Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-07-2018, 10:12   #11
Leinad1981
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 19-07-2018
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford Transit
Silnik: 2.0 TDCI 130km
Rocznik: 2017
Postów: 1
Domyślnie Odp: Konieczna wymiana oleju

Cześć, mam taki sam problem z Fordem Transitem 2.0 tdci 130km przebieg 27000 tyś km.
Komunikat konieczna wymiana oleju wyswietlił sie juz po 5tyś po rozmowie z serwisantem polecił zeby skasowac kombinacją gaz i hamulecGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Po 10 tys km auto tafiło do serwisu z komunikat konieczna wymiana oleju.

Serwis: Podłączenie do ecu wymieniony olej w silniku,podobno brak możliwości wypalenia filtra cząstek stałych(auto pokonywało codziennie trasę ok 30km trasą szybkiego ruchu).

Kolejna wizyta w serwisie przy przebiegu 17000tyś komunikat wymień olej.

Serwis: tym razem serwis wymienia olej podpina auto pod komputer wgrywa aktualizacje powiększa pojemność miski olejowej poprzez skrócenie bagnetu. Auto jezdzi na zbyt ,krótkich odcinkach brak możliwości wypalenia f.dpfGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przy przebiegu 22000 tyś km auto jedzie na serwis z komunikatem "konieczna wymiana oleju"

Serwis: pojazd musi pozostać na szczegółową diagnostykę komputerową zostaje wymieniony olej oraz wgrane nowe oprogramowanie umożliwiające kierowcy samemu wypalić filtr (wyświetla się procentowe zapchanie filtra)
W praktyce wygląda to tak ze jazda po mieście ok 200 km komunikat filtr w 95% zapchany uruchom wypalanie czas wypalania 40min.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dłużej wypalam niż jeżdżę.
No i mam teraz przebieg 27000 tys i komunikat wkrótce wymień olej.
Poszły pisma do Ford Polska zobaczymy co odpowiedzą.
Jak kupowałem auto nikt nie mówił że tylko można jeżdzić po autostradach.

Leinad1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2018, 11:17   #12
Ursus_81
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 11-01-2013
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Transit 300L Trend
Silnik: 2.2 DURATORQ-TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 36
Domyślnie Odp: Konieczna wymiana oleju

Będę bardzo wdzięczy, jeżeli będziesz informował o dalszym postępie w sprawie. Też przymierzam się do wysłania pisma do Forda, ale póki co jeszcze obserwuję sytuację, aby mieć potwierdzone argumenty.
W jednym z trzech naszych Transitów serwis wgrał takie same oprogramowanie jak u Ciebie. Auto aktualnie praktycznie nie jeździ nigdzie, ale po kilku krótkich kursach (po kilkanaście km) dostałem info od pracownika, że poziom zapchania filtra rośnie drastycznie szybko... Planuję zabrać ten samochód i pojeździć nim przez parę dni do pracy. Dojeżdżam 25km w jedną stronę, z czego 2/3 trasy to ekspresówka. Chcę sprawdzić, jak w praktyce to wygląda, bo zaczynam być przerażony tym zakupem... wszystko wskazuje na to, że auta te kompletnie nie nadają się do jakiegokolwiek używania w ruchu miejskim i podobnie jak Ty czuję się oszukany, bo oczywiście przy sprzedaży szczycono się głównie (absurdalnie) wydłużonym czasookresem wymiany oleju, co dawało mi pewien spokój psychiczny przy założeniu, że skrócę go o połowę względem tego, co zakłada producent.
Do tego dochodzi mi cyrk związany z drugim Transitem, w którym również komunikat o koniecznej wymianie oleju pojawił się przy 18kkm. Samochód przebywał wówczas za granicą, a ponieważ w tamtejszym ASO najbliższy termin mieli za blisko 3 tygodnie polecili, aby do czasu możliwej wizyty spróbować skasować komunikat wspomnianą przez Ciebie kombinacją, bo niby po przejechaniu 500km z tym komunikatem silnik może przejść w tryb serwisowy. Udało się, w między czasie samochód wrócił do kraju i teraz przy umawianiu się w ASO w Bielsku na serwis z reklamacją w tej sprawie mówią mi, że aby to zrobić w ramach gwarancji komunikat musi się świecićGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Paranoja...
Ursus_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2019, 18:39   #13
weitblick74
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-10-2013
Model: S max
Silnik: 2.0 163km
Rocznik: 2013
Postów: 5
Domyślnie Odp: Konieczna wymiana oleju

Odświeżę ten temat posiadam Tourneo Custom w 2018 roku ..Obecnie mam przejechane 20589 km ...przy 19000 po raz pierwszy pojawiły się komunikat wymiana oleju konieczna i nagła wymiana oleju... dodam że jeżdżę głównie w cyklu miejskim aczkolwiek dojazdy do pracy to po 20 km ....kolejna wymiana oleju po 600 km z powodu komunikatu wymiana oleju Konieczna ...co ciekawe pojawiła się ona w trakcie jazdy samochodem po wgraniu softu który pokazuje mi poziom zapchania DPF ....stwierdzam że ten samochód nie nadaje się w ogóle do jazdy w cyklu miejskim ....Jestem obecnie w górach gdzie nie ma jak jechać szybciej niż 40 km po drogach górskich i żeby znowu nie doszło do komunikatu wymiany oleju muszę ręcznie wypalać dpf na postoju średnio co 50 km... nie wiem jak technicy Forda sobie z tym problemem poradzą ale po to Kupiłem samochód do przewozu osób żeby te osoby wozić w jedną i w drugą stronę niezaleznie od rodzaju dróg...Rozmawiałem z właścicielem Volkswagena Nie ma takiego problemu ...Myślę że czas aby technicy Forda ponownie zastanowili się na tym co z tym problemem zrobić bo siedzenie w samochodzie wypalanie po 15 minut dpf-u nie jest rozwiązaniem.....
weitblick74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2019, 16:43   #14
PiotrLysol
ford::amateur
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 12-02-2019
Skąd: Nowa Wieś
Model: Tourneo Custom
Silnik: 1995, 170KM
Rocznik: 2018
Postów: 1
Domyślnie Odp: Konieczna wymiana oleju

Ja mam Tourneo Custom 2018r 2.0. 170KM i mam ten sam problem z nieustającą natychmiastową wymianą oleju już po raz 3. Mam zrobione 14000km i auto domaga się już po raz 3 wymiany oleju. Ostatnia wymiana nastąpiła przy 11000km. Auto stoi już 2 dni w serwisie i nie wiedzą co mają z nim zrobić nie są w stanie zdiagnozować problemu. Kontrolka natychmiastowej wymiany oleju już w żaden sposób nie daje się zlikwidować. Auto stoi i czeka aż Ford zdecyduje co ma nastąpić dalej. Serwis nie wie czy coś jest uszkodzone. No i tak to właśnie jeździ się nowym autem które zostało zakupione aby poruszać się nim bez problemów.

Ostatnio edytowane przez PiotrLysol ; 12-02-2019 o 16:52
PiotrLysol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2019, 18:25   #15
weitblick74
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-10-2013
Model: S max
Silnik: 2.0 163km
Rocznik: 2013
Postów: 5
Domyślnie Odp: Konieczna wymiana oleju

Dalsze wrażenia z jazdy Fordem Tourneo Custom 170 km automat po górskich drogach gdzie nie ma jak jechać równą prędkością powyżej 50 km ...wypalanie dpf na postoju co 2 dni .przy ujemnych temp... aby nie doszło do jazdy z zapchanym dpf ze skutkami jakie wszyscy znamy... poza tym fajnie byłoby stworzyć możliwość dodania okienka zapchania dpf do danych w miejscu innych info jak spalanie żeby nie było trzeba ciągle wchodzić w info.... edycja....tekst napisany na 2 dni przed pojawieniem się info wymiana oleju konieczna..w trakcie jazdy po 50 km dróg z dpf 30 proc.... wcześniej wypalony na postoju zgodnie z info oczysc przy 85 proc ...tak więc postępowanie dbaj o dpf nie wpłynęło na kolejna awarię po 1000 km od wymiany oleju.... czeka mnie wizyta w serwisie...poza tym samochód ok do -10 stopni odpalanie bez problemu aczkolwiek po rozruchu trochę jak traktor

Ostatnio edytowane przez weitblick74 ; 17-02-2019 o 19:13
weitblick74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2019, 17:57   #16
Sprężyn
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 23-05-2012
Model: Mondeo IV
Silnik: jest
Rocznik: 2014
Postów: 1
Domyślnie Odp: Konieczna wymiana oleju

Mam w zarządzaniu kilkanaście Transitów ecoblue. Samochody jeżdżą głównie w miescie. Standardem była wymiana oleju co 3000km. Np jeden samochód dla przebiegu 31000km ma 10 wymian oleju - trudno uwierzyc a jednak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wymiany rozliczane były na gwarancji. Po zmianie softu sytuacja sie poprawiła - na razie zaobserwowałem wymiany po 12000km. Jednak Ford nie chce przeprowadzac juz wymian w ramach gw. Czy macie może podobne doświadczenia i jak sobie z tym radzicie? Oczywiscie w samochodach oprogramowanie jest aktualizowane na bieżąco. Zastanawiam sie czy nie wysłać oleju do ekspertyzy po wymianie. Czy faktycznie jest rozrzedzony.
Zastanawiam się gdzie tu ekologia - tak czeste wymiany oleju i dopalanie dpf co 2 dni po 40 minut... Obawiam się, że samochód bez filtra dpf generowałby mniejsze obciążenie dla środowiska.
Sprężyn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2019, 13:06   #17
lukasz104
ford::amateur
 
Imię: łukasz
Zarejestrowany: 22-02-2019
Skąd: racławice
Model: Transit
Silnik: 2.0
Rocznik: 2016
Postów: 2
Domyślnie Odp: Konieczna wymiana oleju

W moim przypadku (Transit 2.0 130KM 2016) przy przebiegu 10tys. km wyświetlił się komunikat o koniecznej wymianie oleju. W serwisie otrzymałem informację iż mam zły program w komputerze i jest zbyt mała ilość oleju w silniku. Dodam iż miałem jeszcze problem z ogromnym zużyciem AdBlue. W serwisie wymieniono olej oraz została zmieniona długość bagnetu, w konsekwencji czego ilość oleju zwiększyła się o 2litry. Akcja oczywiście wykonana w ramach gwarancji. Po akcji serwisowej zużycie AdBlue znacznie spadło.
Teraz chciałbym nawiązać do częstotliwości wymiany oleju...
Serwisowe 60tys. km dla mnie jest abstrakcją Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja wymieniam co 15tys. km,(w swoim warsztacie) kupuje oryginalny olej forda oraz filtr oleju, przeglądy wykonuje zgodnie z książką serwisową
Nie wyobrażam sobie wymiany co 60tys. km nie wierzę w żadne oleje typu Long Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zapewne wiele osób nie podzieli mojego zdania, ale posiadając kilkanaście pojazdów w moim parku maszynowym, od osobówek po ciągniki siodłowe z doświadczenia wiem jak ważna jest wymiana oleju!
lukasz104 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2019, 22:46   #18
Matti_k
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 19-01-2017
Skąd: Kalety
Model: Ford Custom, Focus MK4,Transit MK8
Silnik: 2.0 Ecoblue 170 , 1.5 EB 182, 2.0 Ecoblue
Rocznik: 2017, 2019,2018
Postów: 87
Domyślnie Odp: Konieczna wymiana oleju

Miałem podobny problem z moim custom em 2.0 ecoblue 170 km 2016/17. Pierwszy komunikat o konieczności wymiany oleju po 7000 km. Serwis kasowanie kombinacją jeździć dalej. Drugi 14000 km i znów serwis i to samo stanowisko serwisu kasowanie i jeździć dalej. Trzeci komunikat ok 21000 km i powtórka wszystkiego. Po tym zabiegu akcja serwisowa na piśmie wgrywanie nowego oprogramowania i do tej pory spokój a auto ma 67000 km.
Matti_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2019, 23:31   #19
cath
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 24-06-2018
Skąd: Krotoszyn
Model: Transit Custom
Silnik: 2,0
Rocznik: 2018
Postów: 5
Domyślnie Odp: Konieczna wymiana oleju

Też mam ten sam problem. Auto z 2018 motor 2.0 170KM przy przebiegu ok 5tys km olej wymieniony w serwisie (jeszcze nie było komunikatu-wymiana w ramach rekompensaty (mniejsza o to). Ale komunikat od konieczności wymiany oleju pojawił się już przy przebiegu ok 12tyśkm, czyli olej miał przepracowane max 7tyś km. Masakra jakaś z tym jest.

ps. Ile oleju wchodzi do tego silnika? Może wymienić go poza ASO co druga wymianę

Ostatnio edytowane przez cath ; 05-06-2019 o 23:39
cath jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2019, 20:50   #20
1957_piotr
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-03-2011
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo III
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: Konieczna wymiana oleju

Witam wszystkich.
Również jestem "szczęśliwym" posiadaczem Transita Customa 2.0 130KM z X.2018 i dokładnie te same problemy. Uważam, że to jest kpina z nas. Sprzedali nam bubel i każą płacić za próby naprawy błędów które popełnił FORD. Nigdzie w instrukcji obsługi i oficjalnych broszurach FORDA nie ma informacji o tym, że samochód nie nadaje się do jazdy miejskiej. Zmuszanie Nas do wyjazdów na autostrady lub samodzielnego wypalania DPF jest zwykłym draństwem. Każdy z nas solo nie ma większych szans wygrać z FORDEM.
DLATEGO PROPONUJĘ ZEBRAĆ GRUPĘ I WYTOCZYĆ POZEW ZBIOROWY.

Czekam na chętnych, pomysły, uwagi.

Pozdrawiam Piotr
1957_piotr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dpf , wymiana oleju


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.