Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-11-2018, 21:25   #4641
bzikoll
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 19-01-2016
Skąd: Warszawa, Wawer
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 133
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] wymienić radio zawsze zdążysz ,zacząłbym od aktualizacji softu radia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
też tak uważam ale w pierwszej kolejności kabelki bo teraz wszystko gra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
trzeba działać metodycznie ...

bzikoll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2018, 20:22   #4642
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Kabel od mikrofonu po prawej stronie pod nogami pasożyta. Pod dywanikiem szara wtyczka. Jeśli nie masz wiazki modulu a masz wiazke od mikrofonu z podsufitki to do tej wtyczki wchodzi więcej kabli z jednej niż drugiej i tutaj trzeba dociagnac kable mikrofonu od modulu. Na pewno znajdziesz. Jest to jedna z najnizej polozonych wtyczek w tym kacie. Co do radia to na jakieś 15 sztuk sony mam 100% udanych aktualizacji wiec nie wiem ocb ? Moze radia z dabem maja problem? Takich nie miałem... Kazda aktualizacja to ryzyko i zawsze każdego uświadamiam...moze się zawsze zdarzyć wszystko.
Modul bierz 112 bo ma usb. Jeśli dorabiasz wiązkę to nie przejmuj się mono-stereo bo sobie od razu zrobisz stereo chyba ze wymieniasz wiązkę na oryginał...schemat wklejalem kilka razy i wszystkie moduly jakie dokladalem wedle tego działająGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez peteypee ; 08-11-2018 o 20:27
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2018, 08:17   #4643
Sokra
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-11-2016
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 10
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Jakiś czas temu wymieniłem sobie modul aby było usb i BT z telefonu według schematu
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wszystko działa ale jak puszcam muzyke z telefonu/usb to jest ona dosyć cicho, słychać też ciągły cichy pisk (zakłócenia). Macie pomysł czym to może być spowodowane i jak się tego pozbyc?
Sokra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2018, 18:32   #4644
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Masz jakiś ekran na wiazce? Albo jakieś urządzenia inne? Ja u siebie wiązkę miedzy radiem a modulem wciagalem w ekran po kablu antenowym. Jeśli jest cicho to może tez byc problem z samym radiem. Jak przejrzysz forum to sporo osób miało problem z radiem...charczacy jeden kanał, cichy dźwięk itp. Niestety jeśli ekran na wiazce nie pomoże to metoda prób i błędów żeby wyeliminować co się da.

Przy rozmowie tel. tez się tak dzieje czy nie? Jeśli sa podobne objawy to ja bym obstawil radio.
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2018, 08:01   #4645
tkodyl
ford::beginner
 
Imię: Kornel
Zarejestrowany: 17-01-2018
Model: SMAX
Silnik: 2.0 TDCI 115KM
Rocznik: 2008
Postów: 11
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Kupiłem wiązkę całą przednią z wtykiem do bt (smax) oraz moduł bt z usb. Przejrzałem wtyk bt i nie ma wyprowadzen aux outa (3 żyły) a w aux inie brak masy. Reszta połączeń jest jak w schemacie z forum. Pytanie: przerobić zgodnie ze scjematem powinno działać? Do czego mogła być taka konfiguracja kabli jak znalazłem w tej wiązce? Jak coś mogę podesłać numery modułu.
tkodyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2018, 12:18   #4646
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Czyli masz wiązkę mono a modul stereo? Aux od gniazda musi wchodzić do modulu, do wtyczki na oknach 19,37,38 jak w schemacie a potem z tej samej wtyczki wychodzić do radia z pinow jak w schemacie. Inaczej nic z tego. Jeśli kable od gniazda aux idą bezpośrednio do radia to musisz to przerobić bo inaczej nie zadziała.
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2018, 13:07   #4647
tkodyl
ford::beginner
 
Imię: Kornel
Zarejestrowany: 17-01-2018
Model: SMAX
Silnik: 2.0 TDCI 115KM
Rocznik: 2008
Postów: 11
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Z tych aux do modułu bt we wtyczce mam 37 i 38. Czyli 19 brak. Natomiast pod numerami 5, 23, 6 pusto (te numery odpowiadają za aux do radia z modułu bt). Dlatego jeżeli mam moduł i kable z samochodu gdzie bt działał to mnie to zastanawia. Jest jeszcze opcja ze w aucie dawcy byla jakas inna nawigacja/nx coś tam a on miał inne wyprowadzenia. Może dlatego inne ustawienie pinów?
tkodyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2018, 13:26   #4648
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Rozumiem ze modul i wiązkę masz z tego samego auta?. Wydaje mi się ze piny od aux do navi powinny byc te same. Tak czy inaczej powinny byc bo sygnał musi iść jakas drogą. Ile kabli z jakich pinow kostki radia wychodzi w wiazce do bt i ile dociera do wtyczki na modul?

Schemat działa na pewno z sony, ale do navi chyba idzie tylko inaczej mikrofon o ile się nie mylę. Tutaj nie mam pewności bo dawno nie dokladalem nic do navi...
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2018, 14:00   #4649
tkodyl
ford::beginner
 
Imię: Kornel
Zarejestrowany: 17-01-2018
Model: SMAX
Silnik: 2.0 TDCI 115KM
Rocznik: 2008
Postów: 11
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

tak z tego samego. Potwierdzone cany, masy, zasilanie zgodnie ze schematem. Patrzac po kolorkach na wtyczce c we wtyku radia nie mam odpowiadających w złączu modułu. Sprawdziłem c 5, 6,11 nie ma dojścia do wtyki bt. Nachodzi mnie myśl czy przy wersji audiophile nie jest inaczej z pinami. Czytaj najpierw z bt na wzmacniacz a potem radio. Moze poprostu mam wiązkę z audiophile.

Bump: Sprawdziłem wtyczkę od aux ze schowka i idzie bezpośrednio do wtyku radia pod właściwe piny. Więc wygląda tak jak by ktoś nie miał auxa do bt podłączonego wcale. Ciekawe 😁
tkodyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2018, 22:57   #4650
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Wiązkę od gniazda aux trzeba rozciac i zrobić stereo. Podpinasz kable od radia do modulu i wtedy powinno byc ok. Samo gniazdo jeśli nie kazystasz nie musisz nawet podpinac. Jak masz osobny wzmacniacz to niby moglby aux byc podpięty do wzmacniacza ale raczej bez sensu puszczać 2x źródło sygnału do wzmaka, czyli 8 kabli od radia i od modulu gdzie tez musiałoby iść tych kabli tyle samo. Radio zawsze służy jako źródło (modul traktujesz jak cd czyli nosnik dzwieku) ze sterowaniem i podaje już przetworzony dźwięk do wzmacniacza bez względu czy zewnętrznego czy wbudowanego.
Dziwi mnie fakt ze w ogóle cos słychać skoro nie podpięte sa tak na prawdę kable sygnalowe radio-modul.
Moze jednak podaj jakie masz to radio i modul?. Jesteś pewien ze wiązka i modul pochodzi z tego samego auta?
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bluetooth mk4 , bt mk4 , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.