Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Dealerzy, ASO i stacje paliw

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-09-2018, 12:48   #1
msztolcman
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-08-2018
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo MkV
Silnik: EcoBoost 1.5
Rocznik: 2018
Postów: 6
Question uszkodzenie lakieru stwierdzone przy odbiorze - przysługuje jakieś odszkodowanie?

Cześć,

Niedawno odebrałem z salonu nowe auto. Okazało się przy odbiorze że jest uszkodzenie lakieru. Zostało to od razu wpisane w protokół odbiorczy, i umówiłem się z ASO na dodatkowe oględziny, a po oględzinach dogadaliśmy się na przemalowanie calego dachu od nowa.
Teraz pytanie: czy przysługuje mi lub chociaż powinienem powalczyć o jakieś odszkodowanie/bonusy z tytułu uszkodzonego auta/obniżonej wartości auta? Na co zwrócić uwagę i jak to ew. przedstawiać w trakcie rozmowy?

msztolcman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2018, 19:40   #2
janburkat111
ford::beginner
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 29-11-2017
Skąd: Kraków
Model: Transit Custom
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 13
Domyślnie Odp: uszkodzenie lakieru stwierdzone przy odbiorze - przysługuje jakieś odszkodowanie

Myślę że w momencie stwierdzenia uszkodzeń lakieru powinieneś wystąpić z wnioskiem o odstąpienie od umowy gdyż zakupiłeś nowy pojazd wolny od wad.
A sprawdzałeś inne elementy pojazdu ???
Nie chce cię martwić ale podczas transportu występują szkody.
Jeżeli jeszcze nie malowali dachu weż sprawdż grubość powłoki lakieru na całym pojeżdzie najlepiej z rzeczoznawcą.

Ostatnio edytowane przez janburkat111 ; 20-09-2018 o 12:13
janburkat111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2018, 19:08   #3
msztolcman
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-08-2018
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo MkV
Silnik: EcoBoost 1.5
Rocznik: 2018
Postów: 6
Domyślnie Odp: uszkodzenie lakieru stwierdzone przy odbiorze - przysługuje jakieś odszkodowanie

Cytat:
Napisał janburkat111 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Myślę że w momencie stwierdzenia uszkodzeń lakieru powinieneś wystąpić z wnioskiem o odstąpienie od umowy gdyż zakupiłeś nowy pojazd wolny od wad.
Kwestia podejścia, mi akurat samo istnienie tej usterki nie przeszkadzało, ważniejsze dla mnie było co z tym zrobią później...

Cytat:
Napisał janburkat111 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A sprawdzałeś inne elementy pojazdu ???
Sprawdzałem, ale bez pomiarów lakieru. Aczkolwiek sprawdzenie polegało na dość dokładnym ibejrzeniu całości, zajrzenie w każdy kąt, uruchomienie kilku rzeczy i sprawdzenie czy działa.

Cytat:
Napisał janburkat111 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie chce cię martwić ale podczas transportu występują szkody.
Zdaję sobie sprawę, naczytałem się nieco zanim zamówiłem auto.

Dzięki bardzo za odpowiedź, także tą pierwotną ;)
msztolcman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.