Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-10-2017, 20:41   #1
fordmk42011
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-10-2017
Model: Mondeo
Silnik: Benzyna
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie 2.0 benzyna - gaśnie po odpaleniu

Witam mam problem z moim autem Ford Mondeo 2.0 benzyna rocznik 2011 145 km po lifcie, ma spory przebieg ok 200 000 km. Auto posiada sekwencyjną instalacją gazową mam problem przy zimnym starcie. Auto odpala potem obroty spadają i gaśnie. Po kolejnym odpaleniu auta wszystko jest ok. Przepustnica była czyszczona , świece były wymienione, wtryski były czyszczone zawór egr został wymieniony w ASO. Odłączałem instalację gazową aby wykluczyć problem z instalacją po adaptacji problem nie zniknął. Próbowałem zmienić stację paliw z Orlenu na Shell też nie pomogło( leję benzynę 95 V-power albo 98 Verva).Auto jest zadbane wszystko na bieżąco było wymienione. W Aso nie udało się zdiagnozować usterki może ktoś ma jakiś pomysł?


Ostatnio edytowane przez SRS ; 24-08-2018 o 18:16 Powód: literówka
fordmk42011 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2018, 22:14   #2
b4rt3zz
ford::beginner
 
Imię: Bart
Zarejestrowany: 22-05-2016
Skąd: GDAŃSK
Model: Focus MKII
Silnik: 1.6 PB
Rocznik: 2008
Postów: 23
Domyślnie Odp: Ford Mondeko MK4 2.0 benzyna gaśnie po odpaleniu

Czy udało Ci się rozwiązać problem?

Sorki za odkopanie, ale ciekawi mnie sytuacja.

Pozdrawiam
b4rt3zz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2018, 19:01   #3
Yoo!
ford::advanced
 
Avatar Yoo!
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-07-2016
Skąd: Chorzów
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 145km
Rocznik: 2008
Postów: 398
Domyślnie Odp: Ford Mondeko MK4 2.0 benzyna gaśnie po odpaleniu

Mnie też, bo mam ten sam problem.
Przyjechałem normalnie pod dom. Po 2 godzinach wsiadam,odpalam i po 2,3 sekundach auto gaśnie. Nic nie daje Wyciskanie pedału gazu. Na benzynie i na gazie to samo.
Mondeo Mk4 2.0 Pb + lgp
Yoo! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2018, 20:26   #4
markos85498
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 18-06-2014
Skąd: Pabianice
Model: ford mondeo mk4
Silnik: 2,0 benzyna
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie Odp: 2.0 benzyna - gaśnie po odpaleniu

Witam Podpinam się pod temat ,mam te same objawy. Przy odpaleniu za pierwszym razem np rano lub po kilku godzinach po pracy obroty idą do około 1500 potem spadek obrotów i silnik gaśnie, za drugim razem wszystko ok. Jak na razie wyczyszczona przepustnica, czujnik sensor map i wymienione świece nadal to samo.Instalacja Brc przejechane 30000na gazie w sumie 80 000 samochód zadbany pierwszy właściciel.
Może ktoś ma jakiś pomysł.Pozdrawiam
markos85498 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2018, 20:39   #5
Yoo!
ford::advanced
 
Avatar Yoo!
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-07-2016
Skąd: Chorzów
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 145km
Rocznik: 2008
Postów: 398
Domyślnie Odp: 2.0 benzyna - gaśnie po odpaleniu

W moim przypadku okazała się walnięta pompa paliwa. Ale u mnie zdychał od razu po odpaleniu. Dojechałem do mechanika na gazie (awaryjne opalanie na gazie)
Włożyli mi jakiś zamiennik i teraz buczy tak,że nie sposób jej nie słyszeć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. muszę pomyśleć nad wytłumieniem tylnego siedzenia.
Ja mam Staga i na gazie odpalam w taki sposób:
Wciskam guzik start i włączam zapłon.
Wciskam guzik z gazu i trzymając go odpalam dupowóz. Spróbuj u siebie. Tylko sprawdź w instrukcji jak się awaryjnie odpala BRC.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
Yoo! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2018, 09:22   #6
Sorenyy
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 09-01-2018
Skąd: Krosno
Model: Focus ST
Silnik: 225KM
Rocznik: 2006
Postów: 20
Domyślnie Odp: 2.0 benzyna - gaśnie po odpaleniu

Cześć,

Dwa miesiące temu miałem dokładnie taką samą sytuację. U mechanika okazało się, że to uszkodzona pompa paliwowa. Oczywiście mogę się mylić, ale wydaje mi się, że chodzi tu o tego typu problem. Pozdrawiam!
Sorenyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2018, 16:59   #7
kris81op
ford::amateur
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 20-06-2014
Skąd: Gorzów
Model: Mondeo MK3/ MK4
Silnik: 2.0 TDDI Kombi/ 2.0 FlexiFuel
Rocznik: 2001/2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: 2.0 benzyna - gaśnie po odpaleniu

Witam,
ja w swoim 2.0 beznyna FlexiFuel, miałem problem z paliwem, po wyciągnięciu pompy paliwa okazało się, że króciec mi spadł i pompował paliwo ale tylko do baku, po założeniu odpalił od ręki. Tylko moim zdaniem usterka za jakiś czas mi powróci, bo rurka na którą nachodzi króciec powinna mieć nacięcie, aby ząbki się zatrzasnęły i trzymały przed spadaniem ( chyba u mnie wada fabryczna )
Ciszyłem się do wczoraj, nie odpala : paliwo dochodzi, iskra jest, zero błędów, jakieś pomysły....
kris81op jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2018, 03:34   #8
stadar
ford::average
 
Imię: Motomaniak
Zarejestrowany: 26-09-2007
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo MK3 i inne Fordy
Silnik: Benz. ewent. Lpg
Rocznik: 1991-2017
Postów: 186
Domyślnie Odp: 2.0 benzyna - gaśnie po odpaleniu

Też bym się skłaniał ku pompie paliwa.
Trzeba pamiętać o tym,że jak jeździmy na Lpg to w zb.paliwa musi być więcej paliwa niż Rezerwa.
Ja swoją pompę zajechałem niskim poz.paliwa.Raz było ok a raz zaraz gasł.Choć na rezerwie jechałem tylko raz.Mój wuja zajechał pompe podczas pobytu w górach.Auto było mocno pochylone a w zbiorniku mało benz.
Przy zapchanym sitku pompy lub filtrze ,może pojawiać się szarpanie przy mocnym przyspieszaniu.
Po rozbebeszeniu pompy okazało się że górne łożysko było zatarte aż zwęglone.Może ktoś przede mną ją tak skatował?☺

Ostatnio edytowane przez stadar ; 20-12-2018 o 03:41
stadar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2019, 07:29   #9
massiwo
ford::average
 
Avatar massiwo
 
Zarejestrowany: 25-10-2007
Skąd: Miasto Boga
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 145KM
Rocznik: 2008
Postów: 180
Domyślnie Odp: 2.0 benzyna - gaśnie po odpaleniu

Cytat:
Napisał fordmk42011 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam mam problem z moim autem Ford Mondeo 2.0 benzyna rocznik 2011 145 km po lifcie, ma spory przebieg ok 200 000 km. Auto posiada sekwencyjną instalacją gazową mam problem przy zimnym starcie. Auto odpala potem obroty spadają i gaśnie. Po kolejnym odpaleniu auta wszystko jest ok. Przepustnica była czyszczona , świece były wymienione, wtryski były czyszczone zawór egr został wymieniony w ASO. Odłączałem instalację gazową aby wykluczyć problem z instalacją po adaptacji problem nie zniknął. Próbowałem zmienić stację paliw z Orlenu na Shell też nie pomogło( leję benzynę 95 V-power albo 98 Verva).Auto jest zadbane wszystko na bieżąco było wymienione. W Aso nie udało się zdiagnozować usterki może ktoś ma jakiś pomysł?
odświeże

czy koledze, kolegom udało uporać się z problemem? faktycznie to pompa?

u mnie na zimnym zaraz po odpaleniu obroty spadaja i auto po prostu umiera. na wcisniecie pedalu gazu jest obojetny, nic sobie z tego nie robi.
za drugim, pali juz bardzo dobrze, ale chwile potem, gdy wyjezdzam powoli z parkingu, też potrafi sie przydlawic.

przepustnica wyczyszczona, adaptacja zrobiona, nowe swiece i filtr powietrza zamontowany

Ostatnio edytowane przez massiwo ; 07-09-2019 o 08:12
massiwo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2019, 15:38   #10
Zupkakuksu
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 12-02-2017
Skąd: Bytom
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: 2.0 benzyna - gaśnie po odpaleniu

Podpinam się wyżej.
Zupkakuksu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.