Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-04-2018, 10:11   #1
kepas
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 16-01-2014
Skąd: Ośw
Model: Mondeo TitaniumX
Silnik: Benzyna
Rocznik: 2007
Postów: 86
Domyślnie Jaki silnik/Jaka jednostka? S max FL

Witam serdecznie. Posiadamy z żoną mk1 z 2001r 1.6benz. Przymierzamy sie do kupna gdzies okolice lipiec/sierpien S-maxa FL. Jestesmy w Holandii i robimy tutaj rocznie ok 20tys km. Do Polski zjezdzamy od nowego roku i myślimy jaki wariant wybrac czy benzyna czy diesel. W Pl obliczylismy ze będziemy pokonywać ok 20tys rocznie. Nie wliczając jeszcze w to ile do pracy bo nie wiemy gdzie bedziemy robić. Tylko obliczylismy dzienne jezdzenie po miescie i poza. No i jakies wypady weekendowe / ferie / wakacje. Czy posiada ktos tu z forumowiczów Maxa pokonuje tyle samo km i moze podzielić sie jakąś opinią. Dodam do tego ze 3 os rodzina niedługo 4Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Dzięki i pozdrawiam

kepas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2018, 10:29   #2
lolot
ford::average
 
Avatar lolot
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 13-05-2015
Model: Ford S-max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 53
Domyślnie Odp: Jaki silnik/Jaka jednostka? S max FL

Hejka.Ja rocznie robię ok 15tys mam 2.0tdci już trzeci rok jazda mieszana miasto a co dwa tygodnie jakiś wypad dalej i jak na razie bezproblemowo.A to jaką jednostkę wybierzesz to już Twoja decyzja.Pozdro

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
lolot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2018, 10:32   #3
piotrek305
ford::advanced
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-11-2015
Skąd: Warszawa Węgrów
Model: BMW 3GT 2020/ Fiesta Mk7 FL 2013
Silnik: 2.0i 184KM/1.2 82KM
Rocznik: 2020/2013
Postów: 323
Domyślnie Odp: Jaki silnik/Jaka jednostka? S max FL

bierz 2.0 TDCI, fajnie jeździ, DPF bezporblemowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w jakie roczniki celujesz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ?
piotrek305 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2018, 10:38   #4
kepas
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 16-01-2014
Skąd: Ośw
Model: Mondeo TitaniumX
Silnik: Benzyna
Rocznik: 2007
Postów: 86
Domyślnie Odp: Jaki silnik/Jaka jednostka? S max FL

Od 2010 jakiegoś konkret juz. Nawet jak trzeba będzie dobrac pozyczke to dobiore😁

Bump:
Cytat:
Napisał lolot Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hejka.Ja rocznie robię ok 15tys mam 2.0tdci już trzeci rok jazda mieszana miasto a co dwa tygodnie jakiś wypad dalej i jak na razie bezproblemowo.A to jaką jednostkę wybierzesz to już Twoja decyzja.Pozdro

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
I co tam jak spalanie ci wychodzi. Tym bardziej ze ja lubie autem jezdzic to moze sie nawet powiekszyc do 30😁. Do tej pory nigdy nie mialem diesla takze nie znam kosztow utrzymania.
kepas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2018, 10:54   #5
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Jaki silnik/Jaka jednostka? S max FL

Cytat:
Napisał kepas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nawet jak trzeba będzie dobrac pozyczke to dobiore😁
Kup takiego, na jakiego cię stać. Nieroztropnie jest zapożyczać się na dobra konsumpcyjne. Tańsze auto też będzie jeździć.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2018, 13:04   #6
lolot
ford::average
 
Avatar lolot
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 13-05-2015
Model: Ford S-max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 53
Domyślnie Odp: Jaki silnik/Jaka jednostka? S max FL

Cytat:
Napisał kepas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od 2010 jakiegoś konkret juz. Nawet jak trzeba będzie dobrac pozyczke to dobiore

Bump:

I co tam jak spalanie ci wychodzi. Tym bardziej ze ja lubie autem jezdzic to moze sie nawet powiekszyc do 30. Do tej pory nigdy nie mialem diesla takze nie znam kosztow utrzymania.
Spalanie po mieście licz na 8l/100 trasa ok 7,5l/100 oczywiście na letnich kołach 18cali na zimowych 16-tkach literek mniej.Dodam że ja jeżdżę energicznie

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
lolot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2018, 13:14   #7
kepas
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 16-01-2014
Skąd: Ośw
Model: Mondeo TitaniumX
Silnik: Benzyna
Rocznik: 2007
Postów: 86
Domyślnie Odp: Jaki silnik/Jaka jednostka? S max FL

[QUOTE=lolot;2970078]Spalanie po mieście licz na 8l/100 trasa ok 7,5l/100 oczywiście na letnich kołach 18cali na zimowych 16-tkach literek mniej.Dodam że ja jeżdżę energicznie

Aha no to tam jak liczyłem. Żona zas sie boi utrzymania takiego byka w dislu i mowi mi o 2.0benz
kepas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2018, 13:17   #8
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Jaki silnik/Jaka jednostka? S max FL

Czy żona sądzi, że "2.0benz" spala mniej? Konsumpcji oleju silnikowego się nie obawia?
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2018, 13:20   #9
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Odp: Jaki silnik/Jaka jednostka? S max FL

Cytat:
Napisał kepas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał lolot Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spalanie po mieście licz na 8l/100 trasa ok 7,5l/100 oczywiście na letnich kołach 18cali na zimowych 16-tkach literek mniej.Dodam że ja jeżdżę energicznie

Aha no to tam jak liczyłem. Żona zas sie boi utrzymania takiego byka w dislu i mowi mi o 2.0benz
Z jednej strony nie ma się co bać, miałem 2.0TDCI, jeździł, oleju nie żłopał, ale przy 200kkm wymiana rozrządu 1000PLN pękło, przy 230kkm turbo 2kpln, sprzęgło i dwumasa niby ok, ale pociekł uszczelniacz, a to z fabryki więc też trzebaby zrobić jak już rozbierać, zawieszenie tył też najtańsze nie jest.
Zalety? Akceptowalna kultura, chociaz ja go tam słyszałem, że to diesel, możliwe spalanie, średnia(!) ~135km/h, z boksem i platformą na rowery, wyładowany na maksa na 2 tygodnie i spalanie 9.5l. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Super się Galaxy prowadził jak na takiego byka. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trzeba zawsze skontrolować konkretny egzemplarz - jeszcze napisz jaki budżet bo to może mieć duże znaczenie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2018, 13:21   #10
kepas
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 16-01-2014
Skąd: Ośw
Model: Mondeo TitaniumX
Silnik: Benzyna
Rocznik: 2007
Postów: 86
Domyślnie Odp: Jaki silnik/Jaka jednostka? S max FL

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy żona sądzi, że "2.0benz" spala mniej?
Utrzymanie w sensie napraw i wymian

Bump:
Cytat:
Napisał AstraC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeszcze napisz jaki budżet bo to może mieć duże znaczenie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ok 50tys a dokładnie bedziemy wiedziec po powrocie do Pl i wyremontowaniu mieszkania.
kepas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.