Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-11-2018, 20:58   #1
francio503
ford::beginner
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 11-11-2018
Skąd: W-wa
Model: Mondeo MK2
Silnik: 1,8
Rocznik: 98
Postów: 13
Domyślnie zalewa jedną świece olejem

Witam ...

Mam problem z mondkiem 98r. 1.8 zetec bena po odebraniu auta od blacharza które stało tam (6 miesięcy ) zaczęły się dziać dziwne rzeczy mianowicie zaczęło szarpać i chodzić na 3 garach .. Więc wymieniłem świece kable WN przez jakiś czas było dobrze i znów problem powrócił po czym okazało się , że zalewa jedną świece olejem ... Co to może być wcześniej nie było problemów z nim żadnych ..

Brak oleju w płynie płyn w normie zero mleczka pod korkiem ani nie ma płynu w Oleju Nie kopci na niebiesko ani nic z tych rzeczy

HELP !!!!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez francio503 ; 27-11-2018 o 21:07
francio503 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2018, 04:52   #2
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: zalewa jedną świece olejem

Uszczelka pokrywy zaworów.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2018, 09:37   #3
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: zalewa jedną świece olejem

Rozumiem że zalewa olejem elektrody świecy wewnątrz cylindra, i dlatego nie pracuje na tym cylindrze.

Jeżeli tak, to pewnie przysłużyła sie półroczna przerwa w jeżdzie, pierścienie stanęły w tłoku, pojeżdzisz troche, i powinno wrócic do normy.

Warto teraz sprawdzic cisnienie w cylindrach.Jeżeli będzie znacząco niższe na tym cylindrze co zaolejona świeca, to trzeba coś z tym zrobic.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2018, 17:13   #4
francio503
ford::beginner
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 11-11-2018
Skąd: W-wa
Model: Mondeo MK2
Silnik: 1,8
Rocznik: 98
Postów: 13
Domyślnie Odp: zalewa jedną świece olejem

Uszczelkę dzisiaj wymieniłem i przez chwilę było ok po czym znów to samo .. po wyczyszczeniu świecy samochód wraca do normy .. dzwoniłem do mechanika i powiedział że mógł się dekiel lekko odksztalcic i może przypuszczać ..
francio503 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2018, 17:34   #5
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: zalewa jedną świece olejem

Na pewno dobrze założyłeś uszczelkę? A może pokrywa jest pęknięta.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2018, 17:57   #6
francio503
ford::beginner
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 11-11-2018
Skąd: W-wa
Model: Mondeo MK2
Silnik: 1,8
Rocznik: 98
Postów: 13
Domyślnie Odp: zalewa jedną świece olejem

Tak idealnie w rowki które są w pokrywie jeszcze lekko dociskałem aby lepiej weszła .. Pęknięcia żadnego nie widziałem na niej , aby coś było mechanik tez mi coś mówił ze lekko silikonem trzeba przesmarować dodatkowo ale ile w tym prawdy to nie wiem bo jeśli to prawda to ja tego nie robiłem i możne dlatego tez lecieć ..

Bump:
Cytat:
Napisał Jaryska Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozumiem że zalewa olejem elektrody świecy wewnątrz cylindra, i dlatego nie pracuje na tym cylindrze.

Jeżeli tak, to pewnie przysłużyła sie półroczna przerwa w jeżdzie, pierścienie stanęły w tłoku, pojeżdzisz troche, i powinno wrócic do normy.

Warto teraz sprawdzic cisnienie w cylindrach.Jeżeli będzie znacząco niższe na tym cylindrze co zaolejona świeca, to trzeba coś z tym zrobic.
Tak tak dokładnie zapomniałem tego dodać ze elektrodę tylko zalewa ale stało się to dopiero po dolaniu oleju bo jak się okazało nie bylo nic tzn. poniżej minimum wiec 700ml dodałem poszedł do normy i zaczęły się problemy lecz oleju nie ubywa
francio503 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2018, 18:48   #7
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: zalewa jedną świece olejem

Cytat:
Napisał francio503 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
elektrodę tylko zalewa
Trzeba było od razu tak pisać.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2018, 19:22   #8
francio503
ford::beginner
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 11-11-2018
Skąd: W-wa
Model: Mondeo MK2
Silnik: 1,8
Rocznik: 98
Postów: 13
Domyślnie Odp: zalewa jedną świece olejem

Cytat:
Napisał darmodziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trzeba było od razu tak pisać.
A to jakiś plus ? czy gorzej coś ?

Nie wiem czy to ma jakieś większe znaczenie ale wysypało mi również uszczelkę pod miska olejowa ale na 6 Grudnia już umówiony mechanik

Ostatnio edytowane przez francio503 ; 28-11-2018 o 19:34
francio503 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2018, 19:58   #9
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: zalewa jedną świece olejem

sprawdzałeś ciśnienie oleju? Bo coś dziwnie nagle wszystkie uszczelki przedmuchało.
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2018, 21:03   #10
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: zalewa jedną świece olejem

Danielo, co ma ciśnienie oleju do uszczelki pod deklem zaworowym, i pod miską olejową, zastanów sie trochę, zanim napiszesz.

A związek z zalaniem świecy olejem od dołu, w cylindrze a dolaniem oleju jest taki, że jak było w misce poniżej minimum, to już nie wystarczało go na zachlapanie świecy, jak dolałeś na maxa, to i olej sie znalazł na elektrodzie świecy.

Spróbuj założyć świecę na tym cylindrze o innej ciepłocie, taką aby elektroda była prawie cała osłonięta izolatorem.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.