Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Blacharstwo/lakiernictwo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-09-2018, 17:21   #31
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: stłuczka st220

Pierwsze dwa zdjęcia nie dają podstaw by uznać, że dane uszkodzenie jest świeże. Na krawędziach pęknięć widoczna jest warstwa kurzu, a to nie stanie się w jeden dzień. Ponadto nie ma tam żadnych elementów, które mogły by spowodować takie pęknięcia (nic nie mogło by się tak odkształcić, by doszło do kontaktu tych elementów) Trzecie zdjęcie wskazuje na uszkodzenie świeże. Pytanie, kiedy zrobione były te fotki?
Cytat:
Napisał Przemooo30 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rzeczoznawca powinien wiedzieć na wskutek jakiego uderzenia, jakie uszkodzenie zachodzi.
Tak, oczywiście. Pod warunkiem, że ów rzeczoznawca ma doktorat w tej dziedzinie, lub - jak w moim przypadku - zajmuje się także rekonstrukcją wypadków drogowych i potrafi określić wartość i wektory oddziałujących na poszczególne elementy sił.
Cytat:
Napisał Przemooo30 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i czy warto jeszcze ściągać ten zderzak czy nie.
Tak. Nie dość, że warto, to trzeba i to choćby tylko dlatego, by ustalić, czy czasem jakiś odkształcony element, w najbliższym czasie nie zrobi ci dziury w chłodnicy, nie przetnie jakiegoś kabla, czy węża. Takie prowizoryczne naprawy, jak prezentujesz na tych fotkach mają to do siebie, że są prowizoryczne. W rozumieniu dosłownym, są dopuszczalne jeśli trzeba dotrzeć do domu na własnych kołach. Ja jednak nie znajduję żadnego usprawiedliwienia dla dalszego korzystania z auta w takim stanie technicznym. Przecież drgania, wstrząsy mogą spowodować, że te "poprawki" puszczą, zderzak się oderwie, wpadnie pod koła i pojedziesz (nie daj Bóg) pod koła ciężarówki jadącej z przeciwka. Nie wyobrażam sobie ponadto, by jakikolwiek diagnosta postawił pieczątkę pod pozytywnym badaniem technicznym.

__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2018, 15:49   #32
Przemooo30
ford::average
 
Imię: NetPro24
Zarejestrowany: 01-12-2017
Skąd: Kostrzyn nad odrą
Model: St230
Silnik: 3.0
Rocznik: 2002
Postów: 77
Domyślnie Odp: stłuczka st220

Dzięki wielkie za odpowiedź. Ten element na trzecim zdjęciu to jest ślizg? W takim razie powinna być zlecona jego wymiana? Wiąże się to demontażem i montażem wiec sprawa niebanalna.
Co rozumiesz przez "poprawki"? Moje nagięcie zderzaka, w celu aby tak nie zwisał jak od razu po zdarzeniu?
Co byś zrobił na moim miejscu? Takie luźne pytanie, możesz odp na priv. Liczyłem, że za odebraną kasę wstawię gaz, ale teraz zastanawiam się czy całość nie zlecić warsztatowi i ewentualnie dopłacić.
Czy te pęknięcia pasa przedniego dyskwalifikują jego funkcje? Trzeba go wymienić czy będzie mógł zostać? Bo jak zaraz mi każą wymieniać pół przodu za moją dopłatą, to też bez sensu.
Te 3 fotki robiłem parę dni temu, po 2 miechach od kolizji, miejsce się nie zabrudziło widocznie mocno i nie zakurzyło.
Dziękuję za wszelkie podpowiedzi.
Zastanawiam się czy zdjęcie zderzaka nie lepiej przeprowadzić z jakimś rzeczoznawcą (zdjąć przy nim zderzak) i zrobić to po ponownej wycenie aktualnego ubezpieczyciela - Comepnsa, gdyby znów zbyt nisko wycenili szkodę, ale chyba jednak postaram się go zdjąć dziś i zrobić foty ewentualnych uszkodzeń, jeśli się znajdą i od razu wskażę je teraz. Nie wiem czy sam coś tam się dopatrzę, a weź potem poskładaj ten zderzak na trytki, to wtedy dopiero mi odleci podczas jazdy. Porobię foty i pójdę za tym ślizgiem (jeśli to ślizg).
Jakich elementów brakuje w moim Steku z przodu,? Które musiałbym dokupić aby zderzak odpowiednio i bezpiecznie zamontować?

Ostatnio edytowane przez Przemooo30 ; 17-09-2018 o 16:43
Przemooo30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2018, 21:04   #33
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: stłuczka st220

Cytat:
Napisał Przemooo30 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakich elementów brakuje w moim Steku z przodu,? Które musiałbym dokupić aby zderzak odpowiednio i bezpiecznie zamontować?
Kolego, ja nie jestem jasno, ani ciemno widzem, nie wróżę z fusów po kawie, układu gwiazd, ani kart. Wiem natomiast, że pod skorupą zderzaka znajdują się wzmocnienia, ślizgi i zaczepy, które nie są widoczne z zewnątrz (trzeba zdjąć zderzak). Jak na razie dopiero trzy miesiące zdejmujesz ten zderzak i pytasz, co tam jeszcze jest uszkodzone, co można by podciągnąć pod rzeczoną szkodę. Rozumiem, że w przedmiocie likwidacji szkód nie masz doświadczenia, ale uzasadnij mi proszę za jakie grzechy mam "odpalać" program ekspercki (korzystanie z audatexu, audavinu, info eksperta jest płatne), skoro Twoje zaangażowanie można porównać do starego kawału o leniwym żydzie "Icek chcesz sto marek? - tak, włóż mi do kieszeni".

Bump:
Cytat:
Napisał Przemooo30 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zastanawiam się czy zdjęcie zderzaka nie lepiej przeprowadzić z jakimś rzeczoznawcą (zdjąć przy nim zderzak) i zrobić to po ponownej wycenie aktualnego ubezpieczyciela - Comepnsa, gdyby znów zbyt nisko wycenili szkodę, ale chyba jednak postaram się go zdjąć dziś i zrobić foty ewentualnych uszkodzeń, jeśli się znajdą i od razu wskażę je teraz. Nie wiem czy sam coś tam się dopatrzę, a weź potem poskładaj ten zderzak na trytki, to wtedy dopiero mi odleci podczas jazdy.
Napisałem Ci w pierwszym moim poście tego tematu, że do oględzin trzeba zdjąć zderzak. W poście na stronie drugiej (z datą 03.08 ), napisałem: "Wycena szkody jest obowiązkiem ubezpieczyciela, ale nie ma on obowiązku rozbierać wozu na czynniki pierwsze, w celu stwierdzenia, co uległo uszkodzeniu. To poszkodowany ma udostępnić pojazd do oględzin, może także sprowadzić mechanika, który zdemontuje niektóre elementy, aby ujawnić, co pod spodem (kosztem pracy tego mechanika można obciążyć ubezpieczyciela)." Gdybyś się zastosował do tych wskazówek, to miałbyś już dawno kompletną wycenę (pewnie z zaniżoną wartością, ale z pełnym opisem uszkodzeń) i zderzak zamontowany przez mechanika.
__________________
§23

Ostatnio edytowane przez hak64 ; 17-09-2018 o 21:26
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.