Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-02-2019, 17:15   #1
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 10-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Nowy Focus ST mk4 co myślicie?

Przeglądając prasówkę w sieci trafiłem na artykuł opisujący nowego Focusa mk4 w wersji ST. Jak wam się podoba? Co myślicie o jego silnikach, osiągach, stylistyce i ewentualnej konkurencji?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Ostatnio edytowane przez kopson ; 18-02-2019 o 17:49
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2019, 17:35   #2
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,351
Domyślnie Odp: Nowy Focus ST mk4 co myślicie?

Co za artykuł.....

"W przypadku wersji benzynowej inżynierom Forda udało się zwiększyc moc maksymalną o 12% oraz maksymalny moment obrotowy o 17%.
W efekcie 2,3-litrowa jednostka generuje więc 280 KM oraz 420 Nm, który dostępny jest w zakresie od 3000 do 4000 obr/min.
Do prędkości 100 km/h benzynowy Focus ST będzie w stanie rozpędzić się w czasie krótszym niż 6 s."

Focus MK3 ST miał 2.0 EcoBoosta. Mustang i RS chodziły na 2.3EcoBooście.
Więc pisanie o MK4 że ma 2.3 EcoBoosta i że inżynierowi "zwiększyli" moc i moment to jakaś kpina nie podając wyjściowej pozycji do tej porównawczej skali.
Nie no brawo...
250KM z 2.0EcoBoost i nagle 280KM z 2.3EcoBoost... nie no.. jest powód do domu.
Tym bardziej że 2.3EcoBoost w RSie daje 345KM...
No cóż....

Ja rozumiem, że nowe ST nie może zjeść RS'a bo przecież nie zjada się własnych dzieci,
ale pisanie takiego artykułu i jeszcze pogrubianie rzeczy tylko świadczy o portalu i poziomie tego co zostało napisane.


Co do modelu. Nie sądzę, że połknie rywali na śniadanie.
Tak jak MK4 mnie na razie zupełnie nie podnieca i nie myślę o przesiadce z MK3 na MK4, tak bardzo dobrze wiem,
że obecni użytkownicy MK3 ST będą się przesiadać na MK4 tylko z racji lenistwa jak nie będzie się chciało zmieniać przyzwyczajeń.
Jak z MK2RS na MK3RS zmiana była naprawdę diametralna, tak ST3 a ST4 - no cóż... chyba że ktoś naprawdę chce mieć najnowsze to może.
Ale powodów żeby sprzedać, dopłacić, kupić nowe jest za mało. 250 a 280KM w EB to maniacy ST robili sobie spokojnie programem.
A jak się okaże że MK4ST 280KM nie będzie przyjemne do dłubania na więcej, to może się okazać, że sprzedaż nie będzie tak różowa jak się wydaje to specom od marketingu. Widać ile Ford wsadził w marketing MK4, trzy cylindrowego silnika w dodatku z jednym odłączanym.
Sporo wydali na reklamę, oj sporo.

O proszę. Piknęło mi na telefonie.
Obczaj te kocie ruchy:



[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Nie mój klimat, oj nie mój klimat... grafitti na estakadach, "gangsta-rap" i lajki....
no cóż.
Szanowni Państwo - jestem w stanie zrozumieć młodzieżowy styl reklam dla np. Fiesty ST.
Ale dla Focusa ST?
Chyba dział marketingu pomylił kolumny w excelu patrząc na to, kto jeździ Focusami.
Choć kto wie - może oni już wiedzą, że obecni posiadacze Focusów nie będą dolecowym targetem ST MK4 i stąd atak na inną grupę?

Ostatnio edytowane przez edmun ; 18-02-2019 o 18:07
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2019, 21:57   #3
mskgs
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-07-2015
Skąd: Kraków
Model: Mazda 3
Silnik: 2.0 Skyactiv-G 150 KM
Rocznik: 2022
Postów: 313
Domyślnie Odp: Nowy Focus ST mk4 co myślicie?

Ło matko, ta reklama jest tragiczna. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co nie zmienia faktu, że gdybym chciał kupić ST to pewnie miałbym w poważaniu te reklamy. Ale może jednak większość przyciągają takie głupoty? Dziwne, smutne, niezrozumiałe. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mskgs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2019, 22:58   #4
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 10-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Nowy Focus ST mk4 co myślicie?

Reklama jak reklama - trochę durnowata i tyle. Pomijając to, uważam, że wygląd ST-ka jest korzystniejszy, ciekawszy niż zwykłych, cywilnych odmian mk4, które tak średnio mi się podobają, nawet jeśli nie jest to jakaś diametralna różnica. A fotele Recaro wręcz zachęcają do zajęcia miejsca.
Niestety, obawiam się, że odpowiednio wysoka cena sprawi, że będzie to auto wybitnie niszowe wśród sprzedawanych Focusów i przez to trudno dostępne później na rynku używanych. A szkoda ...
Już bazowe wersje Focusa IV (bez rabatów) mają dość wysoko ustawioną cenę.
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2019, 23:33   #5
MrQ
ford::average
 
Avatar MrQ
 
Imię: Qba
Zarejestrowany: 22-01-2011
Skąd: Rze
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2020
Postów: 136
Domyślnie Odp: Nowy Focus ST mk4 co myślicie?

Pytanie czy programem ten silnik pójdzie mocą jak RS... 350-400
MrQ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2019, 08:20   #6
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Nowy Focus ST mk4 co myślicie?

Moim zdaniem reklama idealnie wjeżdża w gusta i styl zachodniej czterdziestoletniej młodzieży. Dla starych kapciuchów ze zobowiązaniami Ford przygotował wersję kombi STDGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. z automatem.

Obstawiam, że na polskim rynku w 2019 i całym 2020 sprzeda się tego łącznie 19 sztuk. MK4 już jest całkiem drogi. ST Line Byznes 1.5EB 182KM M6 kosztuje 100 patyków. Czuję, że ten, ze względu na akcyzę 18,3%, wyjściowo nie zejdzie poniżej 140k. Dwa, trzy dodatki i dobijamy do 160k a tyle to już jest więcej niż i30N Performance z pięcioletnią gwarancją bez limitu kilometrów. Ja wiem, że pewnie będzie można dokupić FordProtect ale czuję, że w przypadku tej wersji mogą to być dodatkowe 3-4k.

A z wyglądu? Tylko ekspert rozpozna z zewnątrz czy to STLine 1.0EB czy ST.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2019, 08:21   #7
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Nowy Focus ST mk4 co myślicie?

Ja czekam na ST - jestem zdecydowany na zakup, nie mam zamiaru zwiększać mocy, wystarczy z zapasem.
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2019, 14:04   #8
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Nowy Focus ST mk4 co myślicie?

Nie zapominajcie, że ten silnik pochodzi z Mustanga, a nie z RS-a. W RS-ie jednak trochę go zmodyfikowali. Nie wiadomo co tutaj zrobili.
Więc jeśli już patrzeć na tuning, to Mustangów EB.

Odróżni się po kolorze od ST-line Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A cena pewnie będzie o tyle samo wyższa od zwykłych wersji jak dla mk3.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2019, 17:17   #9
MrQ
ford::average
 
Avatar MrQ
 
Imię: Qba
Zarejestrowany: 22-01-2011
Skąd: Rze
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2020
Postów: 136
Domyślnie Odp: Nowy Focus ST mk4 co myślicie?

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie zapominajcie, że ten silnik pochodzi z Mustanga, a nie z RS-a. W RS-ie jednak trochę go zmodyfikowali. Nie wiadomo co tutaj zrobili.
Więc jeśli już patrzeć na tuning, to Mustangów EB.

Odróżni się po kolorze od ST-line Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A cena pewnie będzie o tyle samo wyższa od zwykłych wersji jak dla mk3.
heko wrzucał wykresy z 2.3 mustang chip 360/520
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
MrQ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2019, 19:32   #10
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Nowy Focus ST mk4 co myślicie?

Turbo jest inne w Mustangu, kilka gratów pewnie też bo mamy Euro 6dTEMP i WLTP. Nijak wykresy z Mustanga nie przełożą się na FF4ST.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.