Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-08-2018, 19:24   #101
lukasz90.
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-05-2018
Model: mk3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 15
Domyślnie Odp: Błąd P0251 i P1211 wie ktoś co to?

Przygoda jeszcze nie dobiegła konca.... Oddałem auto do innego mechanika tak jak pisałem wcześniej on stwierdził, że jeden wtrysk wymaga regeneracji a reszta wymiany koncówek (jakies tanie zamienniki były) po zrobieniu tego nadal silnik wchodził w tryb awaryjny jedyne co to równiej zaczał pracować. Stwierdził też że pompa zle została zrobiona i polecil reklamacje. Tak właśnie zrobiłem, jednak dziwnym zbiegiem okolicznosci po tygodniu jak im auto oddalem powiedzieli że pompiarzowi który robił im pompe maszyna sie popsuła.... Ustaliłem z nimi ze wezmę pompe i oddam do sprawdzenia/regeneracji na własą rekę i w przypadku zlej regeneracji oddadza mi kase. Tak wiec oddalem do serwisu boscha ktory robi tez pompy delphi zrobił okazalo sie ze sekcja wysokiego cisnienia to złom, wymienili mi głowice i powiedzieli ze pompa jest w 100% sprawna. Dałem tym mechaniką pompe aby włozyli i.....
Po dzisiejszej rozmowie dowiedzialem sie ze pompa jest wlozona ale silnik nierówno pracuje nie ma mocy i kopci.... i w poniedzialek beda "diagnozowac" co jest nie tak.
Pytanie co poszło nie tak? Pompa wtryski po regeneracji a z autem jest gorzej niz przed zrobieniem wtryskow co wiecej wogle przed zaczeciem robienia z nim czegokolwiek...
Czy jest mozliwe aby cos spieprzyli przy wkładaniu pompy ale jak tak to co?

lukasz90. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2018, 20:44   #102
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,761
Domyślnie Odp: Błąd P0251 i P1211 wie ktoś co to?

Cytat:
Napisał lukasz90. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanie co poszło nie tak?
Może rozrząd przestawili?
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2018, 20:57   #103
lukasz90.
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-05-2018
Model: mk3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 15
Domyślnie Odp: Błąd P0251 i P1211 wie ktoś co to?

A przestawiony rozrząd daje właśnie takie efekty w tdci? No i pytanie jak to mozliwe, przeciez powinni uzyc blokady rozrzadu wyciagajac pome i po wlozeniu wyjąc blokade...
Jeżeli tak jest i silnik pracowal przez jakis czas to czy mogło sie cos uszkodzic?
lukasz90. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2018, 10:25   #104
patryk.s
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 28-08-2018
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6tdci
Rocznik: 2015
Postów: 7
Domyślnie Odp: Błąd P0251 i P1211 wie ktoś co to?

aaa

Ostatnio edytowane przez patryk.s ; 04-09-2018 o 19:45
patryk.s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2018, 11:40   #105
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,761
Domyślnie Odp: Błąd P0251 i P1211 wie ktoś co to?

Poczytaj o teście przelewowym oraz o wymianie zaworków wtryskiwaczy i regeneracji pompy CR
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2018, 11:42   #106
patryk.s
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 28-08-2018
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6tdci
Rocznik: 2015
Postów: 7
Domyślnie Odp: Błąd P0251 i P1211 wie ktoś co to?

Test przelewowy... czyli po prostu zacząć od dania wtrysków do sprawdzenia tak?
Czy już w ogóle najlepiej dać do sprawdzenia na stół i wtryski i pompę?
patryk.s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2018, 20:51   #107
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Błąd P0251 i P1211 wie ktoś co to?

Cytat:
Napisał patryk.s Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Test przelewowy... ?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________

668855686

Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 28-08-2018 o 20:54
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2019, 19:06   #108
pawelklepa
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 26-11-2015
Skąd: Kerpen / Niemcy
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie Problem z układem paliwowym 2.0TDCI 130KM

Witam szanownych kolegów,


Na wstępie chcę tylko powiedzieć, iż wiem, że tematów z podobnymi problemami jest sporo, jednak nigdzie nie natrafiłem na konkretne podpowiedzi jak to rozwiązać.

A więc streszcznie całej historii:

Pacjent: jak w tytule, 2002 rok prawie 300.000 na liczniku.
Od dobrych dwóch-trzech miesiecy pojawiała się przekleta sprężynka (kontrolka świec żarowych), spadek mocy, rzadko lecz jednak silnik gasł. Początkowo sporadycznie, lecz problem się powoli nasilał. Po ponownym starcie silnika wszystko wracało do normy. Ostatni miesiąc jeżdżąć spokojnie tak do 120km/h czasami nawet zapominałem, że autko ma problem.
Po podłączeniu pod kompa błąd: P0251 - Zawór regulacji dawki paliwa pompy wtryskowej A.
Wczoraj zacząłem od naprostrzej sprawy, czyli wymiana filtra paliwa. Paliwko ze starego filtra zlane do słoiczka i powiedział bym zero opiłków, poza paroma malutkimi czarnymi paproszkami które i tak na metal nie wyglądały (dosyć długo unosiły się zanim powoli opadły na dno.)

Dzisiaj chcąc zobaczyć czy dało to jakiś efekt poleciałem chwile tak 140-150km/h no i stało się.
Silnik zaczął przerywać, do tego w momencie przerwy zapłonu słychać taki jak by trzask spod maski. Po przejechaniu paru kilometrów autko już nie dało rady.
Doszło naprawdę duże kopcenie.
Na tą chwile odpala z wielkim trudem, trzymając ok 500 obr/min, i tak jakby nie chodzi na wszystkie tłoki. Mega szarpanie silnika i brak reakcji na gaz. Po paru minutach wolne obroty dochodzą do 800/min i praca sie trochę uspokaja. Reakcja na gaz wraca, lecz mam kłęby czarnego dymu i nie wkręca się gładko na wyższe obroty.

Tak więc, to, że jest problem z układem paliwowym już wiem.
Wymiana pompy oraz wtrysków nie opłaca się już w tym aucie. Jednak jeśli były by to tylko same wtryski to bym się tego podjął. W ostatnim czasie zainwestowałem troche w to auto by jeżdżę nim do pracy i szkoda troche oddać za parę groszy.
Pytanie jest czy te dodatkowe objawy mogą wskazywać bardziej konkretnie winowajcę, tak abym mógł spróbować go jeszcze naprawić? Może miał ktoś z was podobną historię i może mnie konkretniej nakierować w którą stronę pójść.
Niestety nie mieszkam w Polsce i u mnie naprawa całego kompletnego układu przewyższy wartość auta prawie dwukrotnie.

Będę wdzięczny za szczere odpowiedzi i brak zbędnego pierdo*enia.

Pozdrawiam
pawelklepa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2019, 19:19   #109
Garbojad
ford::professional
 
Avatar Garbojad
 
Imię: Jaro
Zarejestrowany: 03-09-2006
Skąd: Lubartów
Model: MK3
Silnik: TDDi 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 1,393
Domyślnie Odp: Problem z układem paliwowym 2.0TDCI 130KM

Przypadek jak każdy w tym modelu niczym się nie wyróżnia, zbagatelizowaleś objawy na początku i teraz masz tego efekty, w najlepszym wypadku tylko wtryski do wymiany lub regeneracji, komp do podłączenia i trzeba eliminować po kolei inaczej to tylko wróżbita Maciej ci pomoże.
Garbojad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2019, 19:40   #110
pawelklepa
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 26-11-2015
Skąd: Kerpen / Niemcy
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie Odp: Problem z układem paliwowym 2.0TDCI 130KM

Cytat:
Napisał GARBOJAD Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przypadek jak każdy w tym modelu niczym się nie wyróżnia, zbagatelizowaleś objawy na początku i teraz masz tego efekty, w najlepszym wypadku tylko wtryski do wymiany lub regeneracji, komp do podłączenia i trzeba eliminować po kolei inaczej to tylko wróżbita Maciej ci pomoże.
Ale, żeby tak nagle?
pawelklepa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
kontrolka świec , kopcenie , mondeo , tdci , wtryski


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.