Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-11-2018, 06:52   #11
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Lokalizacja czujników ciśnienia

720-04-01 xXxx xxxx xxxx
0 (Disabled)
4 (Enabled)

Ostatnio było o tym w którymś z wątku - możesz przeszukać forum

Jadąc rośnie temperatura i ciśnienie w kole, Z moich obserwacji jest to ok. 0.1-0.2 bar w zależności od prędkości. Jeśli do tego parkujesz w garażu to takie różnice mogą być trudne do uchwycenia. Zerowanie w liczniku jest informacją o zmianie ciśnienia w kołach , lub zmianie czujników dla systemu. Chodzi o to, żeby system niepotrzebnie nie sygnalizował nieszczelności w sytuacji kiedy to użytownik celowo coś zmienił. Wyobraź sobie np. wyjazd wakacyjny na autostradzie z pełnym załadunkiem. W tylnych kołach masz 3 bary. Dojeżdżasz na miejsce, rozpakujesz auto i powinieneś obnizyć ciśńienie koła do 2.2 bar - tak mówi instrukcja auta. Jeśłi to zrobisz bez sygnału zerowania - to skąd układ będzie wiedział że to celowe upuszczenie ciśnienia a nie nieszczelność? Zerewanie jest w zasadzie ustawieniem ciśńienia odniesienia (referencji) do systemu.


Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 21-11-2018 o 06:54
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2018, 20:23   #12
wtmar
ford::beginner
 
Avatar wtmar
 
Zarejestrowany: 23-11-2012
Skąd: Sanok
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI 150
Rocznik: 2015
Postów: 34
Domyślnie Odp: Lokalizacja czujników ciśnienia

A więc dziś miałem chwilę i upuściłem z jednego z kół 0,5 bar ciśnienia - po ok 14km nic nie wykryło. Następnie upuściłem 1 bar i po ok 1km od razu kontrolka ale nie wyświetla na którym kole - sama kontrolka czyli wychodzi że system nie widzi które to koło? Czyli dopiero po aktualizacji zegarów pokaże które to koło?
wtmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2018, 20:50   #13
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Lokalizacja czujników ciśnienia

Cytat:
Napisał wtmar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli dopiero po aktualizacji zegarów pokaże które to koło?
Przecież pisałem Ci. Na chwilę obecnę będzie tylko kontrolka. Jak uzupełnisz powietrze to OK resetuje kontrolkę. W nowszym sofcie będą wskazania dla każdego z kół, ale mogą być pomieszane. Można zapamiętać, które wskazanie do którego koła / jak poprzednik już pisał / albo upuszczać i odpowiednio przypasować koła. Jak opony asymetryczne to nie ma problemu, jak kierunkowe to może być konieczność odwracania opon. W nowszym sofcie kontrolka tez sie zapala, też kasujesz OK. Jeśli dobrze przypasujesz koła, to wchodząc w menu ciśnienia sprawdzisz w którym kole jest kapeć.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2018, 21:00   #14
wtmar
ford::beginner
 
Avatar wtmar
 
Zarejestrowany: 23-11-2012
Skąd: Sanok
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI 150
Rocznik: 2015
Postów: 34
Domyślnie Odp: Lokalizacja czujników ciśnienia

Cytat:
Napisał Hansolo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przecież pisałem Ci. Na chwilę obecnę będzie tylko kontrolka. Jak uzupełnisz powietrze to OK resetuje kontrolkę. W nowszym sofcie będą wskazania dla każdego z kół, ale mogą być pomieszane. Można zapamiętać, które wskazanie do którego koła / jak poprzednik już pisał / albo upuszczać i odpowiednio przypasować koła. Jak opony asymetryczne to nie ma problemu, jak kierunkowe to może być konieczność odwracania opon. W nowszym sofcie kontrolka tez sie zapala, też kasujesz OK. Jeśli dobrze przypasujesz koła, to wchodząc w menu ciśnienia sprawdzisz w którym kole jest kapeć.
Myślałem że kontrolka wskaże które koło a po sofcie wskaże aktualne ciśnienie w barach.

Ostatnio edytowane przez wtmar ; 21-11-2018 o 21:30
wtmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2018, 21:06   #15
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Lokalizacja czujników ciśnienia

Teraz już wiesz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wskazania ciśnienia to jedno, a kontrolka to drugie . Kontrolka sygnalizuje problem, a ciśnienia w menu dają obraz w którym / pod warunkiem dobrego przyporządkowania /.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2018, 21:26   #16
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Lokalizacja czujników ciśnienia

Cytat:
Napisał Hansolo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W nowszym sofcie będą wskazania dla każdego z kół
Oficjalnie to nie ma "nowszego" softu z tego co wiem, tylko uaktywnia się wyświetlanie ciśnienia każdego koła. Nie ma tego oficjalnie jak w mk4 bo nie ma np. antenek w nadkolach i system błędnie pokazuje wskazania co do miejsca położenia czujnika.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2018, 21:38   #17
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Lokalizacja czujników ciśnienia

Na podstawie tych błędnych wskazań można pozamieniać koła. Chyba że ciśnienia są wyświetlane losowo po każdym uruchomieniu silnika.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2018, 05:26   #18
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Lokalizacja czujników ciśnienia

Pewnie że można, ale jak chcemy równo zużywać opony to już lipa. W forscanie chyba można zmieniać lokalizację czujników. Ja mam na lato klon oryginału, który mogę sobie przypisać jak tylko chcę. Na zimę olewam sprawę. Kapeć to kapeć, czy to przód, czy tył Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2018, 06:34   #19
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Lokalizacja czujników ciśnienia

Cytat:
Pewnie że można, ale jak chcemy równo zużywać opony to już lipa. .... Kapeć to kapeć, czy to przód, czy tył Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I tak podszedłem do tematu, ważniejsze równomierne zużywanie opon. Wskazań używam do tego aby zweryfikowac czy mam równe wartości ciśnienia - nawet gdy widzę, że jedno koło odbiega to i tak pompuje wszystkie, aby pomiar był odniesiony do tych samych warunków temperatury. Oczywiście wskazanie z którego koła ubywa po awarii to akurat pewnie najrzadziej wykorzystywana funkcja o ile w ogóle. System reaguje dopiero na większe zmiany ciśnienia w kole, które i tak widac na oko.

Bump:
Cytat:
Napisał Hansolo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba że ciśnienia są wyświetlane losowo po każdym uruchomieniu silnika.
Wg moich obserwacji przypisanie czujników następuje jednorazowo po ich zmianie, potem lokalizacja się nie zmienia, do czasu aż założysz nowe koła / czujniki

Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 22-11-2018 o 06:44
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.