Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-08-2015, 17:50   #1
adieu
 
Postów: n/a
Domyślnie Piny czujnika poziomu płynu hamulcowego jak poprawnie połączyć ?

Witam!
Jak w temacie sprawa dotyczy czujnika poziomu płynu hamulcowego w Mondeo Mk2, 1998 rok.
Pali mi się kontrolka od ręcznego, czujnik przy ręcznym sprawdzony, klocki ok, poziom płynu ok, to zostało mi tylko sprawdzić czujnik ABS (któryś z kolegów na forum tak rozwiązał problem), no ewentualnie coś z kablami i właśnie jeszcze czujnik poziomu płynu hamulcowego.
Jak wypiąłem kostkę, to numerując piny w czujniku 1 - 2 - 3 (tak jak się patrzy na zbiorniczek) jest przejście między pinem 2 i 3. Wypompowałem strzykawką płyn, żeby sprawdzić czy coś zmieni jeśli poziom spadnie i dalej było przejście między 2 i 3 pinem, nie wiem na jakiej zasadzie to działa, czy jest tam pływak czy coś innego, czy jak ubywa płynu to powinna być zwora między innymi pinami, ale czy mógłbym kogoś z forumowiczów prosić o sprawdzenie jak mają u siebie. Chodzi mi tylko o to jak jest gdy płyn jest na stanie.
Byłbym wdzięczny.


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 07-08-2015 o 07:40
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2015, 23:28   #2
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: Prośba o sprawdzenie czujnika poziomu płynu hamulcowego

Pali się tylko kontrolka od ręcznego czy ABS również, od kiedy i czy ciągle?
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2015, 20:37   #3
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: Piny czujnika poziomu płynu hamulcowego jak poprawnie połączyć ?

Cytat:
Napisał adieu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy mógłbym kogoś z forumowiczów prosić o sprawdzenie jak mają u siebie.
U mnie też jest zwarcie między stykami 2 i 3, gdy jest płyn w zbiorniczku. Nie usuwałem płynu, bo nie miałem czym, ale zwarłem we wtyczce styki 1 i 2 i spowodowało to zapalenie kontrolki hamulca.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Hamulec.jpg (84.1 KB, 11 wyświetleń)
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2015, 18:29   #4
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Piny czujnika poziomu płynu hamulcowego jak poprawnie połączyć ?

Wypompowywać płyn do sprawdzenia czujnika ?? A nie można odkręcić korek, wyjać czujnik ze zbiorniczka, bo pewnie i tak go wyjmowałeś aby wypompować płyn, wtedy pływak jest na dole, i sprawdzasz piny.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2015, 20:12   #5
adieu
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Piny czujnika poziomu płynu hamulcowego jak poprawnie połączyć ?

Sorki za nazwę tematu, jakiś nadgorliwy moderator go zmienił, nie wiem co pił, jakie leki brał lub w co się uderzył, ale drogi moderatorze, po jaką cholerę komuś łączyć piny czujnika poziomu płynu hamulcowego? Co tam łączyć człowieku? Zastanów się co za pierdoły wypisujesz, rozumiem, możesz nie wiedzieć jak wygląda zbiorniczek, gdzie jest czujnik, możesz sobie myśleć, że kabelki tam się podłącza jak w głośnikach, Twoja sprawa, pozwól, że wyjaśnię tam jest kostka, którą się wpina w zbiorniczek poprawnie tylko w jednym ustawieniu i tyle, w zależności czy poziom płynu jest na stanie czy nie, zmienia się zwora na pinach i prosiłem o sprawdzenie które piny się zwierają a nie o jakieś z kosmosu wzięte poprawne połączenie pinów, to co Cię w łepetynkę huknęło, żeby takie farmazony wypisywać. Szczęście, że są mądrzy ludzie-użytkownicy na tym forum i czytają posty dokładnie.
Pozdrawiam kolegę darmodzieja, dzięki za odpowiedź.
  Odpowiedź z Cytatem Otrzymano Naruszenie Regulaminu
Stary 09-08-2015, 19:38   #6
lukaszek_socho
ford::professional
 
Imię: x
Zarejestrowany: 19-08-2009
Model: x
Silnik: x
Rocznik: x
Postów: 1,259
Domyślnie Odp: Piny czujnika poziomu płynu hamulcowego jak poprawnie połączyć ?

Może się to komuś przydać, wiec dopowiem.
Wg schematu pin 2 i 3 powinien być zwarty, jest to zworka dla obwodu czujnika hamulca ręcznego. Pin 1 to masa, gdy czujnik go zwiera do 2 i 3 kontrolka świeci. Ze schematu wynika również, że kontrolka jest połączona z ABS em.
lukaszek_socho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.