Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-03-2019, 19:29   #41
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 lub S-Max - pytania przed zakupem

Cytat:
Napisał gaco12 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dwumasa , wtryski, turbo itd, dużo droższe są naprawy w dieslu niz w benzynie. benzyna jest o wiele prostsza niz ropa.
A i jeszcze zapalanie w zimie może zapalic w mrozy lub nie.
u mnie w rodzinie maja diesla i sasiad z góry i powiedzieli że wiecej nie kupia takiego silnika bo same problemy z turbiną i wtryskami.
Od 2000 r jeżdżę dieslami / Golf IV variant 1.9 TDI czips 120/ 280 NM , Mdo Mk4 2.0 TDCI , teraz Mk5 2.0 TDCI czips 200 + KM / i nigdy nie spotkałem się z tymi problemami, nigdy. Wszystko kwestia serwisowania, paliwa, sposobu użytkowania auta i stanu przy zakupie. Oczywiście czytałem o tych problemach wiele razy, sam na szczęście nie doświadczyłem.

Co do auta :
- ruszanie , temat normalny , bieg pierwszy jest bardzo krótki , też miałem wrażenie że to co na jedynce się rozpędziłem , traciłem przy wpinaniu dwójki
- zapocenia , niech tego nie robią bo nie wiadomo czy nie ograniczą się do wymycia , ewentualnie niech robią ale rachunek za naprawę do ręki, lub zejdą z ceny tak jak napisał
kolega wcześniej
- rozrząd , jest do wymiany, sklep o którym pisałeś jest ok, nigdy się na nim nie zawiodłem / są też inne specjalizujące się w Fordzie / , cena 1900 zł to kosmos, w 1000 idzie się spokojnie wyrobić , przy rozrządzie warto wywalić przy okazji pasek wieloklinowy
- warto jeszcze zweryfikować niestety po zdjeciu osłony silnika na dole, jak wygląda połączenie skrzyni i silnika. Lubią padać uszczelniacze wału.

Co do samego wyboru ON/Pb to już Twoja decyzja, każdy z nich ma swoje za i przeciw. Dobrze by było jakbyś trafił do pierwszego lepszego komisu i przejechał się zarówno PB jak i ON .

__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2019, 20:49   #42
piotrek305
ford::advanced
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-11-2015
Skąd: Warszawa Węgrów
Model: BMW 3GT 2020/ Fiesta Mk7 FL 2013
Silnik: 2.0i 184KM/1.2 82KM
Rocznik: 2020/2013
Postów: 323
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 lub S-Max - pytania przed zakupem

bierz TDCI.. DW10C to genialny silnik.
piotrek305 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2019, 21:12   #43
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 lub S-Max - pytania przed zakupem

Cytat:
Napisał piotrek305 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bierz TDCI.. DW10C to genialny silnik.
Ale ten z ogłoszenia to nie DW10C tylko DW10 (bez możliwości wgrania fabrycznego softu z mocniejszej wersji). Kolega slawek-kali o tym pisał.
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2019, 21:18   #44
piotrek305
ford::advanced
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-11-2015
Skąd: Warszawa Węgrów
Model: BMW 3GT 2020/ Fiesta Mk7 FL 2013
Silnik: 2.0i 184KM/1.2 82KM
Rocznik: 2020/2013
Postów: 323
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 lub S-Max - pytania przed zakupem

też bardzo dobry motor.
piotrek305 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2019, 21:32   #45
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 lub S-Max - pytania przed zakupem

Cytat:
Napisał Arek1985 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co może mnie jako laika niepokoić:
-jak puszczam kierownicę, to bardzo delikatnie znosi na prawo

-zaglądając pod samochód nie można w zasadzie nic sprawdzić gdyż jest osłona ale waśnie ta osłona jest jakby wilgotna, taka duża mokra plama (blisko przodu samochodu), kurde, nie wiem, to pewnie normalne, choćby jazda w deszczu może pewnie to powodować ale dzięki tej osłonie w zasadzie nie jesteśmy w stanie ocenić czy czasem gdzieś coś nie kapie

Nie chcą za bardzo zejść z ceny, twierdzą, że w cenie zrobią te wszystkie "usprawnienia".

Wymiana rozrządu (z pompą wody) w ASO to jakieś 1900 zł. Sporo ale podobno tylko w serwisie montują rozrząd oryginalny (na około 200 tysięcy), zamienniki po 50-60 tysiącach trzeba by wymieniać - prawda to? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli samochód tylko delikatnie znosi na bok to może to być wina "zjechanych" opon i ewentualnie zbieżności. Nie ma tragedii ale "parę" złotych będzie to kosztować (opony + ustawienie geometrii).

Wymiana rozrządu w ASO to nie najlepszy pomysł biorąc pod uwagę koszty. Najlepiej poszukać jakiegoś dobrego warsztatu, który zrobi ci to za ok. połowę tej ceny.

Jeśli widać, że osłona silnika jest zapocona, to od środka może być tylko gorzej. Lepiej tego nie ignorować, bo za jakiś czas może z tego zrobić się większy problem. Zależy z czego cieknie. I lepiej nie zlecać tego handlarzowi, bo zrobi to pewnie "po łebkach", żeby tylko sprzedać auto (na pewno nie będzie dokładał do interesu).

Sam fakt, że auto ma znaną historię przebiegu i przeglądów to dopiero połowa sukcesu. Ale, jak widać, ma też trochę rzeczy do zrobienia. Generalnie są podstawy do obniżenia ceny. Jeśli nie, to lepiej szukać innego auta. Podobnego diesla na pewno znajdziesz.
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2019, 21:50   #46
gaco12
ford::advanced
 
Imię: Gaco12
Zarejestrowany: 09-09-2018
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 145 km
Rocznik: 2007
Postów: 339
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 lub S-Max - pytania przed zakupem

Ciekawi mnie czemu oni nie zrobia tego zapocenia i tych problemów tylko mówia że jak klient kupi to wtedy oni wszystko zrobia. I nie chca opuscic z ceny tylko o ni sami naprawia.
Cos mi tu nie gra
gaco12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2019, 23:10   #47
belmo
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 17-03-2019
Skąd: Lublin
Model: Mondeo
Silnik: 2.5T HUBA
Rocznik: 2007
Postów: 9
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 lub S-Max - pytania przed zakupem

...

Ostatnio edytowane przez belmo ; 18-03-2019 o 23:27 Powód: nowy post
belmo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2019, 23:53   #48
Arek1985
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 lub S-Max - pytania przed zakupem

Cytat:
Napisał gaco12 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciekawi mnie czemu oni nie zrobia tego zapocenia i tych problemów tylko mówia że jak klient kupi to wtedy oni wszystko zrobia. I nie chca opuscic z ceny tylko o ni sami naprawia.
Cos mi tu nie gra
Samochód u nich jest dosyć krótko (około tygodnia) więc może to będa robić jak po jakimś czasie nie zejdzie. Właśnie troche mi to też nie gra - zrobią coś w cenie (ale czy aby na pewno?) ale jakbym chciał troche ponegocjować to nie ma za bardzo szans na obnizkę ceny - choć z drugiej strony obiecali dorzucić oponki letnie, co prawda nie nówki ale zawsze to tez jakiś wydatek mniej.

Póki co jeszcze musze się rozjerzeć też za jakąś benzyną 2.0, przymierzyć się, przejechać. Generalnie samochód pod kątem przestronności, wyglądu i samego prowadzenia przypadł mi do gustu. Tylko mam obawy co do kosztów eksploatacyjnych diesla i tego, że po 200 tyś km przebiegu może się zacząć coś dziać - dwumas, dpf, turbo, wtryski - wszystko generuje spore koszty niestety.

Pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie tematem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2019, 07:07   #49
hajdzik
ford::amateur
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 09-07-2013
Skąd: Radzionków
Model: Mondeo MK IV - kombi
Silnik: 2.0 diesel, 163km
Rocznik: 2012
Postów: 1
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 lub S-Max - pytania przed zakupem

myślę, że jeśli chcesz autem jeździć dłużej niż 5 lat, to lepiej darować sobie "darmowe używane opony od sprzedawcy" - a kupić nowe opony i takie jakie chcesz i wiesz że nowe.

Opony jakby nie bylo są ważne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hajdzik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2019, 12:39   #50
Arek1985
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 lub S-Max - pytania przed zakupem

Witam ponownie. Ciąg dalszy moich poszukiwań samochodu, tym razem już powoli muszę sie decydować bo planuję za 2 miesiące wyjazd na wakacje i dobrze by bybyło sprawdzić konkretnie nowy nabytek.

To Mondeo, które wrzuciłem wcześniej - https://www.otomoto.pl/oferta/ford-m...-ID6BLXXk.html - teraz jest w "promocji" i się nad nim mocno zastanawiam.

Z drugiej strony dziś znalazłem takiego oto Focusa MK2, sprowadzony, przebieg 96 000 km, 1.6, benzyna. W środku wyglada na zadbany, nie jechałem nim, być może jutro się nim przejade. Gabarytowo na pewno mniejszy od MK4 ale benzyna i przebieg (jeśli autentyczny) mały. Warto się nad nim zastanowić? Jest szansa sprawdzić historię po nr VIN? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

https://www.otomoto.pl/oferta/ford-f...ID6BDmT7.html#

VIN: WF0SXXGCDSAB88398

Pozdrawiam
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.