Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-04-2018, 15:54   #1
korek916
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 26-04-2018
Skąd: Kórnik
Model: Audi a3
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 0
Domyślnie Szukam kombi fokus czy mondeo?

Witam wszystkich,

planuje wymienić auto na większe w grę wchodzi kombi mam dylemat czy wybrać fokusa mk2 czy mondeo mk4. Interesują mnie roczniki od 2007-2010.
Mój budżet to ok 25tys. W gre wchodzi wyłącznie benzyna. Robię miesięcznie ok 1000km. Mam obawy jeśli chodzi o silnik 1.6 czy nie będzie za słaby do tego nadwozia. Proszę was o jakieś wskazówki i opinieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

korek916 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2018, 16:01   #2
Jumatorek
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 30-01-2018
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo MK IV FL VW T6
Silnik: 1.6 EcoBoost 2.0 TDI
Rocznik: 2014 2015
Postów: 18
Domyślnie Odp: Szukam kombi fokus czy mondeo?

Stałem przed podobnym wyborem. Wybrałem mundka że względu na wielkość bagażnika i przestrzeń. Wiadomo że focusa kupisz w tych samych pieniądzach młodszego lub lepsza wersję ale dla mnie wielkość była najważniejsza. Zastanawiałem się jeszcze nad s-maxem ale był poza moim budżetem. Mam 1.6 Ecoboost. Dla mnie był to kompromis między osiągami a spalaniem. Do jazdy miasto/ trasa jest ok ale nie jest to silnik do jazdy jakiejś bardzo dynamicznej. Jak wystarczy Ci przestrzen focusa to ja bym wziął focusa bo tak jak pisałem w tej samej cenie będzie to auto młodsze lub fajniej doposazlne. Jak foka za mała to wtedy Mondeo.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
Jumatorek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2018, 17:28   #3
korvin198ml
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 03-04-2014
Skąd: Lublin
Model: Ford mondeo mk4
Silnik: benzynowy
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Szukam kombi fokus czy mondeo?

Jezdzilem dluzszy czas fordem focusem hatchback, wozilem spory wozek i torby, jak trzeba bylo nawet na wczasy, do tego na haku bagaznik rowerowy z co najmniej dwoma rowerami gorskimi, wiem, bardzo ciasno. Od niedawna jezdze mondeo mk4 tez hatchback, jak dla mnie to juz b. duza zmiana, polowalem na mondeo mk4 kombi, a przez moment s-max. Stwierdzam, ze dobrze wybralem. Kombi byloby lepsze, ale z miejscem tez jest wystarczajaco. Planuje bagaznik na dach. Co do silnika przesiadka z mk2 benzyna 1,6 na mondka 2,0 benzyna to zupelnie inna historia. Pomijam fakt ze jestem wysoki, wiec tym bardziej zmiana jest lepiej odczuwalna. Jakbym mial wybierac kombi focus / mondeo tylko druga opcja, nawet kosztem rocznika. Pozdrawiam Kamil
korvin198ml jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2018, 17:42   #4
Jumatorek
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 30-01-2018
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo MK IV FL VW T6
Silnik: 1.6 EcoBoost 2.0 TDI
Rocznik: 2014 2015
Postów: 18
Domyślnie Odp: Szukam kombi fokus czy mondeo?

Ja trochę się obawiałem spalania w 2.0 Ecoboost więc wybralem 1.6. Jakbym brał drugi raz wziąłbym jednak 2.0.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
Jumatorek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2018, 20:30   #5
CHARONSKI
ford::advanced
 
Imię: krzysztof
Zarejestrowany: 18-11-2012
Skąd: poznan
Model: FORD FOCUS mk3
Silnik: 1,5tdci 134Km 360Nm
Rocznik: 2017
Postów: 463
Domyślnie Odp: Szukam kombi fokus czy mondeo?

Miałem Focusa kombi w benzynie 1,6 spalanie srednie 9,5 litra, obecnie mam 1,6tdci (titanium) spalanie 4,8oba wyniki srednia ok 20000km,dynamiki nie ma co porównywać, (przepaść) obecnie idzie na sprzedaż,produkcja 11.2010,mały przebieg wszystko udokumentowane, daleko nie masz bo do Poznania, jak by co to resztę na priva

Ostatnio edytowane przez CHARONSKI ; 26-04-2018 o 20:33
CHARONSKI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2018, 20:43   #6
adamze27
ford::beginner
 
Avatar adamze27
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 21-01-2018
Skąd: Puck
Model: Mondeo MkV
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2016
Postów: 0
Domyślnie Odp: Szukam kombi fokus czy mondeo?

za 25 tys. już dostaniesz MkIV w kombi z silnikiem benzynowym,tylko na super wersje to kwota trochę małaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. takie minimum na benzyne do tej budy to 2.0 145KM
adamze27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2018, 07:55   #7
dorsiu
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 30-06-2016
Skąd: Gdynia
Model: Focus
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 150
Domyślnie Re: Szukam kombi fokus czy mondeo?

W pytaniu zamieniłbym Focusa mk2 na mk3, w kwocie 25 tys. w zasięgu jest rocznik 2011, w 3. generacji Focusa wykończenie, jakość i przede wszystkim wyciszenie, jest na innym poziomie, a za katowanie się benzyną (i to jeszcze 1.6) w Mk2 nie zapłaciłbym 25 tys.
Co do kwestii Focus/Mondeo, jeśli ci zależy na przestrzeni, bagażniku, to zdecydowanie Mondeo, ale wtedy silnik 2.0 145KM. Przy Focusie Mk3, w tej kwocie raczej dorwiesz Duratec 1.6 Ti-VCT (najlepiej 125KM) lub 1.0 EB.
dorsiu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.