Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-10-2018, 21:32   #1511
rzeczka0311
ford::average
 
Avatar rzeczka0311
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 10-02-2014
Skąd: Radom
Model: Mondeo Hatchback
Silnik: 2.0 TDCi 163KM
Rocznik: 2011.X.
Postów: 125
Domyślnie Odp: panel Audio/DVD/GPS/TV - wszystko o...

No czyli odpada...
Dzięki za info, szukam czegoś innego.

rzeczka0311 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2018, 09:27   #1512
kotti
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-05-2018
Model: mk2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2010
Postów: 3
Domyślnie Odp: panel Audio/DVD/GPS/TV - wszystko o...

Dzień dobry, jestem zainteresowany wymianą radia fabrycznego w fordzie maverick. Ciężko dostać dedykowane radio, więc myślę o uniwersalnym radiu 2 din bez android.

1. Czy moglibyście polecić radio 2 din o dobrej jakości muzyki do 2 tys. zł?

2. Czy aby zamontować takie radio będę potrzebował dodatkowej ramki?

Pozdrawiam, z góry dziękuję za pomoc

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
kotti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2019, 16:24   #1513
DarekRz4
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 04-05-2016
Skąd: Lublin
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Duratech+LPG
Rocznik: 2012
Postów: 36
Domyślnie Stacja Multimedialna- Jaka ?

Witam.
Posiadam MK4 wersję poliftową. Chciałbym zamienić zwykłe radio (CD6000) na stację multimedialną . W internecie do kupienia jest tego sporo, oczywiście w większości Chiny. Z tego co widzę to niektóre z nich działają tak że Convers+ nie jest pusty tylko wyświetla wszystko to co powinien tak jak przy oryginalnym radiu. No oczywiście sterowanie z kierownicy działa tak jak w oryginalnym radiu.
W związku z tym ze ostatnie posty dotyczące stacji do Mondeo kończą się chyba w 2015-2017 roku pytam ponownie kolegów co polecacie teraz praktycznie w 2020roku. Chciało by się mieć oryginalne radio z nawigacją jednak nawet takie jest wyjątkowo przestarzałe w porównaniu do tego co maja w sobie te chińczyki. Pytanie czy ktoś w ostatnim roku powiedzmy kupił sobie coś takiego i jest z niej zadowolony ??? Czy w ogóle warto się tym interesować. Zdaję sobie sprawę że jakość dżwięku z takiej stacji będzie gorsza od oryginału, ale szczerze mówiąc to akurat mi wisi i powiewa bo audiofilsko muzyki to ja słucham w domu, nie w samochodzie. Bardziej zależy mi na dużej nawigacji np. z Janosikiem bo wkurza mnie już przyklejanie smartfona do szyby na którym zresztą mało widać.
Tu link do czegoś co działa podobno dobrze z Convers+
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
DarekRz4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2019, 16:38   #1514
Kooondi
ford::amateur
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 18-11-2014
Skąd: Rzeszow
Model: Ford Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Odp: panel Audio/DVD/GPS/TV - wszystko o...

Cześć sam dwa miesiące temu stałem przed tym samym dylematem co Ty. Szukając podpowiedzi trafiłem na filmiki na YouTube tego gościa - jeden z nich załączyles. W opisie filmu jest link do aukcji, ja tam kupiłem, powiem tyle bardzo dobry wybór. Było trochę zabawy w przeciąganie kabli do kamery cofania ale radio zdecydowanie lepiej gra niż fordowskie. Nie będę się rozwodził o możliwościach adroida. Najważniejsze ze radio z tej aukcji obsługuje kierownice i naszego converse +. Służę pomocą w razie pytań.
Pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kooondi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2019, 17:00   #1515
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Stacja Multimedialna- Jaka ?

Cytat:
Napisał DarekRz4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Posiadam MK4 wersję poliftową. Chciałbym zamienić zwykłe radio (CD6000) na stację multimedialną . W internecie do kupienia jest tego sporo, oczywiście w większości Chiny. Z tego co widzę to niektóre z nich działają tak że Convers+ nie jest pusty tylko wyświetla wszystko to co powinien tak jak przy oryginalnym radiu. No oczywiście sterowanie z kierownicy działa tak jak w oryginalnym radiu.
W związku z tym ze ostatnie posty dotyczące stacji do Mondeo kończą się chyba w 2015-2017 roku pytam ponownie kolegów co polecacie teraz praktycznie w 2020roku. Chciało by się mieć oryginalne radio z nawigacją jednak nawet takie jest wyjątkowo przestarzałe w porównaniu do tego co maja w sobie te chińczyki. Pytanie czy ktoś w ostatnim roku powiedzmy kupił sobie coś takiego i jest z niej zadowolony ??? Czy w ogóle warto się tym interesować. Zdaję sobie sprawę że jakość dżwięku z takiej stacji będzie gorsza od oryginału, ale szczerze mówiąc to akurat mi wisi i powiewa bo audiofilsko muzyki to ja słucham w domu, nie w samochodzie. Bardziej zależy mi na dużej nawigacji np. z Janosikiem bo wkurza mnie już przyklejanie smartfona do szyby na którym zresztą mało widać.
Tu link do czegoś co działa podobno dobrze z Convers+
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
W przeciwieństwie do @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] odradzam ten zakup. Osobiście to już nie mam siły ich naprawiać ciągle problemy z oprogramowaniem i płytą główną. Z tego radia co dobre to tylko canbus nic więcej. Wiem że wybór leży po twojej stronie i zależne ok kasy. Ja polecam coś na px5 i 4Gb ram przy mapach google doceniasz to.
Faktem jest że nie wszystkie firmy posiadają możliwość by działał Converse ale to już jest rozwiązane . Rozwiązanie jest tu

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2019, 17:27   #1516
Kooondi
ford::amateur
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 18-11-2014
Skąd: Rzeszow
Model: Ford Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Odp: panel Audio/DVD/GPS/TV - wszystko o...

Mam gwarancje wiec nie martwię się, do dwóch lat pewnie zmienię auto (będzie łatwiej)a póki co wszystko śmiga, nic nie zamula. Co potrzebowałem to mam, jest kamera cofania, Google Maps, Yanosik, streaming bt który daje radę ze Spotify, głośnomówiący. Mnóstwo funkcjonalności według mnie estetyczny wygląd w aucie.
Ale każdy musi podjąć decyzje sam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kooondi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2019, 19:38   #1517
DarekRz4
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 04-05-2016
Skąd: Lublin
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Duratech+LPG
Rocznik: 2012
Postów: 36
Domyślnie Odp: Stacja Multimedialna- Jaka ?

Cytat:
Napisał yaris1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W przeciwieństwie do @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] odradzam ten zakup. Osobiście to już nie mam siły ich naprawiać ciągle problemy z oprogramowaniem i płytą główną. Z tego radia co dobre to tylko canbus nic więcej. Wiem że wybór leży po twojej stronie i zależne ok kasy. Ja polecam coś na px5 i 4Gb ram przy mapach google doceniasz to.
Faktem jest że nie wszystkie firmy posiadają możliwość by działał Converse ale to już jest rozwiązane . Rozwiązanie jest tu

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Coś na px5 ....może jakies linki o jaki sprzęt chodzi konkretnie ??? Bo to mi nic nie mówi.
DarekRz4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2020, 20:06   #1518
Rzetu
ford::amateur
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 16-03-2020
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1
Exclamation Zakup chińskiej stacji multimedialnej

Witam,
Mam taki problem zepsuło mi się orginalne radio w Ford mondeo MK4. Chciałbym je zamienić na jakąś stacje multimedialna. Budżet to jakieś 600-700 zl. Ktoś może kupował w tej cenie jakiś zamiennik oryginalnego radia ? Możecie coś polecić ?
Z góry dzięki za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
Rzetu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2020, 07:16   #1519
KugAR
ford::average
 
Avatar KugAR
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 20-03-2020
Skąd: Szczecin
Model: Fiesta mk7
Silnik: 1,4 ON
Rocznik: 2009
Postów: 66
Domyślnie Odp: panel Audio/DVD/GPS/TV - wszystko o...

Witam. Mam pytanie odnośnie wymiany mojego oryginalnego nx-a na zwykłe radio 2-din.
Chcę takie radyjko jak w linku poniżej zamieszczę.
Nie mam u siebie modułu Bluetooth (ani USB, tylko wyjście AUX), a radio samo w sobie ma już wmontowany. Czyli nie ma potrzeby instalacji modułu bluetooth bo będzie on bezużyteczny, tak? Ale myślałem nad uruchomieniem sobie voice po polsku. Do tej pory nx blokował to. Czy to po wymianie radia będzie możliwe? Co jest odpowiedzialne za działanie voice ? Co tym steruje. U mnie voice działa teraz bez języka polskiego.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
KugAR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2020, 10:46   #1520
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: panel Audio/DVD/GPS/TV - wszystko o...

Cytat:
Napisał KugAR Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Mam pytanie odnośnie wymiany mojego oryginalnego nx-a na zwykłe radio 2-din.
Chcę takie radyjko jak w linku poniżej zamieszczę.
Nie mam u siebie modułu Bluetooth (ani USB, tylko wyjście AUX), a radio samo w sobie ma już wmontowany. Czyli nie ma potrzeby instalacji modułu bluetooth bo będzie on bezużyteczny, tak? Ale myślałem nad uruchomieniem sobie voice po polsku. Do tej pory nx blokował to. Czy to po wymianie radia będzie możliwe? Co jest odpowiedzialne za działanie voice ? Co tym steruje. U mnie voice działa teraz bez języka polskiego.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Po wymianie radia nie będzie działać orginalny voice. Za voice odpowiada moduł bluetooth .Możesz jeśli masz na manetce voice ustawić asystenta google
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
audio mk4 , nawigacja mk4 , radio mk4



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.