Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-09-2018, 09:40   #1
jarek1233
ford::average
 
Imię: jaroslaw
Zarejestrowany: 26-11-2017
Skąd: Sokółka
Model: transit 2,0tdci 96kw
Silnik: 2,0tdci 96kw
Rocznik: 2004
Postów: 62
Domyślnie Czy tylnia kanapa będzie pasować z wersji mk VII

Witka!

Mam transit 2004 r, czy kanapa z roku 2010r. z wersji transit mk VII będzie pasować do mojego starszego modelu ? Chce też przełożyć mocowania, rygle, haki do kanapy z nowszego modelu bo w moim nie ma ich wcale, albo ich nie widze pod sklejką, którą ktoś zamocował na podłoge.

Pozdrawiam

jarek1233 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2018, 16:18   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Czy tylnia kanapa będzie pasować z wersji mk VII do mk VI

Część elementów podłogi z modeli Mk6 i Mk7 sa takie same. Wiec można wnioskować, że jeżeli masz taką samą wersję osobową jak dawca Mk7, to siedzenia i mocowania da się przełożyć. Ale są wersje Transitów bez wzmocnień i otworów pod tylne siedzenia (najczęściej blaszaki bez okien), musisz sprawdzić co masz.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2018, 22:03   #3
jarek1233
ford::average
 
Imię: jaroslaw
Zarejestrowany: 26-11-2017
Skąd: Sokółka
Model: transit 2,0tdci 96kw
Silnik: 2,0tdci 96kw
Rocznik: 2004
Postów: 62
Domyślnie Odp: Czy tylnia kanapa będzie pasować z wersji mk VII do mk VI

Dzięki Zgredzik za odpowiedź

Mam wersje z nawiewami w suficie i przeszkolną dookoła. Mimo wszystko był używany przez poprzedniego właściciela jako jeżdzący warsztat i na podłodze jest przyklejona sklejka, która ładnie zakrywa też nadkola i troche żal mi ją demontować.

Czy da się sprawdzić spod dołu auta czy mam zamontowane wzmocnienia i otwory pod tylnie siedzenia ?
jarek1233 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2018, 10:02   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Czy tylnia kanapa będzie pasować z wersji mk VII do mk VI

Cytat:
Napisał jarek1233 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zy da się sprawdzić spod dołu auta czy mam zamontowane wzmocnienia i otwory pod tylnie siedzenia ?
Tak, wzmocnienia plus otwory pod śruby rygli mocujących siedzenia są widoczne od spodu.
Ale jeżeli masz nawiewy w suficie (powinna być z tyłu także dodatkowa nagrzewnica, ewentualnie także parownik klimy oraz w suficie gałki regulacyjne tylnej nagrzewnicy), to była to wersja osobowa. Więc otwory w podłodze powinny być.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2018, 10:23   #5
jarek1233
ford::average
 
Imię: jaroslaw
Zarejestrowany: 26-11-2017
Skąd: Sokółka
Model: transit 2,0tdci 96kw
Silnik: 2,0tdci 96kw
Rocznik: 2004
Postów: 62
Domyślnie Odp: Czy tylnia kanapa będzie pasować z wersji mk VII do mk VI

Dzięki, czy to jest to mocowanie ? - zaznaczylem na zdjeciu
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
jarek1233 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2018, 14:28   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Czy tylnia kanapa będzie pasować z wersji mk VII do mk VI

Tak, to są śruby mocujące rygle siedzeń, ale także mogą to być śruby mocujące płytę ze sklejki z wykładziną gumową. Te ostatnie są raczej bardziej na zewnątrz, bliżej ścian bocznych.

Jeżeli śruby chwyciła korozja, to trzeba je grzać od spodu. Ale zawsze warto je przed odkręcaniem oczyścić stalową szczotą i trysnąć WD40.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2018, 19:34   #7
jarek1233
ford::average
 
Imię: jaroslaw
Zarejestrowany: 26-11-2017
Skąd: Sokółka
Model: transit 2,0tdci 96kw
Silnik: 2,0tdci 96kw
Rocznik: 2004
Postów: 62
Domyślnie Odp: Czy tylnia kanapa będzie pasować z wersji mk VII do mk VI

Zgredzik ratujesz mnie swoją wiedzą.
Rozumiem, że śruby te co są wykręcam, montuje mocowanie jak poniżej i wkręcam z powrotem, w to wchodzi już ławka trzyosobowa
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ostatnie pytanie, czy orientujecie się czy mocowania do kanapy transit są te same do modelu mkVI i mk VII ?
jarek1233 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2018, 20:14   #8
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Czy tylnia kanapa będzie pasować z wersji mk VII do mk VI

Cytat:
Napisał jarek1233 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ostatnie pytanie, czy orientujecie się czy mocowania do kanapy transit są te same do modelu mkVI i mk VII ?
To wielka tajemnica jest .
Kiedy porównasz dwa linki z mocowaniem siedzeń dla modelu Mk6 i Mk7, to okazuje się, że niektóre numery rygli są takie same w obu rocznikach, a niektóre nie.
Mk6: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Mk7: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Do tego dochodzi komplikacja, że rygle nawet w jednym modelu nie są wszystkie takie same. Ja kiedyś musiałem wyjąć tylną płytę i odkręcić rygle, po powtórnym przykręceniu za żadne skarby nie mogłem wpiąć kanapy. Okazało się, że konkretne rygle muszą być w konkretnych miejscach... Dla kogoś kto ma nawet kpl rygli, ale kupionych luzem, ich prawidłowe założenie to może być dramatyczne przeżycie.

Jeżeli masz cierpliwość, to postudiuj wykazy części wg katalogów:
rosyjski: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
angielski: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Angielski jest o tyle lepszy, że mniej więcej opisane są modele do jakich te części pasują. W rosyjskim nie ma tego.

Przykład z angielskiego:
Mk6: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Mk7: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Niezależnie od siedzeń wpinanych w rygle, są montowane siedzenia przykręcane na stałe. Bywają też siedzenie które po wypięciu z rygli podnoszą się o kilka cm na nóżkach ze sprężynami, zakończonych kółeczkami i można je toczyć w dowolnym kierunku. Istotne o tyle, że jedna kanapa waży prawie 90 kg. Ja takie siedzenia właśnie mam, ale nigdy ich gdzie indziej nie spotkałem...

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 17-09-2018 o 20:46
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2018, 21:19   #9
jarek1233
ford::average
 
Imię: jaroslaw
Zarejestrowany: 26-11-2017
Skąd: Sokółka
Model: transit 2,0tdci 96kw
Silnik: 2,0tdci 96kw
Rocznik: 2004
Postów: 62
Domyślnie Odp: Czy tylnia kanapa będzie pasować z wersji mk VII do mk VI

Hmm nie wiem już sam czy się pakować w dostawienie takiej ławki. Wygląda na dużo niewiadomych
jarek1233 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2018, 08:54   #10
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Czy tylnia kanapa będzie pasować z wersji mk VII do mk VI

No... Musisz mieć pewność co bierzesz, czy będziesz miał kpl. rygli i czy w odpowiednich miejscach są u ciebie w podłodze otwory na nie.
Zauważ, że rygle muszą być mocowane na dosyć grubej sklejce, bezpośrednio do blachy podłogi nie da rady, bo rygle są wklęsłe. Otwory w sklejce pod te rygle są dosyć duże.
Pytanie, czy nie ma możliwości przełożenia sklejki z tego auta skąd masz siedzenia?
Podniosłeś sklejkę u siebie do góry i patrzyłeś czy są i gdzie jakieś otwory w podłodze? Sprawdzanie od spodu może być mylące.

To zdjęcie które zamieściłeś to z twojego samochodu? Jeśli tak, to dlaczego tam jest wkręcona śruba? To od środkowego rzędu foteli? Masz środkowy rząd foteli?
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.