Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-10-2018, 14:16   #41
Matique
ford::average
 
Avatar Matique
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 14-04-2011
Skąd: Nowy Sącz
Model: Mondeo Titanium X MK4 , Ford KA MK2
Silnik: 2.5T i5 , 1,2
Rocznik: 2008 , 2009
Postów: 112
Domyślnie Odp: 2.5T Zmiana pompy paliwa na wydajniejszą, siepanie

Fajnie jest zmienić Dv na np. forge seryjna nie utrzyma wyższego ciśnienia w zestawie sa sprezyny ,wybierz tą średnio twardą ale twardszą niż seryjna (pisaliśmy o tym wyżej z Clinerem) któremu jeszcze raz dziękuję za dużą pomoc. Następnie warto zamienić gruszkę na np. Turbosmart jest twardsza. Mondeowe gruszki w 2.5 czesto padają i zawieszają się. Sprawdz czy przewody od bs nie są pozamieniane. U mnie były, mechanicy sie zbyt spieszyli. Zwróć uwagę na filtr powietrza czy nie jest zapchany, najlepiej wymień na jakiegoś dobrego mann, lub sportowego K&N (wkładka) Cliner pisał że jako że jest to filtr olejowy ,może zabrudzić dolot i maf, ale nie potwierdzam tego, po pół roku od zalozenia kaena rozbierałem dolot maf kolektor i co sie dalo w celu sprawdzenia szczelności, i dolot jest czysty jak łza.
Generalnie fajnie jest też wymienić wtryski na rs-owe, właściwie u mnie to odmieniło oblicze auta. Po ponownym strojeniu szarpanie znikło i pojawiło się 285KM oraz 445Nm . Narazie auto jeździ perfekcyjnie, Auto ogarniał Heko poradził sobie z nim perfekcyjnie, nie wspominając już o mega uprzejmej obsłudze i wyczerpujących odpowiedziach nawet na moje najgłupsze pytania. Dołączam wykres.

Bump: A tak jeszcze spytam , czy ten bs to dobry jakiś założyłeś? U mnie po zmianie bs szarpanie wystepowalo 80% rzadziej a po ponownym strojeniu znikło całkiem
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg cbdeba4615e2c829gen.jpg (62.1 KB, 69 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez Matique ; 04-10-2018 o 15:01
Matique jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2018, 15:37   #42
Kill3rReaper
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 24-01-2010
Skąd: Bełchatów, Łódź, Warszawa
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 18
Domyślnie Odp: 2.5T Zmiana pompy paliwa na wydajniejszą, siepanie

Cytat:
Napisał kordyl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W sumie racja, ale jak byłem na strojeniu, to auto było diagnozowane czy jest sprawne i czy nadaje się pod chip. Nie zapłacił bym, gdyby tuner powiedział mi, że zrobił chip, ale nie ma żadnych przyrostów bo auto nie sprawne.
No ja podobnie... Jak się okazało, że z autem jest coś nie tak to powinno się przerwać chipowanie, wrócić na serię i kazać naprawić auto i wrócić z powrotem. A tak to ani mocy, ani 2k pln... Po tej poprawce chipa to już w ogóle wydaje się, że jest totalna seria. Teoretycznie z tego co tuner mówił, to jak naprawię problem powinno wskoczyć 30KM i jakieś 90Nm (niby ustawiony jest na jakieś 400Nm). Co ja mam jeszcze wymienić, by tam moc "zaskoczyła"? Czy może został cofnięty do serii, a ja szukam od roku czasu wiatru w polu, bo żadnego chipa nie ma?
Jak żyć... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kill3rReaper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2018, 16:08   #43
dlugi91
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-01-2017
Skąd: Pniewy
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.5t + LPG
Rocznik: 2007
Postów: 222
Domyślnie Odp: 2.5T Zmiana pompy paliwa na wydajniejszą, siepanie

Hamownia prawdę ci powie, także podjedź na jakąś, sprawdź i będziesz wiedzieć na czym stoisz.

Wysłane z niewybuchającego Szajsunga
dlugi91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2018, 10:01   #44
Kill3rReaper
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 24-01-2010
Skąd: Bełchatów, Łódź, Warszawa
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 18
Domyślnie Odp: 2.5T Zmiana pompy paliwa na wydajniejszą, siepanie

Cytat:
Napisał dlugi91 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hamownia prawdę ci powie, także podjedź na jakąś, sprawdź i będziesz wiedzieć na czym stoisz.

Wysłane z niewybuchającego Szajsunga
No tak jak napisałem parę postów wcześniej:
Aktualnie jest 308Nm i 222KM (tj po poprawce "szarpiącego programu").
Seria to było 306Nm i 204KM.
Szarpiący chip (wypadające zapłony): 373Nm i 244KM.
Kill3rReaper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2018, 11:02   #45
kordyl
ford::professional
 
Avatar kordyl
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Warszawa-Sejny
Model: Mondeo TitaniumX Panther Black
Silnik: 2,5T 258KM 396Nm
Rocznik: 2007
Postów: 1,290
Domyślnie Odp: 2.5T Zmiana pompy paliwa na wydajniejszą, siepanie

To chyba trzeba wrócić do serii i zobaczyć co wtedy się dzieje.
__________________
kordyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2018, 11:07   #46
Kill3rReaper
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 24-01-2010
Skąd: Bełchatów, Łódź, Warszawa
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 18
Domyślnie Odp: 2.5T Zmiana pompy paliwa na wydajniejszą, siepanie

To może jeszcze korzystając z okazji... Czy ktoś się orientuje czy Kreator Mocy w Warszawie to dobre miejsce na odstawienie auta na chipa? Zastanawiam się czy do nich nie podjechać, mam całkiem blisko, ale z opiniami różnie bywa...
Kill3rReaper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2018, 12:30   #47
kordyl
ford::professional
 
Avatar kordyl
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Warszawa-Sejny
Model: Mondeo TitaniumX Panther Black
Silnik: 2,5T 258KM 396Nm
Rocznik: 2007
Postów: 1,290
Domyślnie Odp: 2.5T Zmiana pompy paliwa na wydajniejszą, siepanie

Mam tam robiony chip w lutym 2014 (więc już trochę) i wszytko ok.
__________________
kordyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2018, 18:32   #48
Matique
ford::average
 
Avatar Matique
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 14-04-2011
Skąd: Nowy Sącz
Model: Mondeo Titanium X MK4 , Ford KA MK2
Silnik: 2.5T i5 , 1,2
Rocznik: 2008 , 2009
Postów: 112
Domyślnie Odp: 2.5T Zmiana pompy paliwa na wydajniejszą, siepanie

Cytat:
Napisał Kill3rReaper Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No ja podobnie... Jak się okazało, że z autem jest coś nie tak to powinno się przerwać chipowanie, wrócić na serię i kazać naprawić auto i wrócić z powrotem. A tak to ani mocy, ani 2k pln... Po tej poprawce chipa to już w ogóle wydaje się, że jest totalna seria. Teoretycznie z tego co tuner mówił, to jak naprawię problem powinno wskoczyć 30KM i jakieś 90Nm (niby ustawiony jest na jakieś 400Nm). Co ja mam jeszcze wymienić, by tam moc "zaskoczyła"? Czy może został cofnięty do serii, a ja szukam od roku czasu wiatru w polu, bo żadnego chipa nie ma?
Jak żyć... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przeciez pisałem wyżej co jeszcze przydaloby się wymienić i kolega cliner tez pisal co w swoim smax robil. Pompa paliwa sprawna ? Chyba 3 bary powinna dawac.

Bump: A dzwoniles do Heko ze swoim problemem ? Albo do fsv performance
Matique jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2018, 18:36   #49
Kill3rReaper
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 24-01-2010
Skąd: Bełchatów, Łódź, Warszawa
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 18
Domyślnie Odp: 2.5T Zmiana pompy paliwa na wydajniejszą, siepanie

Cytat:
Napisał Matique Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przeciez pisałem wyżej co jeszcze przydaloby się wymienić i kolega cliner tez pisal co w swoim smax robil. Pompa paliwa sprawna ? Chyba 3 bary powinna dawac.
Żadnego checka w związku z ciśnieniem paliwa nie miałem.
No i na LPG też szarpał. Nawet jak gazownik celowo "przelewał" wtrysk, bo wg niego to właśnie wyglądało, jak by wtryski nie wyrabiały, ale efekt był ten sam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kill3rReaper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
2.5t , mondeo mk4 , pompa paliwowa


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.