Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-03-2011, 22:19   #11
Ruff
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 19-03-2011
Skąd: Gdańsk
Model: Focus MK1 TDDi
Silnik: 1800cm3
Rocznik: 1999r.
Postów: 33
Domyślnie Odp: centralny zamek - nic nie działa

Tak tak, bezpiecznik to pierwsze co sprawdziłem. Ten pod zwitką kabli z tyłu puszki z bezpiecznikami. Ten jest ok, na wszelki wypadek popróbowałem inne tam wmontować, ale to i tak nie jest to.

Ruff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2011, 22:46   #12
Bourne
ford::advanced
 
Avatar Bourne
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 24-08-2009
Skąd: SZCZECIN - ∫t∫εt∫in - Stargard
Model: Focus MKI Kombi/ Focus MK2/ S-max 1.8TDCI
Silnik: 1.8 TDDI I 1.8 TDCI 1.6 TDCI
Rocznik: 1999 , 2008 , 2009
Postów: 253
Domyślnie Odp: centralny zamek - nic nie działa

to jeszcze inna opcja - sprawdzenie modułu komfortu bo to on daje sygnał na zamykanie i otwieranie

Jakby był dobry to któreś drzwi by sie zamknęły

Wypnij kostki od modułu i wepnij
Przy wpinaniu mechanizmy centralnego powinny sie odezwać - będzie słychac takie kliknięcie w drzwiach
__________________
Fioletowa Foczka combi , Zielony S-max i Niebieski smerf Focus MK2 Turnier
"PILOT Nienormatywny"
Bourne jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2011, 00:22   #13
Ruff
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 19-03-2011
Skąd: Gdańsk
Model: Focus MK1 TDDi
Silnik: 1800cm3
Rocznik: 1999r.
Postów: 33
Domyślnie Odp: centralny zamek - nic nie działa

Rozumiem, że chodzi o moduł tam koło progu od strony pasażera? Odkręcałem parę dni temu centralny i tylko poprawiłem wtyczki. Oczywiście nic to nie dało, więc rozbiorę go jeszcze raz i zrobię tak jak mówisz. Z góry dziękuje.
Ruff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2011, 18:48   #14
Ruff
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 19-03-2011
Skąd: Gdańsk
Model: Focus MK1 TDDi
Silnik: 1800cm3
Rocznik: 1999r.
Postów: 33
Domyślnie Odp: centralny zamek - nic nie działa

A więc tak: rozmontowałem całe drzwi kierowcy, wszystko wyczyściłem- wydaje się być ok. Rozmontowałem tylną klapę, wyczyściłem, sprawdziłem- też wszystko ok. Wymontowałem moduł od centralnego, wpiąłem wtyczki- i nic. Pomierzyłem miernikiem co i jak i pobawiłem się kabelkami wpinając "na sucho" w gniazda. Udało mi się otworzyć tylną klapę i dalej nie próbowałem, bo nie podpiąłem minusa i strzelił bezpiecznik. Czyli na to wygląda, że moduł od centralnego jest padnięty, aczkolwiek rozebrałem go i wygląda na nowy, żadnych śladów przepaleń czy czegoś takiego. Spróbuję jeszcze ten moduł jakoś przepadać, poszukam schematu elektrycznego i zobaczymy co z tego wyjdzie.
Ruff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2011, 10:10   #15
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: centralny zamek - nic nie działa

Cytat:
Napisał Ruff Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pomierzyłem miernikiem co i jak i pobawiłem się kabelkami wpinając "na sucho" w gniazda. Udało mi się otworzyć tylną klapę i dalej nie próbowałem, bo nie podpiąłem minusa i strzelił bezpiecznik. Czyli na to wygląda, że moduł od centralnego jest padnięty, aczkolwiek rozebrałem go i wygląda na nowy, żadnych śladów przepaleń czy czegoś takiego. Spróbuję jeszcze ten moduł jakoś przepadać, poszukam schematu elektrycznego i zobaczymy co z tego wyjdzie.
Na sucho...czyli co dokladnie zrobiles? co wpinales na sucho? Tylko nie mow ze napiecie 12V...
no nic...pasuje sprawdzic sterownie centralnym zamkiem...
2003_5_Focus_WD.pdf
rozumiem ze masz juz tego pdfa?
zaraz podam Ci ktory schemat i co nalezy sprawdzic na samym poczatku.
...chwilke pozniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ...nr rys. 501-14-00 -1 oraz -2

Do centralki ida 2 bezpieczniki ...Jeden F63-20A i drugi F32=15A maja byc takie a nie wieksze...!!! troszke mniejszy moze byc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
str. 700-06-00 -35 -miejsce gdzie znajduje sie GEM
700-07-00-27, 28, 29 znajduja sie wtyczki do GEM.
Jesli czegos bedziesz szukal uzyj opcji szukaj w pdf...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Interesuje nas wtyczka C101, i C102
Odpinasz wszystko od GEM -...zapisz gdzie byla jak wtyczka (mozesz odlaczyc akumulator..bedzie bezpieczniej)
wtyczka C101 pin 19 BK/OG
Jezeli drzwi sa zamkniete to powinna byc masa pojazdu w tej wtyczce.
Jezeli otwarte to niema byc masy
za to ma byc masa we wtyczce C102 pin 16 BK/GN i na odwrót.

Oczywiscie mowa o zamkniętym zamku w drzwiach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie ważne w ktorych drzwiach zamkniesz zamek.

Sprawdz na początek to...jezeli bedzie OK..to bedziemy szukac dalej.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 08-04-2011 o 11:16
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2011, 22:16   #16
Ruff
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 19-03-2011
Skąd: Gdańsk
Model: Focus MK1 TDDi
Silnik: 1800cm3
Rocznik: 1999r.
Postów: 33
Domyślnie Odp: centralny zamek - nic nie działa

Z ojcem bawiliśmy się wtyczkami (bo on ma pojęcie o elektryce ja ni w ząb nic) i ojciec zwierał + z - w jednej wtyczce i np. otworzyła się klapa bagażnika i drzwi. Czyli znaczy to tyle, że kable i połączenia po drodze są w porządku i problem leży w centralce. Tak tak, tego pdf'a ściągnąłem i postaram się przysiąść do tego w weekend. Dziękuje ogromnie kolego za te wskazówki. Naprawdę pomocne, dzięki przeogromne. Muszę przysiąść porządnie w niedzielę i sprawdzić po kolei po Twoich wskazówkach. Dam znać od razu jak coś będę wiedział. Dzięki jeszcze razGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ruff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2011, 22:58   #17
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: centralny zamek - nic nie działa

Oj oj..te wskazowki to dopiero poczatek gory lodowej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...niewolno podpinac + i - do bylejakich przewodow. Jesli sie ma pewnosc to ok a jesli nie to niewolno..bedzie duzo szkod.
Schemat wszystko mowi. najpierw nalezy sprawdzic sterowanie z drzwi czy jest podawane do gema...czyli to co napisalem wczesniej. Lepiej odepnijcie akumulator..bedzie bezpieczniej.
jesli ma choc troszke pojecia to powinien wg schematu wszystko wiedziec..jesli beda jakies problemy to pisz..wyjasnie, jesli bede wiedzial Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jesli sprawdzisz to sterowanie i bedziesz chcial dalsze wskazowki to podam.
Powodzenia
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2011, 21:33   #18
ryanan
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-09-2010
Model: Mondeo i Fiesta
Silnik: tdci i 1,25
Rocznik: 2004 i 2011
Postów: 54
Domyślnie Odp: centralny zamek - nic nie działa

Powiedzcie, bo mam taki sam problem w Mondeo mk3. Czy instalacja w waszym fokusie, a mondeo jest taka sama?
ryanan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2011, 22:20   #19
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: centralny zamek - nic nie działa

jesli podalbys mi dobry schemat to bym ci powiedzial....mk3 to jest model po 2000r...
przypuszczam ze zasada dzialania bedzie ta sama tylko ze inne kolory kabelkow!!!
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2011, 13:13   #20
Ruff
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 19-03-2011
Skąd: Gdańsk
Model: Focus MK1 TDDi
Silnik: 1800cm3
Rocznik: 1999r.
Postów: 33
Domyślnie Odp: centralny zamek - nic nie działa

Ok, po miesiącach walczenia i sprawdzenia okazało się, że do wymiany był moduł komfortu. Jest założony nowy i wszystko śmiga jak powinnoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pozdrawiam.
Ruff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.