Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-11-2018, 18:18   #1
Wojtekzmc
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-04-2004
Skąd: Zamość
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 1995
Postów: 65
Domyślnie olej w płynie, wyciągnięty łańcuch

Witam, dostałem w ręce transita 2010 r. 2.4 tdci 115 psGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zaglądam w zbiorniczek płynu a tam czarnoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. myślę pewnie chłodniczka oleju - chłodniczke wyjąłem sprawdziłem i jest szczelna....czyli głowica
zaglądam do rozrządu a tam napinacz wysunięty do oporu, rozkręcam dalej, ściiągam głowice a tam na tłokach pięknie odciśnięte ślady zaworów ssących....
co Wy na to?
obstawiam tak: wyciągnął się łańcuch do tego stopnia że zawory dały dziubka tłokom, podczas tych czułości delikatnie rozszczelniła się uszczelka pod głowicą puszczając oliwe w wodę

Wojtekzmc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2018, 18:31   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: olej w płynie, wyciągnięty łańcuch

Myślę, że musiał przeskoczyć łańcuch na wale korbowym, została prawdopodobnie wyrwana ramka głowicy (tzw. ażur) trzymająca wałki rozrządu i to jest przyczyna rozszczelnienie się głowicy. Ramka jest wtedy najczęściej pęknięta.
Jeżeli tak było - nie wiem czy opłaca się robić ten silnik - ramka z głowicą to jest jedna część z jednym numerem, pęknięta ramka wymusza wymianę także głowicy. Nowa to duże koszty, używane - nie wiadomo, czy to jest oryginalny kpl., czy złożony z dwóch różnych silników (czyli złom).
Także zawory do wymiany, prowadnice zaworów, dźwigienki z samoregulatorami...

Ja bym szukał silnika używki 2006-2011, nigdy nie rozbieranego, nie regenrowanego itp. Może być drożej, ale... będzie dobrze.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2018, 18:55   #3
Wojtekzmc
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-04-2004
Skąd: Zamość
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 1995
Postów: 65
Domyślnie Odp: olej w płynie, wyciągnięty łańcuch

ramka głowicy czyli ten element z rolkowymi dzwigienkami? nie jest pęknięta, zawory wydają się prostę, silnik chodził normalnie, przejechał tuż przed awarią trasę 1200 km
Wojtekzmc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2018, 19:03   #4
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: olej w płynie, wyciągnięty łańcuch

łancuch to jedno, ale skad woda?
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2018, 19:06   #5
Wojtekzmc
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-04-2004
Skąd: Zamość
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 1995
Postów: 65
Domyślnie Odp: olej w płynie, wyciągnięty łańcuch

łańcuch odkryłem przypadkiem, olej poszedł do wody uszczelką pod głowicą, pierwszymi kanałami z przodu silnika - co ciekawe śruby głowicy właśnie z przodu silniką były wyraźnie słabiej dokręcone

nie mogłem ustawić rozrządu na znaki, o ile wałki rozrządu pokrywały się to ogniwa łańcucha zabarwione na niebiesko już nie a wał korbowy to już całkiem był w lesie
Wojtekzmc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2018, 21:16   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: olej w płynie, wyciągnięty łańcuch

Właśnie od strony napędu rozrządu podczas przeskakiwania łańcucha na kole na wale, powstają olbrzymie naprężenia na wałkach rozrządu, ulega zgnieceniu uszczelka.. Dlatego też wydają się nie dokręcone śruby głowicy. Ramka z kolei dostaje uderzenie w górę od zaworów poprzez dźwigienki i wałki dźwigienek, które mocuje (zamyka od góry). Wyrywane są wtedy z głowicy śruby mocujące ramkę i ramka często pęka. Uderzone zawory - nawet bez śladów zniszczeń ramki - moim zdaniem powinno się jednak wymienić oraz ich prowadnice.
Skoro jednak silnik chodzi, nie stuka, to zaryzykuj wymianę tylko uszczelki głowicy i rozrządu - czas pokaże czy to wystarczyło... Zrobiłbym jednak wtedy po naprawie pomiar sprężu - jeżeli zawory byłyby nawet lekko skrzywione, spręż będzie słaby.

Cytat:
Napisał Wojtekzmc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
o ile wałki rozrządu pokrywały się to ogniwa łańcucha zabarwione na niebiesko już nie
Znaki na łańcuchu pokrywają się - chyba kiedyś to ktoś wyliczył - ze znakami na kołach rozrządu ( i pompy jeśli jest rotacyjna) co 72 obroty wału, jeśli dobrze zapamiętałem.

Lub w momencie zakładania nowego łańcucha... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał Wojtekzmc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a wał korbowy to już całkiem był w lesie
Bo łańcuch zwykle przeskakuje na kole zębatym wału korbowego...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 12-11-2018 o 21:35
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.