Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-01-2018, 12:58   #131
booro
ford::beginner
 
Avatar booro
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: Ford
Silnik: 1,8
Rocznik: 1999
Postów: 24
Domyślnie Odp: Przestało mi działać otwieranie auta pilotem

Rozumiem, że to tylko ASO ? :-)

booro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2018, 13:58   #132
DiscoLED
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 27-04-2016
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6 benzyna/LPG
Rocznik: 2000
Postów: 100
Domyślnie Odp: Przestało mi działać otwieranie auta pilotem

A z kluczyka lub przycisków na wewnętrznej stronie drzwi działa normalnie? W każdych drzwiach? Może to ta słynna czerwona gumka przy zamkach? Temperatura się obniżyła i gumki się odezwały. Jeżeli ręczne ryglowanie drzwi nie działa prawidłowo to z pilota również nie będzie działać...

Ostatnio edytowane przez DiscoLED ; 19-01-2018 o 14:02
DiscoLED jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2018, 07:04   #133
booro
ford::beginner
 
Avatar booro
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: Ford
Silnik: 1,8
Rocznik: 1999
Postów: 24
Domyślnie Odp: Przestało mi działać otwieranie auta pilotem

Z kluczyka i z przycisku wenątrz działa normalnie...
booro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2019, 10:31   #134
pinochio
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-07-2010
Model: Focus 1.8 TDDi
Silnik: 1.8
Rocznik: 2000
Postów: 12
Domyślnie Odp: centralny zamek - nic nie działa

Odświeżę temat, bo akurat mi wyskoczył w Google. Byłem u kolegi, wcześniej normalnie z pilota zamknąłem drzwi, po wyjściu od niego przestała działać centralka, ani z pilota ani z kluczyka ani od środka z przycisków przy klamkach nie zamykały się wszystkie drzwi. Otwierać mogę tylko poszczególne drzwi kierowcy i pasażera z kluczyka, przycisk klapy na konsoli nie działa również. Teraz też nie mogę otworzyć tylnej klapy z kluczyka i nie chcę się siłować, bo boję się urwać kluczyk. Ponieważ auto ma blisko 19 lat i nigdy nie była wymieniana bateryjka, pierwsze co pomyślałem i zrobiłem, to wymieniłem bateryjkę w pilocie, kontrolka od dawna się nie podświetlała, więc i teraz nie świeci. Próbowałem wejść w modus programowania kluczyka, ale uzyskuję tylko sygnał po czterokrotnym przekręceniu kluczyka z poz. 0-II, po naciśnięciu natychmiast jakiegokolwiek przycisku nie otrzymuję sygnału wejścia w modus zaprogramowania kluczyka. Raz tylko wczoraj usłyszałem centralkę przy zamykaniu z klucza drzwi, jednak było to tylko jednorazowe brzęczenie zamków. Bezpiecznik 63 z tyłu puszki jest dobry. Może to być ten cały moduł komfortu?

Edit:

Popsikałem płynem WD40 we wszystkie zamki, trzasnąłem mocno drzwiami od strony kierowcy i... zamykanie centralne działa z kluczyka, oraz działa teraz otwieranie klapy bagażnika przyciskiem z konsoli. Kluczykiem udaje mi się także po kilku próbach otworzyć tylną klapę bagażnika. Wychodzi na to, że pilot jest zepsuty. Była sprawa z zamkami i pilotem, teraz zamki zadziałały, a pilot nie działa, pomimo wymiany baterii. Co w tym pilocie może być uszkodzone i jak go naprawić?

Edit2:

Odpiąłem na godzinę moduł komfortu, nic się nie zmieniło, nie działa otwieranie z pilota i nie idzie wejść w modus programowania kluczyka, nie ma tego drugiego sygnału. To już jestem coraz bliżej przekonania, że po zmianie bateryjki uszkodziłem coś w pilocie albo i wcześniej w nim coś padło. Tego układu od przycisków nie mam odwagi ściągnąć, żeby czegoś tam nie urwać, a normalnie nie chce łatwo się ściągnąć, jakby był połączony z tymi przyciskami.

Ostatnio edytowane przez pinochio ; 19-03-2019 o 17:53
pinochio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2019, 18:12   #135
womi89
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-04-2019
Model: Focus MK1
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2000
Postów: 1
Domyślnie Odp: centralny zamek - nic nie działa

Odświeżę temat jeszcze raz.
Nie działa u mnie centralny zamek ani z kluczyka ani z pilota. Bezpieczniki sprawdziłem, moduł komfortu wymieniłem i dalej nic. Nie działa także otwieranie klapy bagażnika z przycisku.
Co jeszcze dziwniejsze to centralny działał przez chwilę jeszcze na starym module, tj. zamknąłem z kluczyka i otworzyłem i jeszcze raz zamknąłem. Klapa bagażnika też dała się otwierać z przycisku w środku. Po paru godzinach centralny przestał działać.
Już nie wiem gdzie szukać i ewentualnie co mogę jeszcze sprawdzić.
Dzisiaj sprawdzałem czy do modułu dochodzi zasilanie i w zielonej kostce mam 12V. W niebieskiej mam tylko 2 przewody i na nich jest 8,5V.
Macie jakieś pomysły co mogę jeszcze sprawdzić?
womi89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2019, 19:24   #136
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,595
Domyślnie Odp: centralny zamek - nic nie działa

Podpinam się pod temat. Dziś od rana wszystko ok z centralnym. Podjechałem pod dom, chcę zamknąć z pilota - zero jakiejkolwiek reakcji, totalnie nic. Nacisnąłem więc przycisk otwierania auta a tu cyk i otwarła się... klapa bagażnika. Zamknąłem auto z kluczyka i centralny załapał elegancko. Ale otworzyć z pilota oczywiście się nie dało. Po chwili każdy guzik na kluczyku powodował otwieranie tylnej klapy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Posłuchałem zamek klapy i faktycznie on dostawał prąd na otwieranie jak naciskałem. Dodatkowo zauważyłem że otwieranie z kluczyka jest niemożliwe (syf zablokował bębenek). Trochę to obstukałem, poruszałem, zamknąłem klapę i stał się cud - nagle centralny z pilota wrócił. Dodam tylko uprzedzając, że przelotkę do klapy robiłem na jesień, zakładając porządnie wszystkie kable nowe i dodatkowo owijając je taśmą izolacyjną wszystkie, więc raczej nie możliwe żeby to tam coś robiło cyrk. Co o tym myślicie? Czy takie coś może robić przycinający się zamek klapy bagażnika? A może GEM świruje?
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2019, 14:06   #137
dulu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-04-2019
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCI 115@140km
Rocznik: 2014
Postów: 29
Domyślnie Odp: centralny zamek - nic nie działa

Podepnę się tutaj ponieważ nie znalazłem tego czego szukałem. Problem wygląda następująco - nie działa zarówno otwieranie drzwi przez centralny jak i otwieranie klapy z przycisku, wszystkie bezpieczniki sprawne, moduł jest ten najprostszy różowy z jedną wtyczką.
Najważniejsza rzecz: kiedy odłączę moduł, a następnie podłącze go znowu - wszystkie zamki się zamykają. Czy w związku z tym, moduł dalej może być uszkodzony??

Wesoło, bo 4 lata z ojcem myśleliśmy że ten samochód nie ma w wyposażeniu centralnego zamka..........
dulu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2019, 13:53   #138
dulu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-04-2019
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCI 115@140km
Rocznik: 2014
Postów: 29
Domyślnie Odp: centralny zamek - nic nie działa

Zakupiłem moduł i objawy są identyczne jak przy poprzednim. Gdzie mam teraz szukać problemu?
dulu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2019, 17:39   #139
czarek532
ford::amateur
 
Imię: waldek
Zarejestrowany: 29-05-2018
Skąd: police
Model: focus c max
Silnik: 1.8
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie pilot centralnego zamka nie działa

Witam pilot centralnego zamka dziala tylko do momentu przekrecenia zapłonu,po odłaczeniu akumulatora jest ok a potem znowu po odpaleniu nie dział ktos cos podpowie?
czarek532 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2019, 17:49   #140
kluska123244
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-03-2019
Model: mondeo mk3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 413
Domyślnie Odp: pilot centralnego zamka nie działa

dosłownie dziś rano rozwiązałem ten sam problem w swoim 2 drzwiowym focusie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

nie pomogła nawet wymiana modułu komfortu i przypisania do niego kluczyka

podłacz sobie oddzielną centralkę można to kupić za 20zł na allegro już takie z pilotem jak chcesz mogę zrobić zdjęcie pod które kable trzeba się wpiąć aby całość działała to są tylko 3 kable -masa i prawa strona auta i lewa strona auta ( zasilanie wziąłem z zapalniczki )
kluska123244 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.