Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kosmetyka samochodowa

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-09-2018, 15:00   #11
blusur
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 23-07-2017
Skąd: Ruda Śląska
Model: Grand C-Max
Silnik: 1.6 EcoBoost 182KM
Rocznik: 2011
Postów: 94
Domyślnie Odp: Mycie samochodu

Witam.
Ja podepnę się z pytaniem:
Czy mamy na rynku jakieś specyfiki/chemię, która zmniejsza przyleganie ogólnego brudu i pyłu z klocków do felg?
Nie mam na myśli wosku w płynie.

Z góry dzięki i pozdrawiam.

blusur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2018, 21:53   #12
lol19
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-03-2013
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI 140hp
Rocznik: 2010
Postów: 138
Domyślnie Odp: Mycie samochodu

Każda powłoka ceramiczna/kwarcowa i dobry wosk, ten drugi wytrzyma miesiąc, może 2, te pierwsze trochę dłużej.
lol19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2018, 08:27   #13
koval1980
ford::average
 
Avatar koval1980
 
Imię: Radzio
Zarejestrowany: 19-03-2017
Skąd: CNA
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007/2008
Postów: 196
Domyślnie Odp: Mycie samochodu

Cytat:
Napisał lol19 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Każda powłoka ceramiczna/kwarcowa i dobry wosk, ten drugi wytrzyma miesiąc, może 2, te pierwsze trochę dłużej.
Owszem powłoka wytrzyma dłużej, ale wosk 2 m-ce? Nie mierzy się w ten sposób trwałości wosku, raczej kilometrami. Po drugie trwałość zależy nie tylko od wosku, ale też od przygotowania lakieru pod wosk. Jeśli chodzi o powłokę to wytrzyma minimum rok, ale to już pieniądze relatywnie większe niż wosk.
koval1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2018, 13:34   #14
analyzator
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-03-2010
Skąd: lublin
Model: Focus Kombi Red Edition / Lexus CT200h
Silnik: 1,5eb@heko / mambodżambo
Rocznik: 2017/2018
Postów: 190
Domyślnie Odp: Mycie samochodu

Cytat:
Napisał blusur Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Ja podepnę się z pytaniem:
Czy mamy na rynku jakieś specyfiki/chemię, która zmniejsza przyleganie ogólnego brudu i pyłu z klocków do felg?
Nie mam na myśli wosku w płynie.

Z góry dzięki i pozdrawiam.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Nakładanie i docieranie banalne ale czeka się na utwardzenie długo jak na wosk.
Look bardzo fajny. Trzyma się nieźle ale to zależy od pogody, przebiegu, tego jak myjesz. Ostatnio mi się trochę poddał po miesiącu ale felgi dostały dwa razy mocnym sonaxem i na górę jeszcze rotonem i szamponem.

Cena śmieszna. Wypastujesz tym też cały samochód i na karoserii trzyma się jeszcze dłużej. Ta mała puszka przeleciała już kilka razy mondeo w kombi, felgi niezliczoną ilość razy i dalej jest z połowa. Produkt trochę retro ale zdecydowanie długodystansowy i legenda.

edytując - Co do trwałości na aucie to max mi się trzymał 5 w zimie. Na kołach max udało mi się dwa miesiące. Przebiegi miejskie, auta w nocy garażowane.

Ostatnio edytowane przez analyzator ; 27-09-2018 o 13:37
analyzator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2018, 00:07   #15
analyzator
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-03-2010
Skąd: lublin
Model: Focus Kombi Red Edition / Lexus CT200h
Silnik: 1,5eb@heko / mambodżambo
Rocznik: 2017/2018
Postów: 190
Domyślnie Odp: Mycie samochodu

Cytat:
Napisał MichałFOCUS2011 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Dopiero co kupiłem nowego Mondziaka w kolorze czarnym. Mam pytanie jak sie obchodzić z takim kolorem. Zaznaczam, że po raz pierwszy mi sie takie autko trafiło przeważnie były srebrne. Nie chce od razu zniszxzyć lakieru ale mycie jedynie bezdotykowo nie przynosi takiego efektu wow. Może ktoś podrzuci jakąś myjke zaufaną w okolicy Lublina. Z góry dziękuję za pomoc
Dobra myjnia w lublinie to Sonax w Olimpie. Ceny niewysokie. Moje auto myli tylko oni, detailerzy z wojciechowskiej oraz ja jak należy.

Sonax nigdy nic nie zepsuł. Największa wina do drobne niedosuszenie auta. Nawet piano black nie porysowali. Bardzo ładnie odkurzają. Całość~40 minut 70zł

Ja sobie radzę sam.

Detailerzy porysowali mi nowe piano black, umyli auto słabo, spod rejestracji płynęło bloto. Zapomnieli odkurzyć. Szyby tylko rozmazali. szkoda hajsu.
analyzator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2018, 13:24   #16
FocST
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 17-04-2018
Skąd: pod Krakowem
Model: Focus
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Postów: 163
Domyślnie Odp: Mycie samochodu

Koledzy, a jaki macie sposob na mycie samochodu w zimie? Tez mam czarny kolor - i o ile w lecie bezproblemu moge sobie umyc na podjezdzie Karcherem, gabka itp - o tyle w zimie to juz wiekszy problem. I tutaj pytanie - czy na okres zimowy - myjnia bezdotykowa (wiem ze nie domyje dobrze, ale jednak zawsze troche) jest ok? Pytam sie przede wszystkim w kwestii tego ze po takiej myjni zostają plamy po wyschnieciu biale, nawet pomimo uzycia wody demineralizowanej.....wiem ze to standard - ale czy potem na wiosne da sie je jakos doczyscic?
FocST jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2018, 13:46   #17
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: Mycie samochodu

u mnie w okolicy jest kilka myjni ale jeżdżę tylko na 1
musisz myć na kilku i zobaczysz efekty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na każdej są różne środki mniej lub bardziej efektywne
gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2018, 14:10   #18
koval1980
ford::average
 
Avatar koval1980
 
Imię: Radzio
Zarejestrowany: 19-03-2017
Skąd: CNA
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007/2008
Postów: 196
Domyślnie Odp: Mycie samochodu

Cytat:
Napisał FocST Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledzy, a jaki macie sposob na mycie samochodu w zimie? Tez mam czarny kolor
W garażu specjalnym szamponem ONR, Duragloss lub ChemicalGuys, o tak ...
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
koval1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2018, 14:12   #19
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: Mycie samochodu

Cytat:
Napisał koval1980 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
wolę wrzucić 5zł i po sprawie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
za dużo roboty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2018, 14:27   #20
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,691
Domyślnie Odp: Mycie samochodu

Ostatnio 'odkryłem' na myjce samoobsługowej (nie śmiać się), że pryskając najpierw opryskiem wstępnym całe auto tak jakbym pianował (od dołu do góry), a potem resztą programów z pominięciem spłukiwania zwykłą wodą i wosku to zmyję większość brudu z lakieru i auto nawet jest czyste i bez zacieków.

Nie wiem tylko czy wosk nałożony ręcznie końcem lata na całe auto nie pomaga w tym.

Nastukane na szklanym ekranie
__________________
Viaken STN1170 v3 + FORScan
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.