym pisałem? Chcę mieć jak największą pewność że problem jest w tym o czym mówisz bo już 35 zeta na przełącznik wywaliłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Sorry za złą ostrość, trudno mi było złapać telefonem.


EDIT: Temat do zamknięcia. Przeglądając forum natknąłem się na podobny problem i wzmiankę o próbie zamiany miejscami przekaźników wycieraczek. Odkręciłem zatem skrzynkę (bo tylko w ten sposób mogę dostać się do przekaźników), zamieniłem miejscami oba popielate przekaźniki i... po raz pierwszy odkąd mam ten wspaniały samochodzik zaobserwowałem pełny cykl pracy wycieraczek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dzięki za pomoc, faktycznie problem leżał po stronie przekaźnika tylko rozwiązanie tańsze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez zniesmaczony ; 13-08-2013 o 22:53
zniesmaczony jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2013, 07:53   #4
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: problem z pracą wycieraczek, przełącznik sprawny

Cytat:
Napisał zniesmaczony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki za pomoc, faktycznie problem leżał po stronie przekaźnika tylko rozwiązanie tańsze
Ale wiesz że teraz zrąbany przekaźnik masz założony na tylną wycieraczkę??
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2013, 09:55   #5
zniesmaczony
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 10-08-2013
Skąd: Nowy Sącz
Model: Toyota Corolla GR sport
Silnik: 2.0 hybrid
Rocznik: 2022
Postów: 13
Domyślnie Odp: problem z pracą wycieraczek, przełącznik sprawny

Cytat:
Napisał moons Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale wiesz że teraz zrąbany przekaźnik masz założony na tylną wycieraczkę??
Pozdrawiam
Wiesz że to samo sobie pomyślałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale jakimś cudem tylna wycieraczka działa bez żadnych różnic w porównaniu do stanu sprzed zamiany przekaźników. Tylna wycieraczka, chyba że czegoś nie wiem, ma trzy tryby pracy, praca ciągła po pociągnięciu przełącznika do siebie, kilka cykli pracy przy włączeniu spryskiwacza tylnego przy pociągnięciu przełącznika do siebie "do oporu", no i włącza się przy włączonych wycieraczkach przednich po wrzuceniu biegu wstecznego. Aż poszedłem przed chwilą sprawdzić czy wszystko działa - i działa. Jak to wytłumaczyć?

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 14-08-2013 o 12:32
zniesmaczony jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2013, 11:55   #6
patiomkin11
ford::average
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 07-04-2013
Skąd: Otwock
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 16V 101KM
Rocznik: 2010
Postów: 91
Domyślnie Odp: wycieraczki nie wracają do pierwotnego położenia, przełącznik sprawny

Miałem identyczną sytuację i to był ten mały popielaty przekaźnik. Najlepier rozbierz obydwa ("P
na wszelki wypadek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) drobnoziarnistym papierem przeszlifuj styki i tryśnij elektrosolem. Przeszło pół roku zero problemów.
patiomkin11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2013, 12:21   #7
zniesmaczony
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 10-08-2013
Skąd: Nowy Sącz
Model: Toyota Corolla GR sport
Silnik: 2.0 hybrid
Rocznik: 2022
Postów: 13
Domyślnie Odp: wycieraczki nie wracają do pierwotnego położenia, przełącznik sprawny

Cytat:
Napisał patiomkin11 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
drobnoziarnistym papierem przeszlifuj styki i tryśnij elektrosolem. Przeszło pół roku zero problemów.
Po wyjęciu przekaźników nie widziałem śladu korozji na stykach. Jest sens?
zniesmaczony jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2014, 11:50   #8
vseo
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 22-01-2014
Skąd: Z google
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8tdci
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Odp: wycieraczki nie wracają do pierwotnego położenia, przełącznik sprawny

Witam,
Który z tych przekaźników jest do przednich a który do tylniej wycieraczki?
Mam podobny problem że wycieraczki nie wracają.
vseo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2014, 16:15   #9
dcf142
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 19-09-2011
Skąd: Skarżysko-Kamienna
Model: Focus
Silnik: 1.6 Zetec SE
Rocznik: 2004
Postów: 15
Domyślnie Odp: wycieraczki nie wracają do pierwotnego położenia, przełącznik sprawny

Jeśli dobrze pamiętam to lewy-R18-przód, prawy-R19-tył. Jeśli się mylę, to na odwrót Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Żeby się upewnić, że to przekaźnik zamień je miejscami.
__________________
Jest: Ford Focus mk1 04r 1.6 Zetec SE, Renault Laguna 1Ph1 98r 1.8 F3P674, Fiat 126p 86r 650E
Był: Lancia Delta 2 96r 1.6 16v

Ostatnio edytowane przez dcf142 ; 22-01-2014 o 16:18
dcf142 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2014, 09:43   #10
Ricz1927
ford::beginner
 
Avatar Ricz1927
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 15-03-2013
Skąd: Białystok
Model: Ford Mondeo MKIII Kombi
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 43
Domyślnie Odp: wycieraczki nie wracają do pierwotnego położenia, przełącznik sprawny

Witam! Mam podobny problem u siebie, tyle że wycieraczki z przodu w każdym położeniu dźwigni zatrzymują się tak jak na zdjęciu:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Sądzę, że to też wina przekaźnika - jeśli się mylę proszę mnie poprawić.
Dodam że to mondeo mk3 2001r.
Ricz1927 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.