Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-06-2022, 13:43   #321
mckur
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 21-10-2013
Skąd: Gdańsk
Model: Focus MK III
Silnik: 1.6 95 km diesel
Rocznik: 2011
Postów: 10
Domyślnie Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range

Witam, mam problem po wymianie oleju w Fusion 2015 rok 2.0 ben 240 km cos przez pierwsze kilka km jakby brzęczy, potem to ustaje, auto jedzie normalnie nic sie nie dzieje, robi tak tylko jak jest zimny, przed wymiana tego nie robił, ktoś miał pododby problem ?

mckur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2022, 19:23   #322
Robo565
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-06-2022
Model: Ford fusion
Silnik: 2.0
Rocznik: 2018
Postów: 2
Domyślnie Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range

Czy ktoś z was w temacie szarpan, przeciągania próbował zaktualizować sterownik silnika oraz moduł skrzyni biegów (Gsm) ?
Na zagranicznym forum piszą, że jest wydany jakiś update odnośnie problemów w tej skrzyni
Robo565 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2022, 12:56   #323
pykacz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-12-2015
Model: Mondeo MK5 automat
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2016
Postów: 2
Domyślnie Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range

Cytat:
Napisał danwit2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak jak wcześniej ja i koledzy pisali, żeby dostać się do filtra trzeba demontować skrzynie i ją rozkręcać. Innej możliwości nie ma! To co na zdjęciach pokazujesz to jest sterownik skrzyni. Co do ilości oleju to przy normalnym spuszczaniu zejdzie go ok. 4,5 litra. Po spuszczeniu i dolaniu tej ilości należy sprawdzić poziom
Witam wszystkich.
Od przodu na dole skrzyni 6f35 pojawił się olej. Nie leje się jakoś mocno, ale kapie i nieco mnie to niepokoi. Byłem pewien, że wystarczy tylko odkręcić i uszczelnić osłonę, ale danwit2 napisał, że to czarne, to sterownik skrzyni. Jestem umówiony w serwisie i chciałbym prosić o Wasze info, czy to aby nie może być wyciek z jakiegoś uszczelnienia wewnątrz skrzyni? Czy też sterownik ma kontakt z olejem i po uszczelnieniu dekla wszystko powinno być ok? Nie chciałbym przepłacić, a Wasze informacje zawsze są bezcenne i otwierają nowe horyzonty.
Pozdrawiam.

PS. Przepraszam, ale w ostatniej chwili wpadło mi zdjęcie miski olejowej skrzyni i wychodzi mi na to, że to chyba jednak nie jest to samo, co w poście fido z 19.01.2020.
Jeszcze raz pozdrawiam.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20220830_165050.jpg (89.1 KB, 57 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez pykacz ; 09-09-2022 o 13:44
pykacz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2022, 19:54   #324
danwit2
ford::advanced
 
Imię: danwit2
Zarejestrowany: 01-01-2017
Skąd: Warszawa
Model: Escape / Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost / 3.5 V6
Rocznik: 2017 / 2017
Postów: 444
Domyślnie Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range

to co pisałem to dokładnie obudowa sterownika i masz racje, że odkręcenie jego i nowe uszczelnienie może dać pożądany efekt.
danwit2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2022, 20:27   #325
pykacz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-12-2015
Model: Mondeo MK5 automat
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2016
Postów: 2
Domyślnie Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range

Dzięki! Jeszcze raz pozdro!
pykacz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2023, 08:22   #326
mik99
ford::advanced
 
Avatar mik99
 
Zarejestrowany: 26-10-2014
Model: Focus MKII
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2005
Postów: 252
Domyślnie Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range

Odkopuję temat. Czy skrzynia 6F z MK5 2.0 EB podejdzie do Fusiona 2.0 EB ? z tego co widzę to są te same skrzynie, różnica polega na tym, że od Mondeo ma chyba chłodnice oleju ? a jakoś nie kojarzę by moje auto miało dodatkową wtyczkę ?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
IkoBiust 2.0 240ps TuxedoBlack, Dynamic Led, St Line grill, 19 inch black wheels Sync2 3.10 PL+Ford F6 EU/PL. +IkoBiust 2.0 240 White Platinum Metallic Tri-coat
mik99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2023, 10:38   #327
Stan10
ford::beginner
 
Imię: Stanisław
Zarejestrowany: 04-02-2023
Skąd: Tarnów
Model: fordescape
Silnik: 1499
Rocznik: 2019
Postów: 13
Domyślnie Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range

Cytat:
Napisał Jakub Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W USA zaleca się wymianę oleju co 60 tyś km.
W swoim Fordzie Escape 1 5 182 km (benzyna )2019 r p.zmieniałem olej po przebiegu 80 tys km .Chociaż producent zaleca 140 000 tys .Następną wymianę fachowiec zaleca co 60 000 tys. km.
Stan10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2023, 12:08   #328
keplak
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 27-04-2019
Skąd: Otwock
Model: ford escape se
Silnik: 2.5 hybryda
Rocznik: 2020
Postów: 161
Domyślnie Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range

Witam szanownych Kolegów .Znalazłem ten wątek przy okazji moich " problemów " z tą skrzynią . Auto to Escape 2.0 2014 rok po przejechaniu 17 tysięcy km. Po odebraniu samochodu od blacharza po kilkunastu kilometrach pojawił mi się komunikat w zegarach " awaria skrzyni serwis .... " . Auto zachowuje się normalnie , skrzynia płynnie przełącza ( od pojawienia się tego komunikatu zrobiłem już kilkaset kilometrów ) , wszystko działa bez zarzutu . Czasami ten alert samoczynnie znika aby się znów pojawić . Nie ważne czy zimny silnik czy gorący , czy auto jedzie czy stoi . Forscan nie widzi żadnych błędów ! . Sprawdzałem również u mechanika jego sprzętem diagnostycznym i też nic nie znalazł.
Panowie macie jakiś pomysł co u licha się dzieje . Z góry dziękuję za pomoc .
keplak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2023, 11:25   #329
Piotero
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-10-2021
Model: EcoSport
Silnik: 1.0
Rocznik: 2019
Postów: 6
Domyślnie Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range

Panowie mam problem z skrzynia biegów w fusionie 2019 2.0 4x4 podczas jazdy w czasie gwałtownego ruszania wyskoczył mi błąd "serwis" na liczniku i auto ograniczyło moc (jechał max 40km/h). Podczas przełączania z P na R i potem na D w obydwu przypadkach czuć mocne uderzenie a przy powrocie na P tego nie ma. Forscan pokazuje 3 błędy odnośnie czujnika temperatury płynu przekładniowego (P0710, P0713, P0713-C) oraz gdy uruchomię silnik wentylatory chłodnic pracują na maxa. Czujnik temperatury płynu przekładniowego pokazuje -40 stopni. Kiedy skasuje wszystkie błędy, biegi przerzuca bez żadnego uderzenia, jak tylko dodam gazu wyskakuje błąd i czuć uderzenia przy zmianie.

Gdzie znajduje się dany czujnik i jakie wartości powinien mieć? Czy aby dostać się do tego czujnika muszę demontować skrzynie?
Piotero jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.