Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-04-2013, 11:20   #21
Josh
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-03-2010
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo mkV Titanium
Silnik: 2.0 TDCi 150km
Rocznik: 2015
Postów: 127
Domyślnie Odp: Trudny rozruch Focus 1.8 TDCI 100 KM

Jak go odpalam to od razu mi chwyta (kręci może 1-2 sekundy), tylko na zimnym (po uruchomieniu) chwile potelepie na niskich obrotach i zgaśnie, albo wskoczy na prawidłowe obroty, gdy zgaśnie to za drugim razem pięknie odpala.

Poza tym auto zbiera się ładnie, nie szarpie (trochę na zimnym silniku), przyspiesza elegancko, nie dymi nawet po depnięciu, oleju nie bierze, więc ta słaba kompresja chyba odpada.

To wszystko dzieje się przy odpalaniu, zimą aż tak źle nie było.
Może coś ze ssaniem? Niedawno miałem wymieniany regulator napięcia, może tu tkwi problem.

Josh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2018, 20:21   #22
msati
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-05-2017
Model: Focus MK1
Silnik: 1,8 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 9
Domyślnie Odp: Trudny rozruch Focus 1.8 TDCI 100 KM

A więc Panowie i Panie.
Po wielu próbach i testach, założyłem wszędzie gdzie się da przewody igelitowe przezroczyste na cały układ paliwa.
Co się okazało, powietrze z filtra, co za tym idzie i z pompy i przelewów wtrysków. Wszędzie powietrze i cofanie się paliwa do zbiornika...wrrrr.
Metodą eliminacji okazało się, że jednak główną przyczyną jest filtr.
Kupiony nowy, miesiąc wcześniej bosch, podczas pracy silnika odpięty z mocowania i przewrócony do góry nogami nagle zaczął pracować normalnie po pewnym czasie, bez pęcherzy.
Zaślepiony powrót z pompy na filtrze, został skierowany bezpośrednio do zbiornika. Po obróceniu filtra wszystko się odpowietrzyło i brak powietrza, gdy filtr wrócił na swoje miejsce znów powietrze.
Okazało się, że prawdopodobnie filtr zaciąga powietrze na zagięciu denka filtra z korpusem. (sprawa miała miejsce przy 2 różnych filtrach różnych producentów )
Kupiłem filtr z dwoma wyjściami ( bodajże z vw ), przerobiłem układ, że powrót z pompy bezpośrednio do baku, a przez filtr idzie ze zbiornika, a następnie zasilanie do pompy, i na tym objawy problemu z rozruchem się skończyły.
Zauważyłem natomiast (wcześniej było to samo ), że po odkręceniu korka paliwa jest zasysanie powietrza, czyli niesprawny zawór odpowietrzający bak, jeszcze to do wyeliminowania i fordzik będzie śmigał
msati jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.