Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|pomorska

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-08-2018, 14:56   #1
ani.kissa
ford::amateur
 
Imię: Anna
Zarejestrowany: 25-11-2016
Skąd: Gdynia
Model: Focus MK3
Silnik: 1560 TDCI 115
Rocznik: 2011
Postów: 0
Domyślnie Focus 2011 awaria asystenta parkowania - gdzie naprawić?

Dzień dobry,
Pierwsza awaria Fokusa – dzisiaj przy włączeniu wstecznego komputer zaśpiewał, że jest awaria asystenta parkowania. Na centralnym wyświetlaczu (duży) na chwilę pokazuję się info o awarii, po czym znika, na małym też, i cały czas wyświetla się żółta kontrolka. Kontrola systemu pokazuje awarię asystenta parkowania. Po włączeniu przyciskiem dokładnie to samo. Chwilę wcześniej parkowałam tyłem i wszystko działało ok.
Jedyne, co przyszło mi do głowy to sprawdzenie bezpiecznika, na razie go zlokalizowałam w instrukcji, jutro sprawdzę. A dalej co?
Nie jest to awaria, która uniemożliwia jazdę, ale boli okrutnie – oprócz przepalonych żarówek do tej pory autko chodziło jak szwajcarski zegarek.
Od razu zaznaczę, ze jestem babą i oprócz sprawdzenia bezpiecznika i ewentualnie wymiany nie zrobię nic. Może ktoś polecić warsztat/miejsce, w którym można coś takiego sprawdzić i naprawić?
Jestem z Gdyni.

ani.kissa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2018, 21:38   #2
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Focus 2011 awaria asystenta parkowania - gdzie naprawić?

Warto zacząć od sprawdzenia błędów,wtedy powinno okazać się,czy to coś poważnego,czy błahostka .
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2018, 22:20   #3
fordlove
Zablokowany
 
Imię: Jarosław
Zarejestrowany: 02-08-2018
Skąd: Dębica
Model: Ford
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus 2011 awaria asystenta parkowania - gdzie naprawić?

ja to ze wszystkim musze podjezdzac do mechaników ;/
fordlove jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2018, 00:00   #4
Abermon
ford::beginner
 
Avatar Abermon
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 14-12-2017
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 2.0 tdci PS
Rocznik: 2016
Postów: 47
Domyślnie Odp: Focus 2011 awaria asystenta parkowania - gdzie naprawić?

Mialem kiedyś taką samą usterkę. Winny był przetarty przewód od jednej z czujek zderzaka tył. W kombi, wiazka czujników jest tak fatalnie ułożona, praktycznie lezy wewnątrz zderzaka, w piachu i syfie z drogi. Polecałbym zajrzeć w to miejsce.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Abermon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2018, 11:48   #5
ani.kissa
ford::amateur
 
Imię: Anna
Zarejestrowany: 25-11-2016
Skąd: Gdynia
Model: Focus MK3
Silnik: 1560 TDCI 115
Rocznik: 2011
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus 2011 awaria asystenta parkowania - gdzie naprawić?

Dziękuję za odpowiedzi. Dzisiaj nie zdążyłam nawet zajrzeć do bezpieczników, bo... wszystko działa normalnie...
Wczoraj po ujawnieniu się awarii zrobiłam kilka przystanków, z wyłączeniem wszystkiego i zamknięciem auta, najdłuższy na ok pół h. Nie pomagało. Dziś rano auto jak nowe. Cud?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ani.kissa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2018, 12:13   #6
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,529
Domyślnie Odp: Focus 2011 awaria asystenta parkowania - gdzie naprawić?

Wilgoć albo drgania.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2018, 15:53   #7
ani.kissa
ford::amateur
 
Imię: Anna
Zarejestrowany: 25-11-2016
Skąd: Gdynia
Model: Focus MK3
Silnik: 1560 TDCI 115
Rocznik: 2011
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus 2011 awaria asystenta parkowania - gdzie naprawić?

Wracam z tematem, bo i problem wrócił, po miesiącu, ale za to na dobre.
Został już zdiagnozowany, komputer mówi, że to czujnik tył. I zgadza się, to podejrzewałam, tym bardziej, że parkuję codziennie przytulając się tylnym zderzakiem do drzewa, i mam awet przeterty zderzak tuż obok czujnika.
I mam w związku z tym pytanie - czy przy zakupie czujnika ma znaczenie fakt, że auto ma system automatycznego parkowania równoległego, tzn czy są różne czujniki dla aut bez asystenta i z nim?
Znalazłam taki [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] dokładnie do mojego modelu, tylko czarny - auto jest białe, zderzaki i czujniki też. Powinnam szukać białego???
Wybaczcie, jeśli zadaję głupie pytania, ale jestem komplenie zielona.
ani.kissa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2018, 16:26   #8
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Focus 2011 awaria asystenta parkowania - gdzie naprawić?

Biały czujnik znajdziesz w ASO i to za podobną cenę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2018, 16:34   #9
ani.kissa
ford::amateur
 
Imię: Anna
Zarejestrowany: 25-11-2016
Skąd: Gdynia
Model: Focus MK3
Silnik: 1560 TDCI 115
Rocznik: 2011
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus 2011 awaria asystenta parkowania - gdzie naprawić?

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Biały czujnik znajdziesz w ASO i to za podobną cenę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To chyba najlepsze wyjście, tym bardziej że nadal zgłębiam temat i widzę, że są różne czujniki na przód/tył, boczne, wewnętrzne itp, w innych miejscach widzę po prostu "czujnik", bez wyszczególniania czy przód czy tył, czy wewnątrzny czy boczny.
ani.kissa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.