Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-10-2013, 21:28   #11
MstrClarus
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-03-2012
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK1 , MK2
Silnik: TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 23
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI Objawy Spadek mocy Słaba reakcja na gaz Pulsacyjne przyśpieszanie.

Miałem dokładnie takie same objawy tylko w MK1 brak mocy, słaba reakcja na gaz, czasami podczas przyspieszania szarpał, okazało się, że winowajca jest filtr paliwa, od nowości nie był wymieniany chyba.

MstrClarus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2013, 12:48   #12
Renji
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-10-2013
Skąd: Radom
Model: Focus MK3 ST
Silnik: 2,0 EB 250HP
Rocznik: 2017
Postów: 92
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI Objawy Spadek mocy Słaba reakcja na gaz Pulsacyjne przyśpieszanie.

Cytat:
Napisał MstrClarus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem dokładnie takie same objawy tylko w MK1 brak mocy, słaba reakcja na gaz, czasami podczas przyspieszania szarpał, okazało się, że winowajca jest filtr paliwa, od nowości nie był wymieniany chyba.

Mówisz, chyba od tego zacznę bo nie było ruszane za mojego użytkowania a to już 5 lat. Jeszcze drugie tyle chciał bym pojeździć.

A błąd tez ci się świecił, i czy powinien się świecić bo nie wiem jak jest w MK1, do tej pory tłukłem Eskorta 98 od 99. Ten był tak prosty że z niczym nie jeździłem do mechanika i nie szukałem nic po forach.
Renji jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2013, 18:29   #13
MstrClarus
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-03-2012
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK1 , MK2
Silnik: TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 23
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI Objawy Spadek mocy Słaba reakcja na gaz Pulsacyjne przyśpieszanie.

Błąd wykryłem dopiero po podpięciu komputera, niestety nie pamiętam dokładnego kodu błędu ale mimo wszystko polecam ci wymienić filtr bo nawet jeżeli to nie to to na pewno się przyda a nie zaszkodzi
MstrClarus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2013, 07:35   #14
Walut
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-02-2008
Skąd: Chrzanów
Model: focus MKII
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 289
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI Objawy Spadek mocy Słaba reakcja na gaz Pulsacyjne przyśpieszanie.

a ja radzę sprawdzić zawór sterujący turbiną. tak właśnie było u mnie nie było sterowania. po prawej stronie bloku silnika prawie na wierzchu łatwy dostęp montaż i dmontaż. tylko trzeba komuś na chwilę wyjąć bo cena jest wysoka ok 550 zł. i trzeba być pewnym że to właśnie to. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Teraz już nie 136Km a 167Km!! i moment też poszedł do góry z 317 na 405 Nm!
A DPF-a już nie ma !
Walut jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2013, 22:20   #15
Renji
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-10-2013
Skąd: Radom
Model: Focus MK3 ST
Silnik: 2,0 EB 250HP
Rocznik: 2017
Postów: 92
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI Objawy Spadek mocy Słaba reakcja na gaz Pulsacyjne przyśpieszanie.

Nom własnie tak czytam sobie rożne tematy i coraz bardziej stawiam na turbinę, nie mam nikogo kto ma taki sam motor w fokusie ale mam kolegę który ma taki silnik w peugocie ale podejrzewam, że nie będzie pasował. To jednak już 180 000 tysięcy. Na razie jestem w trakcie kupowania ELM, i umówiony na przyszły tydzień na zmianę filtra paliwa.

Co ciekawe zacząłem grzebać w aucie. do tej pory nic się nie działo to robiłem tylko to co trzeba olej filtry. Odkryłem że w moim aucie brakuje bezpiecznika F51. Według tego co wyczytałem odpowiada on za pompę paliwa. Mam tak od początku posiadania auta, ale jest to dla mnie bardzo dziwne. Czyt tak powinno być czy kupiłem roczne auto z już kombinowaną elektryką. Co zauważyłem jeszcze, w tunelu środkowym mam sporo kostek niepodpiętych. 3 z nich to wiem do czego są, mianowicie chodzi o nagrzewnice elektryczną. Nie wiem od czego są te dwie co na zdjęciu i po drugiej stronie przy dźwigni zmiany biegów jest jeszcze jedna ale tej zdjęcia nie zrobiłem. Ktoś podpowie?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Renji jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2013, 16:52   #16
JJCube
ford::average
 
Avatar JJCube
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 23-11-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Focus C-Max Panther Black
Silnik: 2.O TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 66
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI Objawy Spadek mocy Słaba reakcja na gaz Pulsacyjne przyśpieszanie.

Mój przypadek:
Objaw - szarpanie przy delikatnej, miejskiej jeździe w przedziale 1200 - 1600 obrotów.
Po podłączeniu do komputera pokazało, że coś z EGR i faktycznie dźwignia zacinała się w jednym położeniu - wymieniłem na sprawny.
Po wymianie nadal brak większej różnicy - następnie podejrzenie padło na elektrozawór podciśnieniowy sterowania turbiną (czarny między silnikiem a filtrem powietrza) - wymiana - brak zmian.
Po podłączeniu u innego elektryka wyskoczył błąd przepływomierza (coś z temperaturą) - wymiana - jakby się polepszyło ale szarpanie pozostało.
I może najważniejsze - zauważyłem,że gdy delikatnie wciskam gaz i przytrzymam przy ok 1600 obr. turbina cyklicznie załącza się i gaśnie jakby coś ją co chwilę wyłączało.
Na forum jest kilka postów na ten temat ale ciężko coś z nich wywnioskować.

Focus C-Max 2.0 TDCI (DW10) rocznik 2003

PS. Po odłączeniu przepływomierza - samochód jeździ jak należy ale zapaliła się kontrolka silnika i wiadomo, że nie jest to wyjście na dłuższą metę.

Liczę na jakieś wskazówki i Pozdrawiam - Jakub

Ostatnio edytowane przez JJCube ; 02-11-2013 o 12:00
JJCube jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2013, 00:00   #17
Renji
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-10-2013
Skąd: Radom
Model: Focus MK3 ST
Silnik: 2,0 EB 250HP
Rocznik: 2017
Postów: 92
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI Objawy Spadek mocy Słaba reakcja na gaz Pulsacyjne przyśpieszanie.

Może kierownica w turbo jest brudna i się zacina. Zdarzyło mi się taką rozbierać, i czyścić. Ale nie pamiętam od czego to była turbina. Wyczyszczenie pomogło, ale tam było zdiagnozowane, że to na pewno to i turbinę ładnie dało sie rozebrać bez ingerencji w cześć sprężająca smarującą wałek i łożyskowanie. Jedna obejma parę razy młotkiem w korpus i połowa korpusu sekcji napędzającej odpadła. Potem tylko czyszczenie i zmontowanie z powrotem, prosta robota. Ale nie wiem jak jest z tą sprężarką czy w ogóle da sie dostać do kierownicy bez ingerencji w ważniejsze podzespoły sprężarki.
Renji jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2013, 14:59   #18
Renji
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-10-2013
Skąd: Radom
Model: Focus MK3 ST
Silnik: 2,0 EB 250HP
Rocznik: 2017
Postów: 92
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI Objawy Spadek mocy Słaba reakcja na gaz Pulsacyjne przyśpieszanie.

U mnie objawy sie nasilają, doszła nierówna praca silnika na biegu jałowym kiedy silnik jest zimny. No i raz zgasł mi podczas jazdy przy łagodnym hamowaniu silnikiem, i raz sekundę po odpaleniu. Do tej pory mu sie to nie zdarzało. Z utęsknieniem czekam na kabel żeby diagnostykę zrobić.
Renji jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2013, 11:49   #19
Renji
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-10-2013
Skąd: Radom
Model: Focus MK3 ST
Silnik: 2,0 EB 250HP
Rocznik: 2017
Postów: 92
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI Objawy Spadek mocy Słaba reakcja na gaz Pulsacyjne przyśpieszanie.

1 Co już zrobiłem wymieniłem filtr paliwa nie pomogło.
2 Wyczyściłem dokładnie ten trójnik z przepustnicami nie pomogło.
3. Na rozkręcenie EGR nie ma na razie czasu a to więcej roboty bo słaby dostęp nawet po zdjęciu podszybia.
4. Dolot wydaje sie szczelny obejrzałem dzisiaj wszystko dokładnie i nie zauważyłem nieszczelności. Na słuch też nie słychać żeby gdzieś powietrze uciekało przy wyższych obrotach.
5. Odpiłem przepływomierz i tak jak by pomogło ale nie miałem jak zrobić większej trasy.

6. Elektro zawór sterujący kierownicą sprężarki. I coś dzisiaj ciekawego zauważyłem. Takie są chyba dwa, jeden po prawej stronie steruje sprężarką a drugi po lewej stronie bloku nie wiem czym steruję. I myślałem żeby je podmienić.

Dlatego dwa pytania Czym steruje ten po lewej?
Czy jak je zamienię zakładając że jeden jest padnięty to objawy powinny sie zmienić. I wtedy będzie wiadomo że jeden do wymiany. A jak sie nic nie zmieni to znaczy że oba są sprawne albo oba padnięte?
Renji jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2013, 11:51   #20
Gimnastikball
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-11-2006
Skąd: Nowy Tomyśl
Model: Focus MK1
Silnik: 1,8pb
Rocznik: 2002
Postów: 332
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI Objawy Spadek mocy Słaba reakcja na gaz Pulsacyjne przyśpieszanie.

Też nie pamiętam czym, ale mają identyczne numery
Gimnastikball jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.